Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 17:36

Tikka T3x Hunter

Discutii despre armament cu glont , munitii , calibre , etc . Multiple compartii intre arme , munitii pentru arme , tipuri de vanat , balistica , samd .

Moderator: liviur

Tikka T3x Hunter

Mesajde ravenstein pe 30 Sep 2020, 17:00

Salutare baieti,

As dori sa achizitionez o Tikka T3x Hunter Left Hand in cal. 308w. Cei de la magazinul din oradea mi-au spus ca arma vine cu catare si inaltator daca o comand pt stangaci. Eu as dori arma fara catare si inaltator.

Acuma vreau sa va intreb daca se poate da jos catarea si ce ar trebui facut dupa ? sa umplu gaurile cu silicon?
Sau ce ar presupune.
Eu vreau sa le dau jos in caz ca imi vine arma asa, deoarece nu imi place estetic cum arata.

Mersi mult. Seara faina.
12/70 - 12/76 - 20/76 - 308w
ravenstein
Veteran
 
Mesaje: 336
Membru din: 09 Oct 2017, 14:52
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Tikka T3x Hunter

Mesajde NicuNicuta pe 30 Sep 2020, 22:17

Se poate!
Am facut eu asta.
Cu Stimă,
Nicolae
Avatar utilizator
NicuNicuta
Membru important
 
Mesaje: 284
Membru din: 23 Ian 2011, 23:10

Re: Tikka T3x Hunter

Mesajde popaliviu pe 01 Oct 2020, 04:55

Salut. Arma o comanzi sau este pe stoc la Oradea? Te întreb pentru că eu am comandat una la cineva din zona mea prin martie și iar am fost dus cu preșul :)) Mi-a zis că vine sigur până în iarnă. ( Omul a zis că la Interrarms face comandă )Și alaltăieri mi-a zis că nu mai știe nimic de comandă. Este a doua armă. Prima a fost o lisă Verney carron :(( Și aș vrea să știu dacă comandată la Oradea se respectă termenul de comandă.( Cât de cât )Bine că măcar nu a vrut avans la arme, că eu am vrut să plătesc toată arma din prima :)) A știut el ceva..
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 985
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Tikka T3x Hunter

Mesajde pipabh pe 01 Oct 2020, 05:32

popaliviu scrie:Salut. Arma o comanzi sau este pe stoc la Oradea? Te întreb pentru că eu am comandat una la cineva din zona mea prin martie și iar am fost dus cu preșul :)) Mi-a zis că vine sigur până în iarnă. ( Omul a zis că la Interrarms face comandă )Și alaltăieri mi-a zis că nu mai știe nimic de comandă. Este a doua armă. Prima a fost o lisă Verney carron :(( Și aș vrea să știu dacă comandată la Oradea se respectă termenul de comandă.( Cât de cât )Bine că măcar nu a vrut avans la arme, că eu am vrut să plătesc toată arma din prima :)) A știut el ceva..

Cred ca in momentul de fata termenele de livrare la arme sunt "vraiste". Pandemia afecteaza si da peste cap planurile de livrare, expeditie, productie...
Nu cred ca cineva poate da un termen foarte exact de livrare a unui anumit model de arma!
Rabdare, rabdare, rabdare, firmele cunoscute sunt convins ca vor fi in continuare la fel de implicate in rezolvarea situatiilor dar cateodata nu totul depinde de ei!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Tikka T3x Hunter

Mesajde laurul pe 01 Oct 2020, 06:21

Se poate.
Pentru stangaci vine doar cu aparate mecanice.
In plus, Tikka furnizeaza niste surubele inecate pentru a masca gaurile.
Nu folosi silicon.
Cera de albine amestecata cu toner negru sau funingine isi va face treaba perfect.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3077
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Tikka T3x Hunter

Mesajde ravenstein pe 01 Oct 2020, 07:43

Mersi!

Popaliviu încă nu am dat comanda, dar cu cei de la Oradea am vorbit și ziceau ca vine între 6 luni și 1 an de la plasarea comenzii.
Acuma legat de interarms, le am dat comanda anul trecut în octombrie, le am trimis copie de buletin, le am cerut cont de livrare procent din suma totala și nu mi au mai răspuns la telefon, sau când au răspund, ziceau ca nu știu nimic și ca să trimit email. Mi se pare ca nu îs deloc serioși, chiar indiferenți. De parca nu ar vrea sa vândă mai mult.
12/70 - 12/76 - 20/76 - 308w
ravenstein
Veteran
 
Mesaje: 336
Membru din: 09 Oct 2017, 14:52
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Tikka T3x Hunter

Mesajde geopit pe 01 Oct 2020, 22:31

pipabh scrie:
popaliviu scrie:Salut. Arma o comanzi sau este pe stoc la Oradea? Te întreb pentru că eu am comandat una la cineva din zona mea prin martie și iar am fost dus cu preșul :)) Mi-a zis că vine sigur până în iarnă. ( Omul a zis că la Interrarms face comandă )Și alaltăieri mi-a zis că nu mai știe nimic de comandă. Este a doua armă. Prima a fost o lisă Verney carron :(( Și aș vrea să știu dacă comandată la Oradea se respectă termenul de comandă.( Cât de cât )Bine că măcar nu a vrut avans la arme, că eu am vrut să plătesc toată arma din prima :)) A știut el ceva..

Cred ca in momentul de fata termenele de livrare la arme sunt "vraiste". Pandemia afecteaza si da peste cap planurile de livrare, expeditie, productie...
Nu cred ca cineva poate da un termen foarte exact de livrare a unui anumit model de arma!
Rabdare, rabdare, rabdare, firmele cunoscute sunt convins ca vor fi in continuare la fel de implicate in rezolvarea situatiilor dar cateodata nu totul depinde de ei!



In ciuda problemelor actuale arma comandata mi-a ajuns in termen.
Prin urmare, recomand Amis Hobby Pitesti.
geopit
Nou membru
 
Mesaje: 31
Membru din: 12 Iul 2018, 20:01


Înapoi la Arme de vinatoare cu glont

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 53 vizitatori

Publicitate