Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 13:34

Remaniere la sectiunea arme

Discutii despre armament cu glont , munitii , calibre , etc . Multiple compartii intre arme , munitii pentru arme , tipuri de vanat , balistica , samd .

Moderator: liviur

Remaniere la sectiunea arme

Mesajde Cristi pe 28 Sep 2007, 06:34

Dupa cum vedeti, sectiunea si-a schimbat structura, si probabil si-o va schimba in continuare. Cele 7 pagini de topicuri din sectiunea veche devenisera greu de accesat, si multi useri deschideau topicuri care deja existau cateva pagini in urma.
@claudiu, iti inteleg frustrarea pe care o exprimi pe vinatoare.ro/forum , citez:
Propunere ... multe topicuri de acum ceva vreme de pe celalalt forum au fost trecute la arhiva. Multe dintre ele as putea sa spun de baza pentru un "boboc" si nu numai.
Au lasat locul mai putin interesantelor " BEretta vs. baikal"(ca si cum poti compara magarul cu pursingele arab, ambii avind totusi 4 picioare) sau "30.06 vs. 375 H&H" sau "era sa fac o prostie sa imi vind automata" - de parca ar interesa pe cineva, etc. Probabil acei autori daca citesc aceste rinduri se strimba bien de tot.

Am trecut la arhiva multe topicuri neaccesate din 2004-2005 si am sters topicurile cu 0-4 postari si neaccesate de ani buni.Val a reordonat topicurile pe subiecte.
Faptul ca unii useri deschid topicuri neinteresante pentru altii, nu este un motiv de selectie. Forumul e deschis tuturor, iar numarul de postari la subiect arata daca postarile prezinta interes, sau nu. Astept pareri si sugestii
“The golden rule of history is those with the weapons make the rules.”
www.anda.com.ro
Avatar utilizator
Cristi
Veteran
 
Mesaje: 2689
Membru din: 09 Mar 2004, 11:03

Re: Remaniere la sectiunea arme

Mesajde Cristi pe 23 Ian 2010, 16:00

Cristi scrie:Am trecut la arhiva multe topicuri neaccesate din 2004-2005 si am sters topicurile cu 0-4 postari si neaccesate de ani buni.
Faptul ca unii useri deschid topicuri neinteresante pentru altii, nu este un motiv de selectie. Forumul e deschis tuturor, iar numarul de postari la subiect arata daca postarile prezinta interes, sau nu. Astept pareri si sugestii


Am facut acelasi lucru cu subiectele din 2006-2007, care nu erau accesate de utilizatori, si care observ ca incep sa se repete in topicuri recent deschise.
“The golden rule of history is those with the weapons make the rules.”
www.anda.com.ro
Avatar utilizator
Cristi
Veteran
 
Mesaje: 2689
Membru din: 09 Mar 2004, 11:03

Re: Remaniere la sectiunea arme

Mesajde Cristi pe 10 Iun 2010, 20:14

Monitorizez de ceva vreme topicurile vechi de la sectiunea arme. Spre surprinderea mea, nu sunt accesate de loc.In schimb, zilnic apar noi topicuri cu aceleasi subiecte care au fost discutate.Este evident ca majoritatea celor ce intra pe forum nu se obosesc sa rasfoiasca si paginile mai vechi.... :cry: Drept care, interesante sau nu, toate topicurile pana in anul 2008 au fost mutate la arhiva. :|
“The golden rule of history is those with the weapons make the rules.”
www.anda.com.ro
Avatar utilizator
Cristi
Veteran
 
Mesaje: 2689
Membru din: 09 Mar 2004, 11:03

Re: Remaniere la sectiunea arme

Mesajde yoghi pe 11 Iun 2010, 00:55

traim in secolul 21 toata lumea vrea sa stie scurt si la obiect raspunsul la intrebarile lui ,puse de el in ordinea lui de intelegere nu conteaza ca unelle discutii anterioare au despicat acelasi fir in 50 de bucatele

se poate folosi si optiunea "cautare" dar sunt uunii care nu stiu ca ea exista
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3753
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Remaniere la sectiunea arme

Mesajde Moose_Master pe 11 Iun 2010, 03:55

Cum adica nu poti compara Beretta cu Baikal. Io le compar de le ies atomii prin tragaci. Intradevar nu se compara la estetica.
Iar comparatia intre doua calibre este nespecifica.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Remaniere la sectiunea arme

Mesajde Cristi pe 14 Apr 2011, 13:55

Topicurile legate de munitie au fost mutate in nou infiintata sectiune dedicata din categoria Arme. Poate am mai sarit cate un subiect , dar le rezolvam :D
“The golden rule of history is those with the weapons make the rules.”
www.anda.com.ro
Avatar utilizator
Cristi
Veteran
 
Mesaje: 2689
Membru din: 09 Mar 2004, 11:03


Înapoi la Arme de vinatoare cu glont

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 45 vizitatori

Publicitate