Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Apr 2024, 06:13

Zeiss V8 1.8-14X50

Sectiune dedicata dipozitivelor de ochire - lunete de panda, lunete de goana , red dot, docter, aimpoint, dar si binocul de vanatoare, toate dispozitivele optice care ajuta vanatorul sa apropie si sa observe mai bine trofeul mult visat, sau sa plaseze un foc sigur si etic.

Moderator: liviur

Re: Zeiss V8 1.8-14X50

Mesajde violiv pe 19 Apr 2016, 20:34

Cristi are ambele FL, cu 6-24 pusa pe 243 varmint si 4-16 pe 8*68. M-am uitat prin ele pana mi s-au lungit ochii ca la melc. Cea mare pare mai grozava prin prisma maririi mai mari dar diferentele nu-s chiar asa. 3-12 imi place noaptea. Am in preajma cateva din cele cu telemetru. Si nu le trebe decat cateva stele nu numa ca sa vada vulpea ci si s-o masoare. 2,5-10 nu mi s-a parut atat de grozava ca astea 3 care raman, dupa mine, ca repere si exemplu de cum trebe sa fie o imagine perfecta.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Zeiss V8 1.8-14X50

Mesajde maryo pe 20 Apr 2016, 08:10

Salut @DART!!
Pai da, am comparat mere cu pere!!☺ Nu ca ma-si fi asteptat ca batranul SB s-a vada mai bine ca V8 si am facuto doar pt parerea mea personala.
De ce nu am vanduto? Pentru ca pt mine este o luneta foarte buna si am amintiri placute pe urma ei.☺
Dupa cum am zis,ca nu vreu sa-l contrazic pe Violiv si nici ca V8 este cea mai buna luneta,doar spuneam ca eu vad lucrurile altfel.
Oricum eu sunt fan swaro si pentru mine este cea mai buna luneta de vanatoare!!
Si acum ma vei intereba: pai de ce ai cumparat zeiss?
Pai ca aveam un viermisor pe creier care tot ma rodea!!☺
maryo
Membru important
 
Mesaje: 244
Membru din: 17 Apr 2009, 19:33
Locaţie: Spania (Madrid)

Anterior

Înapoi la Optica de vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 23 vizitatori

Publicitate