Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 06:01

Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Sectiune dedicata informatiilor cinegetice de larg interes , care merita sa fie cunoscute de toti userii nostri

Moderatori: biriuck, Sly_Fox, CCM, the_mav, Mircea-B

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde Ghinda pe 03 Aug 2011, 18:17

Cu atat mai mult. Am dat un exemplu. Eu am mers si de 2 ori pe zi, 2 ani de zile. :D
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde chriss_hunter29 pe 03 Aug 2011, 18:57

Ghinda scrie:Cu atat mai mult. Am dat un exemplu. Eu am mers si de 2 ori pe zi, 2 ani de zile. :D

pai de aia tu esti Ghinda iar eu sunt decat chrisss_hunter29 :lol:
foarte multa stima! :wink:
chriss_hunter29
Veteran
 
Mesaje: 792
Membru din: 18 Noi 2008, 09:24
Locaţie: bucuresti

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde vanatorul dibaci pe 04 Aug 2011, 18:26

robertica scrie:
eti79ety scrie:Robert, as putea face mult mai multe decat dat cu ciocu :wink: , eu vanez la Iancu Jianu

grupa in care POLITAII AU IMPUSCAT PORCII (MISTRETI) AI CIOBANULUI NOAPTEA LA FAR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma baieti ce ne facem -@robertica -nu mai are fond -sa apucat sa spuna si de astia cu mistreti -si nu vor sa il primeasca -mihaita de la olt nu vrea sa tina cont de ordonanta de parchet -asteapta definitiva si irevocabila -
Cum ajutam baiatul ?-ca pacat de asa talent
Si colac peste pupaza nici trei la buci nu are omul de unde sa ia ieftine -ce o fi oare de facut?
vanatorul dibaci
Veteran
 
Mesaje: 1075
Membru din: 09 Sep 2007, 08:41

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde OVI762 pe 04 Aug 2011, 20:06

L-as lua la mine in grupa ca e aproape dar imi e ca ne omoara toti iepurii ca el trage fara corectii.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde robertica pe 05 Aug 2011, 20:24

vanatorul dibaci scrie:
robertica scrie:
eti79ety scrie:Robert, as putea face mult mai multe decat dat cu ciocu :wink: , eu vanez la Iancu Jianu

grupa in care POLITAII AU IMPUSCAT PORCII (MISTRETI) AI CIOBANULUI NOAPTEA LA FAR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma baieti ce ne facem -@robertica -nu mai are fond -sa apucat sa spuna si de astia cu mistreti -si nu vor sa il primeasca -mihaita de la olt nu vrea sa tina cont de ordonanta de parchet -asteapta definitiva si irevocabila -
Cum ajutam baiatul ?-ca pacat de asa talent
Si colac peste pupaza nici trei la buci nu are omul de unde sa ia ieftine -ce o fi oare de facut?

ai auzit de gr vulpeni eu acolo vanez si tare as vrea sa facem o partida chiar te invit la iepuri cand se da drumul la vanatoare
robertica
Membru important
 
Mesaje: 169
Membru din: 02 Dec 2010, 11:55
Locaţie: bals olt

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde robertica pe 05 Aug 2011, 20:25

OVI762 scrie:L-as lua la mine in grupa ca e aproape dar imi e ca ne omoara toti iepurii ca el trage fara corectii.

sa nu zici ca esti si tu vreun vanator de elita sunt sigur ca nu ai treaba cu vanatoarea
robertica
Membru important
 
Mesaje: 169
Membru din: 02 Dec 2010, 11:55
Locaţie: bals olt

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde OVI762 pe 05 Aug 2011, 20:54

:lol: :lol: :lol: imi esti din ce in ce mai simpatic.Orice ai face nu inceta sa scrii. :mrgreen: :mrgreen:
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde vanatorul dibaci pe 07 Aug 2011, 12:18

Uite de aia te iubesc eu :wink: -vin dar fara arma
La iepure nu mai trag 2 ani - sunt din ce in ce mai putini
vanatorul dibaci
Veteran
 
Mesaje: 1075
Membru din: 09 Sep 2007, 08:41

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde eti79ety pe 07 Aug 2011, 19:46

robertica, nu te-a, vazut anul asta la mistret si am fost la Vulpeni, unde zici tu ca vanezi, nu ai stiut?
Decat prieten mincinos, mai bine dusman!
Trateaza oamenii, asa cum vrei sa te trateze ei pe tine!
eti79ety
Membru activ
 
Mesaje: 101
Membru din: 12 Oct 2010, 18:26
Locaţie: Olt

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde OVI762 pe 12 Feb 2013, 11:48

Cred ca putem prelungii subiectul si in 2013.Pe la voi cum stati cu cotizatiile?Mai mari,mai mici,tot asa.....Cu vanatul m-am cam lamurit,sa ne lamurim si cu cotizatiile.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde Sly_Fox pe 12 Feb 2013, 12:19

Pai la Ialomita, pe 2013, cotizatia este de 1000 de lei, mai mare cu 100 de lei fata de 2012.
Vanat cam tot ala.
-Gasca si rata se poate vana binisor, daca sti cand si unde sa le cauti. Autorizatiile in grup restrans se elibereaza in baza cotizatiei.
-Prepelita, turturica, gugustiucul, guleratul si ciocarlia se pot vana cu rezultate foarte bune. Autorizatii in grup restrans, in baza cotizatiei.
-Iepurele si fazanul. Inca mai sunt iepuri si fazani, problema este ca autorizatiile eliberate la aceste specii sunt numai colective, cu grupa. Nasol in aceasta privinta.
-Potarniche. Sunt mai rare, cota inexistenta pe 2012. Vanatoarea la aceasta specie este ca si inexistenta pe aici.
-Caprior. Efective reduse, cu exceptia catorva fonduri. Totusi vanatorii care sunt perseverenti si au mult timp liber pot vana si caprior. Cam 600 de lei autorizatia pentru membrii, iar pentru nemembrii scorurile sunt foarte mari.
-Mistret. Nu foarte multi, si aia pe vreo 3-4 fonduri, in care exista corpuri mari de padure. Goanele la mistreti se organizeaza de catre asociatie, si pentru participare trebuie invitatie. Se elibereaza si autorizatii individuale, insa mai greu de dibuit un mistret, trebuie ca vanatorul sa fie mester mare.
-Ciori, cotofene, gaite, la discretie. Ale naibii daca se baga cineva pe ele,si cotele depasesc cateva sute de exemplare pe fiecare fond cinegetic in parte.
Cam asta este situatia la Ialomita. Pentru vanatorii pasarari se merita calitatea de membru cotizant, pentru amatorii de vanat mare nu prea se merita.
Poate colegii au amabilitatea sa ne spuna si situatia pe la asociatiile lor.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Taxa (cotizatia) pe anul 2011

Mesajde scirocco pe 12 Feb 2013, 15:42

In oglinda si la Calarasi.Se vede ca sunt judete invecinate.Usor discutabil la mistret,unde trebuie sa dai din coate zdravan si nici atunci nu ai certitudinea ca ajungi la o vanatoare de mistret.
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Utilitare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

Publicitate