Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 03:37

IWA OutdoorClassics 2023

Prilej de intilnire pentru multi dintre forumistii nostri !

Moderator: popaliviu

IWA OutdoorClassics 2023

Mesajde hunterboy pe 10 Feb 2023, 12:50

Salut.
Rog colegii de forum care au mai fost la aceasta expozitie sa ma ajute cu cateva informatii:
- din "auzite'' am inteles ca accesul la expozitie este limitat doar persoanelor care reprezinta o companie/magazin din domeniul specific targului sau acelor vizitatori care au invitatii de participare din partea acestor firme; este adevarat?
- persoanele fizice, simpli vizitatori nu au acces la acest targ?
- daca totusi ca persoana fizica(fara a avea legura cu vreo firma din domeniu) primesc validarea inscrierii pe site-ul IWA, factura si biletul de intrare credeti ca exista vreo problema la accesul in incinta expozitiei?
Orice alt sfat sau lamurire esti binevenita.
Mai sunt colegi care vor sa participe anul acesta?
Multumesc!
hunterboy
Membru important
 
Mesaje: 192
Membru din: 14 Iun 2008, 07:03

Re: IWA OutdoorClassics 2023

Mesajde yoghi pe 11 Feb 2023, 00:50

Pt persoane "fizice" sunt una maxim doua zile de vizitare. Daca obtii invitatia pe net .mergi la intrare o arati si platesti biletul care e pe o zi sau mai multe.
Trebui sa coincida ivitatia cu pasaportul tau
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: IWA OutdoorClassics 2023

Mesajde Ghinda pe 13 Feb 2023, 08:30

Bun să ai o invitație sau să ai un acces ca fiind reprezentant de firmă expozantă.
Merge și cu bilet, dar costul este mai mare.
Când ajungi, o zi treci fără să zăbovești la standuri, dacă vrei să achiziționezi ceva, că îți ia! Doar notezi standurile de interes. Marea majoritate nu vând, mai ales cele cu nume. Este târg de promovare și bussines. Firmulițele mici mai vând. Cumpărături ideal ultima zi, se negociază, se lasă la preț, mai deschid băierile și firme care nu vindeau în primele zile. Exclus granzii!
Spor!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: IWA OutdoorClassics 2023

Mesajde hunterboy pe 13 Feb 2023, 14:46

Am aplicat pe site-ul IWA pt achizitionarea unui bilet valabil pentru intreaga perioada a targului.
Au fost 3 pasi:
1. Verificarea eligibilitatii solicitantului (am trimis doar buletinul scanat pentru verificare);
2. Am primit informare ca solicitarea mea este aprobata;
3. In email-ul de aprobare de la pasul 2 exista un link prin care se finalizeaza procedura si primesti facura sa achiti CV biletului plus confirmarea de intrare la targ(e-ticket) pe baza careia si a actului de identitate la intrare se elibereaza legitimatia de acces pe toata perioada targului.
Daca am trecut de aceste etape si am aceasta confirmare presupun ca nu ar trebui sa fie probleme la accesul in expozitie.
hunterboy
Membru important
 
Mesaje: 192
Membru din: 14 Iun 2008, 07:03

Re: IWA OutdoorClassics 2023

Mesajde Ghinda pe 14 Feb 2023, 11:29

Nu ai.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: IWA OutdoorClassics 2023

Mesajde hunterboy pe 10 Mar 2023, 11:36

Salut.
O scurta concluzie referitoare la acest targ: o expozitie care merita vazuta. Foarte multi producatori de arme, lunete si echipament. Cine nu este interesat sa achizioneze neaparat ceva ci doar sa vizioneze exponatele si sa se "joace" cu ele la rece, in 3 zile are timp sa parcuga pe indelete toate halele de prezentare.

Un sfat pentru cei care calatoresc cu avionul: atentie, in bagajul de cala sa nu aveti cutite/bricege care se desfac prin apasarea unui buton sau se deschide lama doar cu o singura mana; au un regim special in Germania, se declara, etc...cine omite acest aspect este pasibil de amenda incepand de la 1000 euro plus probleme cu autoritatile de control de pe aeroport. Deci, mai bine sa nu purtati asa ceva la dvs.
hunterboy
Membru important
 
Mesaje: 192
Membru din: 14 Iun 2008, 07:03


Înapoi la Expozitii outdoor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori

Publicitate