Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 06:33

militia 2

Sectiune dedicata informatiilor cinegetice de larg interes , care merita sa fie cunoscute de toti userii nostri

Moderatori: biriuck, Sly_Fox, CCM, the_mav, Mircea-B

militia 2

Mesajde dudas01 pe 04 Aug 2013, 18:22

in urma cu o ora am fost din nou oprit de politie in localitatea pestis ,bihor . de data asta am aflat motivul , ,,branconaj " . a fost perchezitionata masina si ca de obicei reclamatia era falsa. problema era ca reclamatia cred ca a fost facuta intre colegi,nefiind o reclamatie la 112 , toata operatiunea a fost condusa de la vreo 500 de metri de seful de la circulatie din alesd prin telefonul mobil al unui politist care cotrobaia prin masina (Stelica,seful de la circulatie, cum ii este porecla sau numele se afla in loganul celalalt cu radar al politiei din Alesd). daca a fost o reclamatie sau s-a facut o perchezitie eu si tatal meu am cerut un document care sa ateste ca am fost controlati ,ei ne-au dus pana la sectie si au refuzat sa ne dea acel document. erau obligati sa ne dea un proces de constatare ? vreau sa fac maine o reclamatie la seful politiei bihor pentru ca deja ne simtim hartuit de politia alesd.
dudas01
Membru important
 
Mesaje: 197
Membru din: 07 Mai 2009, 13:52

Re: militia 2

Mesajde bogdan_daniel pe 04 Aug 2013, 20:43

Dar nu ne-ai spus motivul banuit de tine... si daca sa dovedit pana la urma a fi alarma falsa, ce motiv le-ai dat de te-au luat in vizor?
Avatar utilizator
bogdan_daniel
Veteran
 
Mesaje: 456
Membru din: 16 Iul 2010, 16:49

Re: militia 2

Mesajde cpt.gabriel pe 04 Aug 2013, 21:36

V-au invitat dinsii la sectia de politie ?
V-au perchezitionat corporal pe linga perchezitia autoturismului?
Sau doar v-au cerut sa deschideti portbagajul?
Avatar utilizator
cpt.gabriel
Membru important
 
Mesaje: 163
Membru din: 07 Dec 2009, 17:03
Locaţie: Ploiesti

Re: militia 2

Mesajde dudas01 pe 04 Aug 2013, 22:53

intrebarea unuia dintre cei 3 politisti a fost : ce transportati ? asta fara macar sa se prezinte, raspunsul a fost pe masura, avem camion sau de ce ne intrebati ce transportam ? . in tot acest timp vorbea la telefon cu seful lor cred. noi i-am rugat sa ne dea o dovada cum ca am fost opriti si ce s-a constatat, am lucrat la o institutie de stat si cand mergeam in control erai obligat sa faci proces verbal de constatare asa ca eu m-am gandit ca si politia ar trebui sa faca la fel... cand am ajuns la politie am fost rugati sa mergem maine sa vorbim cu seful politiei din alesd...??????????
dudas01
Membru important
 
Mesaje: 197
Membru din: 07 Mai 2009, 13:52

Re: militia 2

Mesajde dudas01 pe 04 Aug 2013, 22:56

ar trebui sa ia in vizor zecile de camioane care se duc saptamanal din padurea poiana florilor care trec zilnic prin orasul alesd
dudas01
Membru important
 
Mesaje: 197
Membru din: 07 Mai 2009, 13:52

Re: militia 2

Mesajde camby1 pe 05 Aug 2013, 08:07

conform codului penal si cel de procedura penala pentru perchezitia unui autovehicul nu este nevoie de mandat de perchezitie.
astfel de controale se fac fie pentru a descoperi nereguli( marfa de contrabanda, braconaj, etc.) fie pentru a inlatura orice suspiciune legata de un anumit eveniment(cum a fost in cazul vostru).
pentru astfel de operatiuni politia nu elibereaza nici un fel de document. procese verbale se elibereaza doar in cazul in care asupra ta au fost gasite bunuri care fac obiectul perchezitiei autovehicului sau a ta personala.
peste tot si nicaieri
camby1
Membru important
 
