Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 11:42

Congres AGVPS

Sectiune dedicata informatiilor cinegetice de larg interes , care merita sa fie cunoscute de toti userii nostri

Moderatori: biriuck, Sly_Fox, CCM, the_mav, Mircea-B

Re: Congres AGVPS

Mesajde Sly_Fox pe 19 Sep 2013, 18:54

soimu` scrie:sa vazut cum si cat ne-a reprezentat onor AGVPS cu ocazia reimpunerii accizei la arme si munitie. Ei erau cei care puteau sa "ne reprezinte" interesele, ale noastre, ale vanatorilor, sau macar a vanatorilor asociatiilor afiliate la ei. Dupa cum se stie, AGVPS a tacut in iarba, si nu doar ca nu a facut ceva, dar nici nu a spus nimic, probabil, pentru ca sa nu se puna rau cu "legiuitorul". S.

Chiar ca iarba nu a tacut, a aparut un articol in revista VPR, in care se dezaproba masura reintroducerii accizelor la armele de vanatoare si munitia aferenta.
Click pe link, pagina 3-4.

http://agvps.ro/docs/revista/2013/09/vpr092013.pdf
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Congres AGVPS

Mesajde Remo pe 19 Sep 2013, 19:38

"Chiar ca iarba nu a tacut, a aparut un articol in revista VPR, in care se dezaproba masura reintroducerii accizelor la armele de vanatoare si munitia aferenta."

Eu as fi preferat o reactie inainte de publicarea normei, cad se discuta doar despre asta, sau macar dupa publicare dar inainte de intrarea in vigoare. In luna septembrie jocurile erau deja facute.
As mai fi preferat o reactie publica, nu una exprimata intr-un articol dintr-o revista destinata vanatorilor si distribuita doar vanatorilor. Parca ar mai fi fost nevoie sa ne spuna cineva ca suntem nemultumiti de accize!
Remo
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 02 Mar 2010, 18:34

Re: Congres AGVPS

Mesajde Corco pe 20 Sep 2013, 06:52

Dragi colegi, eu sincer nu va inteleg. De ce va asteptati voi sa faca ceva AGVPS-ul in privinta unei probleme delicate cum este cea a taxelor, unde ar trebui sa se contreze cu cei din guvern, daca ei nu au reactionat la lucruri mult mai simple cum ar fi gramezile de articole sau reportaje defaimatoare ale unor reporterasi de duzina care, considera ca oricine este vanator este braconier, ca impuscarea cainilor hoinari este o crima si asa mai departe. Ati auzit cumva ca AGVPS sa organizeze vre-un fel de actiune (gen conferinta de presa sau alte evenimente de acest tip) unde sa invite presa si sa-i mai lumineze?
Corco
Membru important
 
Mesaje: 145
Membru din: 06 Ian 2012, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: Congres AGVPS

Mesajde tehărău pe 25 Sep 2014, 19:52

Mie imi scapase topicul asta si l-am gasit acum. Cautam daca este deschis un topic de engleza sau unde sa il deschid eu acum. Si cum am facut valva cu congres 2014, mi-am aruncat ochii si aici.
Foarte, foarte multe lucruri adevarate scrise! Recomand citirea / recitirea topicului, indiferent in ce luntre te consideri. Si de gasit solutii... :?
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Anterior

Înapoi la Utilitare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori

Publicitate