Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 21:38

Kurzhaar

Brac , vijla, pointer , cocker , spinger , etc - sectiune dedicata .

Moderator: mialxx

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 10 Mar 2013, 22:28

Continuam antrenamentele pentru Derby...Anita , aret si filaj la gaina de fazan ...
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Si continuarea areturilor , un mic filmulet...
Imagine
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 26 Mar 2013, 08:36

Anita aret la gaina de fazan ...
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Si un mic filmulet cand am ajuns langa ea ...in care lipsa de experienta isi spune cuvantul !
Imagine
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde hunterkris01 pe 26 Mar 2013, 14:36

Frumos...tot iti este frica,de Derby??? :lol:
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 26 Mar 2013, 15:09

hunterkris01 scrie:Frumos...tot iti este frica,de Derby??? :lol:

De , Derby nu imi este frica ...de arbitri imi este frica ! :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde hunterkris01 pe 26 Mar 2013, 18:16

:lol: :lol:
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 26 Mar 2013, 19:08

hunterkris01 scrie::lol: :lol:

Nu rade ....ca este boala care se ia si de care sufera multa lume ! :lol:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 03 Apr 2013, 09:02

Putin antrenament ...Dragon a gasit o pereche de potarnichii la marginea unui teren necultivat , si a inceput un filaj de aproximativ 700-800 de metrii prin grau ...in final potarnichile sau ridicat ...
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde Vrajitoru pe 11 Apr 2013, 10:30

Bart a inceput "joaca" de-a cainele de vanatoare:
http://www.youtube.com/watch?v=1u8yXRf2jUA
http://www.prit.ro/vanator
-
Fabarm Axis Oiled 12 Ga
Savage Axis .308W + Delta 1.5-9x45
Avatar utilizator
Vrajitoru
Veteran
 
Mesaje: 680
Membru din: 01 Sep 2010, 07:29
Locaţie: Sibiu

Re: Kurzhaar

Mesajde Don pe 11 Apr 2013, 16:13

@Vraji,m-ai facut praf!!!
Mai ieri intrebai pe aici ce pusca sa-ti iei,intre timp ai tras cateva mii bune de focuri cu ea,ti-ai luat
si ghintuita cu luneta si acum ai si dulau-n batatura!
Imi place de tine,cand te apuci de o treaba,pai o si faci,nu glumesti!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Kurzhaar

Mesajde Vrajitoru pe 11 Apr 2013, 16:22

Mersi @Don. Iau asta ca pe un compliment!
Na ce sa fac si eu! Daca-i boala grea....
Si cu dulaul ... il cocolosesc fetele mele mai rau ca pe papusile care le aveau cand erau mici. Rasfatat nevoie mare... dar si pus la punct. Adevarul e ca a invatat sa stea la imbratisat si iubit si pupat ... ca nu prea are de ales.
Ne place catelul la toti din familie foarte tare. Si e foarte cuminte. Distrugerile facute de el sunt mult sub cele estimate de noi ca le va face. Asa ca...
Sunt curios daca pot sa ies cu el in teren in locuri in care stiu ca gasesc vanat. Ca pana acum l-am dus doar in locuri sterile. Dar acasa face aret mereu la gugustiucii care se pun pe jos in gradina. L-as duce si la fazan sa vad ce face. Imi e teama sa nu fie inca prea tanar.
http://www.prit.ro/vanator
-
Fabarm Axis Oiled 12 Ga
Savage Axis .308W + Delta 1.5-9x45
Avatar utilizator
Vrajitoru
Veteran
 
Mesaje: 680
Membru din: 01 Sep 2010, 07:29
Locaţie: Sibiu

Re: Kurzhaar

Mesajde Don pe 11 Apr 2013, 17:02

Vrajitoru scrie:Iau asta ca pe un compliment!

Este mai mult decat un compliment,este o constatare pe care o fac cu bucurie,imi plac oamenii
care-si cultiva cu atentie pasiunile,imi plac oamenii temeinici,care daca fac un lucru,nu-l fac cu
dor de liberare,bashca mai esti si autorul unei rubrici(cea cu "Chestionarul...) unice,utile,
deosebite...deci esti unul dintre personajele centrale ale acestui forum!
Dovada ca faci lucrurile mai temeinic decat mine este faptul ca,desi am avut o caruta de arme,
nu am un caine de vanatoare...motivele sunt mai multe,nu pentru ca n-as avea nevoie sau mi-ar
displace,dimpotriva,sunt un mare iubitor al cainilor,alte cauze ma impiedica...plus faptul ca,asa
cum am spus in repetate randuri,imi place mult vanatoarea - armele imi plac insa si mai mult,asa
ca ma "concentrez" pe ele,mai ales pe lise!
Insa pentru cine nu concepe decat "trusoul complet",jos palaria...iar catelul tau chiar e o frumusete!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Kurzhaar