Mesaje: 153
Membru din: 10 Ian 2009, 19:14
Locaţie: braila

Re: militia 2

Mesajde iliealexandruionut pe 05 Aug 2013, 16:44

camby1 are dreptate.NU TREBUIA SA PRIMESTI NIMIC SCRIS LA MANA!totusi,daca te simti agresat de acesti garci(garcea la plural)mergi la acea sectie insotit de un AVOCAT!!!

mult succes.
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: militia 2

Mesajde eti79ety pe 08 Aug 2013, 13:12

da domne', e clar abuz! ce sa mai vorbim, militieni domne', auzi fara mandat si sa nu-i dea omului o hartie la mana ca a fost controlat!
Draga coleg forumist, din ce ai zis tu ala a fost un control, nu perchezitie si da se face si control corporal dar si au bunului mobil, fara nicio autorizatie de perchezitie! Asta e legea in Romanica noastra!
Dar daca e adevarat ca acei(acel) politisti(-ist) nu s-a prezentat si rau a facut, poti merge unde ai zis, la ipj BH. Reclamatia putea fi facuta de oricine are pica pe tine sau tatal tau, la modul ca s-a dus la post si a reclamat verbal ca doi insi sunt la braconaj cu arme de foc sau ...arcul cu sageti. Politistii, prin lege sunt obligati sa verifice astepctele sesizate, ca nu cumva sa-l supere pe contribuabilul care a facut sesizarea. Asta una, dar mai e si aia, cand sunt date si indicii ca tu si tatal tau sau separat braconati, iar garcea aia sunt cu ochii pe voi pana va prind sau voi renuntati! E? Care o fi? :wink:
Decat prieten mincinos, mai bine dusman!
Trateaza oamenii, asa cum vrei sa te trateze ei pe tine!
eti79ety
Membru activ
 
Mesaje: 101
Membru din: 12 Oct 2010, 18:26
Locaţie: Olt

Re: militia 2

Mesajde Ghinda pe 08 Aug 2013, 14:44

Fa rost de niste bani, inchiriaza 1-2 racketi, da-le o bataie cu rupt de coate, genunchi si maxilar.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: militia 2

Mesajde Carlos pe 08 Aug 2013, 21:28

Ghinda scrie:Fa rost de niste bani, inchiriaza 1-2 racketi, da-le o bataie cu rupt de coate, genunchi si maxilar.

:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
si la obiectiuni in p.v. va spune tot ghinda ce se scrie! :P :P
Erotic este sa te mangai cu o pana, pervers este sa te mangai cu toata gaina...
Avatar utilizator
Carlos
Membru activ
 
Mesaje: 94
Membru din: 10 Mai 2010, 14:22

Re: militia 2

Mesajde Ghinda pe 09 Aug 2013, 07:02

:lol: :lol: :lol:

Era acu vreo luna, un articol in libertatea, si un facsimil al unui pv de la politie, facut unui crestin pentru telefon sau centura. Si la obiectii a scris omul cu litere de tipar, sa nu fie dubii: "SA VA IAU SEPCILE IN P..A!", :lol: :lol: :lol: .
Nu stiam de ce nu il lasa pe Carlos politia sa isi scrie cu mana lui obiectiile la o amenda de centura! :lol: :lol: :lol:
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: militia 2

Mesajde zahei pe 09 Aug 2013, 07:52

obiectie!

Imagine
eu am un hobby, mie nu-mi place istoria.
Avatar utilizator
zahei
Membru activ
 
Mesaje: 117
Membru din: 01 Iul 2013, 01:20

Re: militia 2

Mesajde Ghinda pe 09 Aug 2013, 08:16

Asta e! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Faza cu Carlos a fost la vreo saptamana doua. Si nu pricepea de ce nu il lasa aia sa scrie cu mana lui. De aia, erau instruiti sa nu mai dea carnetul din mana! :lol: :lol: :lol:
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: militia 2

Mesajde Carlos pe 09 Aug 2013, 10:11

:lol: :lol: :lol:
nu intelesesem daca vroiau sa ma opreasca sau sa ma salute, n`aveam inca nimic cu sepcile lor! :lol: :lol: :lol: da cand intindeam mana dupa carnetul cu p.v. se intorceau cu spatele si-l tineau strans la piept, in schimb nu se tineau de sepci! :lol: :lol: :lol:
si ca sa evit comentarii legate de parul meu alb, cred ca si-au dat seama ca fizic nu pot sa fac faza cu sepcile!
Erotic este sa te mangai cu o pana, pervers este sa te mangai cu toata gaina...
Avatar utilizator
Carlos
Membru activ
 
