Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 14:01

Dezastru in muntii Fagaras

Sectiune dedicata informatiilor cinegetice de larg interes , care merita sa fie cunoscute de toti userii nostri

Moderatori: biriuck, Sly_Fox, CCM, the_mav, Mircea-B

Dezastru in muntii Fagaras

Mesajde bibicu pe 20 Apr 2016, 10:58

Sincer nici nu stiu unde sa postez acest topic. Daca moderatorii considera ca locul este in alta parte ii rog sa-l mute.
Am vazut clipul video de pe pagina "Home" a forumului referitor la " Dezastrul din Muntii Fagaras sau cum au distrus paraul Capra" si m-am indignat instantaneu.
Este absolut inimaginabil ce se intampla "legal" din nou in tara noastra.
Cum adica sa ramai cu albii secate in creierul muntilor? De asta se ocupa Mama Natura parca..
Unde mama dreaq sa mearga animalele dupa apa? De unde pesti si flora acvatica, biotop si celelalte.
Desertul ne mananca.
Asta este de-a dreptul atentat la siguranta nationala prin distrugerea mediului inconjurator.
Pe harti o sa figureze conducte in loc de rauri? In loc de tabla cu Paraul Capra va sta scris in viitorul apropiat Teava Paraului Capra?
Asta vom arata copiilor?
Ce ne vor intreba copii nostrii.....
Are dreptate profesorul, caci in Apuseni deja diversi "oameni de afaceri onesti" au inceput distrugerea.
Nu sunt pescar insa acest dezastrul ecologic este de neimaginat in orice tara europeana.
Normali sunt oamenii cu stampile?
Ce moaste pupa astia toti listati la sfarsitul filmului......
Pacat ca nu este pus pe Facebook ca ar deveni viral.
:oops: :oops: :oops: :oops:
Precum am scris de o lege a lui Murphy in alt parte, "Nimic nu poate fi atat de rau incat sa nu se poata inrautati"
Avatar utilizator
bibicu
Veteran
 
Mesaje: 710
Membru din: 15 Dec 2010, 22:31
Locaţie: Arad

Înapoi la Utilitare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Publicitate