Mesajde Vrajitoru pe 11 Apr 2013, 17:34

Multumesc. Venind de la tine inseamna mult!
Si pentru crescatorii de caini o intrebare: dupa cum stiu cei care au citit mai demult in topicul asta, Bart nu are pedigree ci este doar din parinti vanatori. Din cate am inteles se poate face o evaluare la o expozitie canina ca sa primeasca un certificat ca este in standardul rasei. Am inteles bine? Si daca am inteles bine: care sunt pasii?
http://www.prit.ro/vanator
-
Fabarm Axis Oiled 12 Ga
Savage Axis .308W + Delta 1.5-9x45
Avatar utilizator
Vrajitoru
Veteran
 
Mesaje: 680
Membru din: 01 Sep 2010, 07:29
Locaţie: Sibiu

Re: Kurzhaar

Mesajde wachtelfeld pe 16 Apr 2013, 20:49

Vrajitoru scrie:Multumesc. Venind de la tine inseamna mult!
Si pentru crescatorii de caini o intrebare: dupa cum stiu cei care au citit mai demult in topicul asta, Bart nu are pedigree ci este doar din parinti vanatori. Din cate am inteles se poate face o evaluare la o expozitie canina ca sa primeasca un certificat ca este in standardul rasei. Am inteles bine? Si daca am inteles bine: care sunt pasii?



Iti voi raspunde la intrebarea pusa si apoi te voi intreba si eu ceva.
Pasii sunt urmatorii, te ve inscrie intr-o asociatie chinologica, apoi te vei inscrie la o expozitie chinologica unde vei specifica anume ce te intereseaza sa obtii. Probabil ca vei fi indrumat catre un arbitru abilitat sa judece astfel de situatii.Dupa arbitraj vei obtine un certificat prin care se atesta apartenenta cainelui tau la rasa. Apoi va trebui sa participi in 2 expozitii canine unde sa obtii 2 calificative, iar daca il vei imperechea, cateii vor putea primi certificate de origine.Acestea sunt regulamentele Asociatiei chinologice romane.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Kurzhaar

Mesajde wachtelfeld pe 16 Apr 2013, 21:30

Acum urmeaza intrebarea mea.
Mai intai insa trebuie sa iti explic ceva legat de apartenenta la o anume rasa.
Nici un arbitru de pe lumea asta nu poate certifica apartenenta la o rasa doar printr-o simpla examinare la ochi.De ce spun acest lucru : de exemplu daca vei imperechea un brac german cu par sarmos cu unul cu parul scurt, vei obtine garantat pui cu un par la fel de scurt ca acel al parintelui si uneori chiar pot apare unele exemplare foarte reusite. Acelasi lucru se poate intampla daca se imperecheaza brac par scurt cu pointer.Nu iti vorbesc din carti , ci din experienta, am vazut ambele situatii nu odata.
Singura solutie de certificare a unui caine ca apartinand unei anume rase este testul ADN.De aceea in tara de origine, Germania, daca un caine nu are pedigree, nu are cum sa il obtina in urma unui arbitraj "ochioscopic" chiar oficiat de catre cel mai reputat si experimentat arbitru.....in plus daca nu i se cunoaste ascendenta(acceptand eventualitatea unei certificari ADN) cu atat este mai grav pt. ca nu poti evita anumite consangvinizari nedorite, etc. In Germania un caine care nu are pedigree are exact aceeasi valoare ca si un maidanez ! Daca doresti iti pot explica si detalia mai mult.
Insa in Romania se poate orice !!!
Acum intrebarea mea este urmatoarea: de ce iti trebuie un certificat de apartenenta la rasa? Crezi ca va vana mai bine cu o astfel de hartie? De ce crezi ca te va ajuta in vreun fel aceasta hartie si daca da, de ce nu te-ai interesat de la inceput de un astfel de caine? Scuza-ma ca nu a fost doar o intrebare.
Inteleg totusi ca ti-ai luat un caine pt. vanatoare, un caine pt. familie, un companion.Pt. aceste motive sincer te felicit si nu glumesc.Iubeste-l, invata-l vanatoare, invata si tu vanatoare alaturi de el, ai grija de el, ingrijeste-l cat poti de bine si garantat toate acestea ti se vor intoarce inzecit....si lasa hartiile de o parte pt. ca vei face in viitor constient si inconstient deservicii majore rasei in care el va fi incadrat.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Kurzhaar