Mesaje: 94
Membru din: 10 Mai 2010, 14:22

Re: militia 2

Mesajde tehărău pe 09 Aug 2013, 20:03

Sunteti amuzanti rau! Am ras la maxim! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: militia 2

Mesajde Ghinda pe 12 Aug 2013, 07:19

Nu noi, ei! Ca asa a fost! :lol: :lol: :lol: :lol: Iti dai seama ce halimai a fost cand am coroborat articolul cu refuzul de a da carnetul spre obiectiuni! Si ne gandeam cum au fost prelucrati, prin sedinta oral sau prin circulara? :lol: :lol: :lol:
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: militia 2

Mesajde tehărău pe 12 Aug 2013, 21:52

Bre nea Ghinda, omenirea are de pierdut că nu s-a filmat faza asta!
Scenariul e de top, protagoniştii talentaţi şi celebrii... :D :D
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: militia 2

Mesajde the_mav pe 13 Aug 2013, 12:22

Carlos scrie::lol: :lol: :lol:
nu intelesesem daca vroiau sa ma opreasca sau sa ma salute, n`aveam inca nimic cu sepcile lor! :lol: :lol: :lol: da cand intindeam mana dupa carnetul cu p.v. se intorceau cu spatele si-l tineau strans la piept, in schimb nu se tineau de sepci! :lol: :lol: :lol:
si ca sa evit comentarii legate de parul meu alb, cred ca si-au dat seama ca fizic nu pot sa fac faza cu sepcile!

:mrgreen: :mrgreen: daca nu faci faza, poate-poate reusesti sa faci altceva :lol: :lol: :lol: :D :mrgreen:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: militia 2

Mesajde Carlos pe 01 Oct 2013, 12:11

Fate militian si dormi cu usa descuiata...... :lol: :mrgreen:
Erotic este sa te mangai cu o pana, pervers este sa te mangai cu toata gaina...
Avatar utilizator
Carlos
Membru activ
 
Mesaje: 94
Membru din: 10 Mai 2010, 14:22

Re: militia 2

Mesajde blackcrotal pe 17 Feb 2014, 08:42

dudas01 scrie:in urma cu o ora am fost din nou oprit de politie in localitatea pestis ,bihor . de data asta am aflat motivul , ,,branconaj " . a fost perchezitionata masina si ca de obicei reclamatia era falsa. problema era ca reclamatia cred ca a fost facuta intre colegi,nefiind o reclamatie la 112 , toata operatiunea a fost condusa de la vreo 500 de metri de seful de la circulatie din alesd prin telefonul mobil al unui politist care cotrobaia prin masina (Stelica,seful de la circulatie, cum ii este porecla sau numele se afla in loganul celalalt cu radar al politiei din Alesd). daca a fost o reclamatie sau s-a facut o perchezitie eu si tatal meu am cerut un document care sa ateste ca am fost controlati ,ei ne-au dus pana la sectie si au refuzat sa ne dea acel document. erau obligati sa ne dea un proces de constatare ? vreau sa fac maine o reclamatie la seful politiei bihor pentru ca deja ne simtim hartuit de politia alesd.


Nu cumva aveti un "priten " care a dorit sa va ajute la sapatul gradinii ? :)
Banc:
Intr-o zi , prin anii '60 la Shtrul vine o echipa de militieni care il iau la intrebari :
- Spune unde ai aurul !
- Ce aur tovarase ? Eu nu am aur ! raspunde Shtrul
- Ba nu mintii ca ocna te mananca ! zic politistii si se apuca sa sape in gradina lui Shtrul
- Lasa ca stim noi ca l-ai ingropat in gradina
Sapa aia toata gradina in lung si in lat , nu gasesc nimic si pleaca lasandu-l pe Shtrul in pace.
A doua zi , vine Itzic in vizita la Shtrul si-i zice:
- Mai Shtrul, este timpul sa faci si tu un denunt la politie ca am aur ascuns in gradina ca sa vina aia si sa ma scape de muncile de primavara . :)

respect
Razvan
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Utilitare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

Publicitate