Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 10 Apr 2024, 23:15

Cursul PAZNIC DE VANATOARE deschis de la 05.03.2011

Loc in care se vor arhiva topicuri interesante la vremea lor , dar cu valoare mai mult sentimentala pentru membrii forumului .

Cursul PAZNIC DE VANATOARE deschis de la 05.03.2011

Mesajde Artemis pe 02 Mar 2011, 03:53

Cursul PAZNIC DE VANATOARE deschis de la 05.03.2011
Cursul este de calificare, iar in baza legii nr. 407 din 9 noiembrie 2006 legea vânătorii şi a protecţiei fondului cinegetic si a Ordinului nr. 282 din 14 aprilie 2003 calicarea PAZNICILOR DE VANATOARE se realizeaza prin curs de formare profesionala autorizat.

"Art. 6. - Pentru a fi definitivate pe post persoanele care au fost angajate in conditiile art. 5 vor face dovada, prin copie autentificata a atestatului, ca au absolvit in termen de maximum 6 luni de la angajare un curs de pregatire profesionala pentru personalul cu atributii de paza a fondurilor de vanatoare in cadrul unei institutii de invatamant care are avizata programa de invatamant de catre autoritatea publica centrala care raspunde de silvicultura, conform prevederilor art. 8 lit. k) din Legea fondului cinegetic si a protectiei vanatului nr. 103/1996, republicata."

Mai multe la: www.sbinfo.ro sau tel: 0269/244911 si 0745369686
Artemis
Nou membru
 
Mesaje: 21
Membru din: 30 Noi 2010, 23:35

Re: Cursul PAZNIC DE VANATOARE deschis de la 05.03.2011

Mesajde Artemis pe 02 Mar 2011, 03:57

Cei interesati se pot inscrie cu: C.I./adeverinta medicala "apt curs Paznic de vanatoare"/diploma studii (minim nivel de baza)/taxa de inscriere
Artemis
Nou membru
 
Mesaje: 21
Membru din: 30 Noi 2010, 23:35

Re: Cursul PAZNIC DE VANATOARE deschis de la 05.03.2011

Mesajde bogdan_daniel pe 02 Mar 2011, 10:20

Cred ca cei care sunt interesati au inteles cum sta treaba cu acest curs. Nu este nevoie sa actualizati mesajul in fiecare saptamana doar ca sa apara la ultimele subiecte de pe forum eu personal am mai citit acest anunt(ca si idee nu ca si continut) de cel putin 3 ori, ba mai mult persoanele care sunt interesate de astfel de cursuri, dupa parerea mea, va cauta ele pe d-voastra. Nu sunt in masura sa dau eu sfaturi, si imi cer scuze ca am intervenit dar am vazut de prea multe ori anuntul si consider ca cei care "au avut ochi" au vazut....
Cu respect, Bogdan
Avatar utilizator
bogdan_daniel
Veteran
 
Mesaje: 456
Membru din: 16 Iul 2010, 16:49

Re: Cursul PAZNIC DE VANATOARE deschis de la 05.03.2011

Mesajde Artemis pe 02 Mar 2011, 11:52

Anuntul este in ajutor tuturor celor interesati, iar printre clientii acestui site, cu siguranta sunt si persoane ca Dvs., persoane care intra frecvent pe acest site si care au vizualizat anunturile date.
Din pacate multe persoane au nevoie de informare in privinta noilor cerinte legislative. Multi nu cunosc ce implica obtinerea licentei unui fond de vanatoare. Din acest motiv eu in ultimul anunt am facut aluzie la legislatia in domeniu. Scopul anuntului nu este numai de publicitate, ci si informativ si de ajutor multor persoane interesate. Am intalnit pe acest site persoane care chiar nu stiau faptul ca pot devenii calificati, urmand acest curs, desi practicau vanatoarea.
Apreciez modul obiectiv cu care ati privit aspectul si sinceritatea Dvs.
Artemis
Nou membru
 
Mesaje: 21
Membru din: 30 Noi 2010, 23:35

Re: Cursul PAZNIC DE VANATOARE deschis de la 05.03.2011

Mesajde scirocco pe 02 Mar 2011, 13:25

Va rog sa nu postati de mai multe ori acelasi anunt.Aveti deja topic deschis la "Vanatoare discutii generale",folositi-l pe acela.In situatia in care continuati sa postati acelasi anunt de mai multe ori,acesta va fi sters iar dvs.banat.Va multumim pentru intelegere.
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Arhiva forumului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Publicitate