Mesajde Vrajitoru pe 17 Apr 2013, 07:37

Ok. Sa o iau pe rand... sa raspund la toate dintr-una...
Stiu ca nu o sa vaneze mai bine cu o hartie de asta. Cred ca pana la urma asta e un moft, si ma interesa daca se poate asta. Si nu pentru imperechiere ma interesa. Era doar o pata pe creierul meu de care, probabil o sa scap. Si daca o sa o fac totusi, atunci o sa ma opresc la certificatul de apartenenta.
Cainele face de toate acum. E si de casa si de curte si de vanatoare si de joaca pentru copii si de sapat in gradina si de mancat flori si de rupt plastice ... e pur si simplu universal: iubitorul si distrugatorul intr-o singura fiinta. ;)
Inca nu l-am lasat tot timpul afara ca la noi inca e rece noaptea. Si nu se duce in cusca. Sta lipit de usa terasei si tremura ca margica. Si peste toate nu am terminat de amenajat prin gradina. Asa ca acum sapa numai in pamant... sa vezi ce fain o sa fie cand o sa fie si gazon pe pamantul ala. Pfiuu. Trebuie sa iau o zgarda electrica de dresaj ca poate cu aia il dezvat.
In rest cainele e echilibrat, cuminte, ascultator, dornic de munca, iubitor.... cam tot ce iti poti dori de la un caine. Daca ma "joc" cu el cu aripa nu o mai pot pune deoparte pentru ca e tot acolo ca mai vrea... sau vrea doar sa o molfaie in pace. Dar e inebunit de aripa aia de pasare.
In rest e un caine perfect normal si echilibrat (cel putin asa mi se pare mie).
Mai am de vazut reactia la focul de pusca "adevarata" ca la aia cu aer comprimat mi s-a parut ca nici nu o aude asa de indiferent a fost. Reactia la pasare e minunata. Face aret la gugustiuci si mierle de minune. Sunt curios la fazani cum face. Si nu la vedere ci la nas. Probabil ca o sa il duc cat de repede pe un teren unde stiu ca e vanat si o sa vad atunci. E totusi tanar la 4 luni jumate.
http://www.prit.ro/vanator
-
Fabarm Axis Oiled 12 Ga
Savage Axis .308W + Delta 1.5-9x45
Avatar utilizator
Vrajitoru
Veteran
 
Mesaje: 680
Membru din: 01 Sep 2010, 07:29
Locaţie: Sibiu

Re: Kurzhaar

Mesajde wachtelfeld pe 17 Apr 2013, 09:16

Este foarte bine ca face ceea ce spui, ma bucur si pt. caine si pt. tine.
Singurul sfat pe care il pot da este sa nu folosesti inca zgarda electronica de dresaj, mai lasa sa treaca timpul, acum incearca, folosindu-ti imaginatia cum poti rezolva problemele fara forta, ci doar speculandu-l cu diverse recompense(recompense alimentare dar si jocuri cu mangaieri).
Alegerea ce o vei face in viitor evident iti apartine, eu doar am incercat sa iti explic in mare despre ce este vorba...daca mai vrei detalii, intreba si iti voi raspunde.
Catelul este la varsta la care are nevoie de joaca multa, incurajari si o stransa legatura cu stapanul si familia, socializare si descoperirea lumii in afara arealului lui de moment .
Ajuta-l in directia asta!
Din joaca , speculandu-l alimentar si afectiv vei incepe sa obtii de la el primele reactii de comunicare si implicit primele comenzi vor fi stabilite.
Hartiile nu te ajuta cu nimic, iar ceea ce se intampla la momentul asta in lumea chinologiei de vanatoare romanesti mai mult te va incurca, dezinforma, intr-un cuvant va dauna mai mult decat grav relatiei tale cu cainele.
Este mult mai bine, atat pt. tine cat si pt. caine sa nu intri in aceasta lume mai mult decat mizerabila, vedeti-va amandoi linistiti de treaba si veti fi mult mai castigati.
Cred ca si alti colegi de pe forum care cresc caini dar si vaneaza cu ei iti pot spune acelasi lucru.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Kurzhaar

