Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 12:29

Cumpar Copoi.

Dedicat in exclusivitate marii familii a copoilor ; rase existente ; rase utilizate in Romania ; pe scurt - COPOI

Moderator: mialxx

Cumpar Copoi.

Mesajde Sunica pe 20 Apr 2011, 20:48

Vreau sa cumpar un catel/catea de rasa copoi ardelenesc, varsta intre 3-7 luni.Cine are sa posteze anuntul aici.

Multumesc.
Sunica
 
Mesaje: 14
Membru din: 28 Feb 2011, 18:23

Re: Cumpar Copoi.

Mesajde cricristipop pe 17 Sep 2011, 16:27

daca mai esti interesat de copoi,am o catelusa superba in varta de 6-7 luni.ideala pt. sezonul acesta de vanatoare.pot sa trimit niste poze pe mail-ul tau daca mi-l spui...merita vazute...toate cele bune
cricristipop
 
Mesaje: 3
Membru din: 10 Sep 2011, 20:42

Re: Cumpar Copoi.

Mesajde Sunica pe 07 Noi 2011, 08:40

Daca vrei poti lasa aici niste poze si pretul catelusei sau pe emailu meu claudiu_hagi95@yahoo.com
Sunica
 
Mesaje: 14
Membru din: 28 Feb 2011, 18:23

Re: Cumpar Copoi.

Mesajde Peregrinus pe 31 Ian 2014, 07:01

Imagine

Buna ,

o intrebare pentru experti vizavi de rasa copoi ardelenesc :

avind in vedere ca marimea fondurilor nu mai este acea de acum 10 ani , tendinta in continuare fiind cea de descrestere a marimii acestora , ma intreb daca rasa aceasta mai este compatibila in timp pentru astfel de terenuri reduse tinind cont de faptul ca copoiul mina vanatul pe distante enorme existind printre altele si pericolul real al intrarii pe fondurile de vanatoare vecine in timpul acestor vanatori unde acesta sa nu fie vazut cu ochi prea binevoitori ?

Multumesc !

Andrei.
- PEREGRINUS - ASOCIATIA SOIMARILOR DIN ROMANIA
http://www.asociatiaperegrinus.ro/
Avatar utilizator
Peregrinus
Veteran
 
Mesaje: 1880
Membru din: 07 Apr 2006, 16:43
Locaţie: Germania

Re: Cumpar Copoi.

Mesajde UlissePro pe 31 Ian 2014, 09:33

Chiar am vazut un episod exact ca cel mentionat de tine la TV (actiunea era in Ungaria). Vierul ranit a mai mers 5 Km si s-a oprit undeva pe un alt fond decat cel pe care se organizase vanatoarea. Pe urma lui au plecat paznicul de pe fondul unde se organizase vanatoarea impreuna cu 2 vanatori, unul din ei avand limier. Cand au ajuns la granitza dintre fonduri paznicul si-a sunat omologul de pe fondul vecin, omolog care a aparut in secunda 2 si impreuna au continuat cautarea. Vierul dupa cum am spus mai sus a mers cam 5 Km si l-au gasit mort in niste mure. Veselie maxima pe toata lumea, felicitari si strangeri de maini. Nota 10 tutror in special limierului care si-a facut treaba exceptional.
Chiar a fost o emisiune foarte interesanta.
R93 .243W & .300WM
F3 20/76
Avatar utilizator
UlissePro
Veteran
 
Mesaje: 916
Membru din: 27 Aug 2010, 15:14
Locaţie: Constanta

Re: Cumpar Copoi.

Mesajde Peregrinus pe 02 Feb 2014, 10:15

Buna Traian ,

am deschis un topic nou pe aceasta tema deoarece consider ca rasa aceasta precum si viitorul ei incert o merita cu prisosinta .

Andrei.
- PEREGRINUS - ASOCIATIA SOIMARILOR DIN ROMANIA
http://www.asociatiaperegrinus.ro/
Avatar utilizator
Peregrinus
Veteran
 
Mesaje: 1880
Membru din: 07 Apr 2006, 16:43
Locaţie: Germania


Înapoi la Copoi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori

Publicitate