Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 09:13

Remington Under Fire: CNBC Investigation

Sectiune dedicata fenomenului cinegetic in mass media . Puteti gasi aici linkuri interesante , ziare si reviste cu profil cinegetic , samd .

Moderatori: biriuck, Sly_Fox, CCM, Mircea-B

Remington Under Fire: CNBC Investigation

Mesajde catalin1981 pe 20 Noi 2016, 09:22

catalin1981
Membru activ
 
Mesaje: 77
Membru din: 01 Aug 2011, 20:13

Re: Remington Under Fire: CNBC Investigation

Mesajde Sly_Fox pe 20 Noi 2016, 10:23

Dap, am mai discutat noi pe forum despre acest subiect, dar nu mai stiu topicul. Pana la urma armele cica ar fii sigure in folosinta, doar ca manipularea gresita si lipsa de precautie au constituit principalele cauze ale nenorocirilor in care au fost implicate cateva arme Remington.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Remington Under Fire: CNBC Investigation

Mesajde Marksman pe 21 Noi 2016, 16:39

Tragaciul de la Reminton 700 NU este reusit deloc , daca se schimba tragaciul armele sint f precise ..sint inca folosite de armata si police( sipes ) aproape in toata America .. Am tras cu citeva Remninton seria 700 si sunt arme ff bune la un pret bun .. . Doar ca toti prieteni mei care au arma asta este un pic modificata , tragaciul schimbat , teava uneori .. sunt ff multe piese pe piata americana pt arma asta .. poti sa faci o arma ff precisa din R700 daca sti ce faci .. si asta la un pret ff bun ...
Marksman
Veteran
 
Mesaje: 339
Membru din: 20 Ian 2016, 01:15


Înapoi la Revista presei

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori

Publicitate