Mesajde Vrajitoru pe 17 Apr 2013, 09:49

Multumesc de raspuns.
Probabil ca asa voi face (legat de hartii).
Legat de sapat si distrus... este clar comportament de copil care incearca sa atraga atentia.
Daca il vad ca face prostii si il strig lasa tot si vine.
Familia incurajeaza joaca lui in mod constructiv: eu l-am invatat sa ne jucam si sa aporteze diverse jucarii, iar sotia mea l-a invatat sa nu le lase jos ci sa i le dea in mana. Se joaca si fetel cu el cu aripa de pasare. Le distreaza tare modul in care se misca "pisiceste". Sezi, aici sunt comezi care le executa ok, la culcat trebuie inca sa ii pun degetul sau mana pe podea ca sa se lase jos (dar perseveram).
Binenteles ca a invat si lucruri "distractive" cum ar fi sa dea labuta, si azi am aflat ca e in plan "rostogolirea" si "poc, mori" si sa se lase jos pe o parte. Imi place mult ca fetele si sotia reactioneaza pozitiv la caine si faptul ca invata cat mai multe lucruri nu face altceva decat sa ii dezvolte inteligenta.
Si eu am impresia ca faptul ca a stat mult in casa, cu noi, l-a facut sa nu fie excesiv de agitat, sau de nebunatic.
Vreau un sfat: cum pot sa il fac sa nu manance de la straini sau de pe jos. Acum... aduna tot ce prinde. Si daca gaseste ceva, stie ca nu are voie si nu mai vine la comanda aici, si nici nu sta sa il prind. Fuge de noi pana isi termina mancatul. Pe urma vine spasit ca stie ca a buctat-o.
http://www.prit.ro/vanator
-
Fabarm Axis Oiled 12 Ga
Savage Axis .308W + Delta 1.5-9x45
Avatar utilizator
Vrajitoru
Veteran
 
Mesaje: 680
Membru din: 01 Sep 2010, 07:29
Locaţie: Sibiu

Re: Kurzhaar

Mesajde wachtelfeld pe 17 Apr 2013, 12:37

Din pacate "interzicerea luatului de pe jos" este un element de dresaj care nu prea se potriveste unui caine de vanatoare...intra in contradictie cu diferitele metode de dresaj, cum ar fi urma tarata sau urma de sange.Cel mai bine este sa nu fie pus in situatia de a gresi...:)
Insa daca vei dori totusi acest element sa il inveti, va trebui sa mai astepti sa creasca si undeva dupa 10 luni se poate invata cu zgarda electronica de dresaj.
Faptul ca fuge cand stie ca a gresit poate deveni o problema....incearca sa nu ii mai dai ocazia sa fuga si nu il certa inutil pt. niste lucruri firesti acestei varste.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Kurzhaar

Mesajde Vrajitoru pe 17 Apr 2013, 15:05

De fapt imi e frica sa nu manace vreo porcarie de pe camp si sa se imbolnaveasca sau sa moara.
Ca ia de pe jos toate oasele uscate pe care le gaseste, balegi si alte tiganii.
Si referitor la luatul de pe jos si contradictie cu scopul lui, ai dreptate.
El saracul e tot timpul cu nasul pe jos, in cautare, zici ca e aspirator, si eu sa il fac sa il ridice ar fi o prostie.

Pot sa il scot in teren in care stiu ca este vanat? Sa simta si el fazanul viu, nu doar aripa?
Si mai intreb ceva: vreau sa ma duc cu el la poligon cand e o sesiune de tragere, ca asa pot sa stau departe de foc si sa ma apropii treptat in timp ce il incurajez. Ca altfel nu stiu unde as putea merge sa il invat cu focul de arma acum cand nu e sezon.
http://www.prit.ro/vanator
-
Fabarm Axis Oiled 12 Ga
Savage Axis .308W + Delta 1.5-9x45
Avatar utilizator
Vrajitoru
Veteran
 
Mesaje: 680
Membru din: 01 Sep 2010, 07:29
Locaţie: Sibiu

Re: Kurzhaar

Mesajde wachtelfeld pe 17 Apr 2013, 17:10

Vrajitoru scrie:De fapt imi e frica sa nu manace vreo porcarie de pe camp si sa se imbolnaveasca sau sa moara.
Ca ia de pe jos toate oasele uscate pe care le gaseste, balegi si alte tiganii.
Si referitor la luatul de pe jos si contradictie cu scopul lui, ai dreptate.
El saracul e tot timpul cu nasul pe jos, in cautare, zici ca e aspirator, si eu sa il fac sa il ridice ar fi o prostie.

Pot sa il scot in teren in care stiu ca este vanat? Sa simta si el fazanul viu, nu doar aripa?
Si mai intreb ceva: vreau sa ma duc cu el la poligon cand e o sesiune de tragere, ca asa pot sa stau departe de foc si sa ma apropii treptat in timp ce il incurajez. Ca altfel nu stiu unde as putea merge sa il invat cu focul de arma acum cand nu e sezon.


Asa sunt toti cainii de vanatoare, cu nasul pe jos... :D
E prea mic de scos in camp, sfatul meu e dupa 5 luni si jumatate....in privinta focului de arma, in nici un caz in poligon, acolo risca sa se sperie.Acum doar pistol cu capse, mai apoi cand va scos in camp,cartuse reduse si apoi cartuse normale la distanta si cate putin te apropii de el in masura in care anterior nu arata semne de frica.Tot timpul trebuie incurajat si recompensat in asa fel incat sa nu se concentreze pe focurile de arma. incet si cu rabdare.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 10 Mai 2013, 15:20

Un pic de antrenament ...filajul unei gaini si al uni cocos ...cocosul foarte bandit a sarit de la aproximativ 100 de metrii de locul unde erau cainii in aret !
http://youtu.be/okcCc9vVvgw
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde danut_s pe 15 Mai 2013, 18:26

De ieri am o noua partenera de vanatoare,Mura 1,5 luni

Imagine
danut_s
Membru important
 
Mesaje: 174
Membru din: 07 Aug 2009, 16:12
Locaţie: buzau

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 15 Mai 2013, 19:06

Sa.ti traiasca ...ai si pus.o in aret ?
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde danut_s pe 15 Mai 2013, 19:23

Kristi scrie:Sa.ti traiasca ...ai si pus.o in aret ?

Am vrut sa vad cum reactioneaza, la 1 luna jumatate cat are filaj si aret la vedere la o blanita de iepure cred ca e destul de bine pt inceput :D
danut_s
Membru important
 
Mesaje: 174
Membru din: 07 Aug 2009, 16:12
Locaţie: buzau

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 15 Mai 2013, 20:25

danut_s scrie:
Kristi scrie:Sa.ti traiasca ...ai si pus.o in aret ?

Am vrut sa vad cum reactioneaza, la 1 luna jumatate cat are filaj si aret la vedere la o blanita de iepure cred ca e destul de bine pt inceput :D

Asa ...sa ne faci reclama ...astia is cainii de Dambovita !!! :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde Vrajitoru pe 16 Mai 2013, 09:36

Bart a crescut:
https://plus.google.com/u/0/photos/1001 ... 9106496270

https://plus.google.com/u/0/photos/1001 ... 9106496270

Si acum avem mici probleme si mi-ar place sa ma lamuriti:
1. Nu mai pot lucra cu el pe soare sau unde sunt becuri ca fuge dupa umbre ca disperatu'. Mai are un pic si se infige cu botul in pamant ca sa prinda umbra.
2. Am avut o perioada de 2 saptamani in care am avut foarte mult de lucru si nu am mai lucrat. La fel si cei din familie. Ei bine acum nu mai face aport decat extrem de rar si fara pofta. Fuge dupa aportor dar cand ajunge la el incepe sa miroasa in jurul lui, sa sape, ca si cum simte ceva in pamant.
3. A inceput tot mai mult sa miroasa pamanatul si sa sape.

Sunt toate astea faze prin care trece ? asa cum trec copii prin faza de negare, de "de ce?"-uri, de impotrivire .... s.a.m.d.
http://www.prit.ro/vanator
-
Fabarm Axis Oiled 12 Ga
Savage Axis .308W + Delta 1.5-9x45
Avatar utilizator
Vrajitoru
Veteran
 
Mesaje: 680
Membru din: 01 Sep 2010, 07:29
Locaţie: Sibiu

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 18 Mai 2013, 07:30

Putin antrenament in extra sezon ...Anita .
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 22 Mai 2013, 19:05

Ne continuam antrenamentele ...astazi la apa !
http://www.youtube.com/watch?v=Z6aRx__v2Vs
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 19 Iun 2013, 22:10

Anita...
Imagine
Imagine
Imagine
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Kurzhaar

Mesajde Kristi pe 03 Iul 2013, 14:51

In asteptarea deschideri la rate ...
http://youtu.be/xXdpHQL4yyU
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Pontatori si scotocitori

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Publicitate