Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 10:12

Noua Zeelanda

Aici puteti gasi posibilitati si oferte de a vana in alte tari ale lumii - discutii , impresii , feed back , trofee , samd

Moderatori: mialxx, popaliviu

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Moose_Master pe 29 Mar 2010, 02:38

Nu il mai asteptati ca nu mai vine. Omul a intrat si a iesit cu aceeasi pozitie a coloanei vertebrale. Verticala !
Sincer si mie-mi pare rau ca nu mai vine.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Adrian S pe 29 Mar 2010, 10:41

Niki, stii ceva si noi nu?
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde cristescu_y pe 29 Mar 2010, 16:08

Poate s-a lasat DEER HUNTER de vanatoare, desi ma indoiesc ca ar fi facut asa ceva :( . Cred ca nu e prea bine sa presupunem aici tot felul....... Asteptam un raspuns mai concret de la Moose_Master. Salutare! (Sper sa nu se supere Moose_Master pe mine k sunt asa curios) :)
cristescu_y
 
Mesaje: 14
Membru din: 30 Mar 2007, 00:00
Locaţie: caras-severin (Baile-Herculane)

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Moose_Master pe 29 Mar 2010, 16:35

Personal nu l-am cunoscut pe deer_hunter si nici nu am avut nici un fel de tangente. Dar tot personal nu-mi trebuie multe cuvinte ca sa citesc printre randuri. Cand am vazut ca nu mai posteaza mi-a fost foarte clar ca nici n-o va mai face. Poate ca l-a deranjat ceva aici. Poate ca pur si simplu nu s-a mai simtit atras de locul asta din varii motive.
Nu stiu !
Oricum hunteru zicea bine de tot. Grav de bine. Si ce merita tot respectul era faptul ca nu vorbea din wikipedia (asa cum fac destui) ,ci vorbea din experienta personala. Se vedea de la o leghe ca nu era un iepurar de duminica care isi da cu parerea despre "care-i mai buna: lisa sau juxtapusa?"

Mie mi-ar parea bine sa ma insel amarnic si sa fiu doar un cititor de ganduri false. Dar daca in urmatorul cincinal nu mai posteaza inseamna ca sunt popa de la Maglavit.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Noua Zeelanda

Mesajde cristescu_y pe 29 Mar 2010, 18:08

Un cincinal e cam mult de asteptat! :( . Dar chiar nu e nimeni de pe acest forum care sa fi comunicat cu DEER HUNTER mai personal? Nu numai prin intermediul acestui forum, ma refer. Nu stiu de ce, dar am impresia ca de acuma in colo o sa urasc Noua Zeelanda. :( . (daca nu mai da niciun semn vanatorul nostru).
cristescu_y
 
Mesaje: 14
Membru din: 30 Mar 2007, 00:00
Locaţie: caras-severin (Baile-Herculane)

Re: Noua Zeelanda

Mesajde grigguti pe 29 Mar 2010, 19:02

Am urmarit si eu, la fel ca multi altii topicul acesta si imi pare bine ca exista romani ce au ajuns departe, se descurca si isi urmaresc visele in continuare si acolo. imi pare bine ca au ajuns sa descopere ceea ce noi aici nu am gandit sa se afle undeva...
Dar eu zic sa lasati speculatiile deoparte, ca nu s-a luat nimeni de om, nu i s-a adresat nimeni in nici un fel ... neadecvat, ba chiar mai mult a fost bine primit si chiar apreciat. Deci dpdv personal nu cred ca exista motive de acest gen pentru a fi parasit forumul. Iar daca a facut-o totusi din astfel de motive, sa fie sanatos si vaneze cat mai multi cerbi si ciute, asta nu-i forum pentru domnisoare de pension!
grigguti
Veteran
 
Mesaje: 799
Membru din: 13 Sep 2008, 12:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Moose_Master pe 29 Mar 2010, 21:28

Adanca cugetare ! Ma refer la aia cu asta nu-i forum pentru domnisoare de la pension. Din rarunchi gandita.
Poate ca ar trebui daltuita aceasta cugetare la intrarea pe forum. Undeva inainte de "subscribe". Sa stie oamenii unde intra.
Domnul Trandafir al lui Sadoveanu cand dojenea un elev i se adresa acestuia cu "mai Domnule". Strasnica ocara (din punctul lui devedere) !
Si nu a fost singurul. Cunosc Oameni (ce-i drept cu defecte mari si anume foarte manierati si cu educatii solide) pe care ii poti jigni contextual cu o ridicatura de sprancene sau cu un dres de glas.
Pe mine personal nu ma poti jigni in nici un fel. Sau ma rog, poti sa incerci, dar ripostez instantaneu verbal pe gura de te trec sudorile.("Sodomizez verbal si gaura din stratul de ozon") Sunt capabil de genocid verbal si liric din orice pozitie. Dar deh ! Nu toata lumea e plina de "calitati" ca mine.

Sunt oameni cu foarte mult bun simt care prefera sa se retraga decat sa fie implicati chiar si in cea mai inofensiva controversa. Trasatura extrem de rara noua romanilor.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Noua Zeelanda

Mesajde jon2004 pe 07 Apr 2010, 16:55

cristescu_y scrie:Poate s-a lasat DEER HUNTER de vanatoare, desi ma indoiesc ca ar fi facut asa ceva :( . Cred ca nu e prea bine sa presupunem aici tot felul....... Asteptam un raspuns mai concret de la Moose_Master. Salutare! (Sper sa nu se supere Moose_Master pe mine k sunt asa curios) :)



Omul e bine , sanatos , isi vede de vanatorile sale si activeaza si pe un forum de vanatoare .
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran
 
Mesaje: 1743
Membru din: 19 Aug 2004, 12:04
Locaţie: BARLAD,VASLUI

Re: Noua Zeelanda

Mesajde sorin flutur pe 12 Apr 2010, 17:01

aaaa....s-a lasat de forumul asta :roll:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: Noua Zeelanda

Mesajde cristescu_y pe 14 Apr 2010, 14:22

Mai oameni da' atata secret despre subiectul asta ca n-am vazut asa ceva. :( Eu personal sunt curios sa stiu despre ce e vorba pentru ca este un topic de mare interes si nu prea ma prind de ce vanatorul nostru din Noua Zeelanda s-a lasat de postat pe forumul asta(daca este asa) si d-aia rog cu politete pe cine stie mai multe sa ne zica si noua. Daca e pe alt forum, sa vedem si noi unde si sa mai vedem imagini cu vanatorile lui, Sal'tare.
cristescu_y
 
Mesaje: 14
Membru din: 30 Mar 2007, 00:00
Locaţie: caras-severin (Baile-Herculane)

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Blue Ranger pe 14 Apr 2010, 15:43

Incearca nu sa fii un succes, ci sa fii o valoare.
Albert Einstein
Avatar utilizator
Blue Ranger
Membru important
 
Mesaje: 214
Membru din: 01 Mar 2007, 13:59
Locaţie: undeva in Romanica...; inca !!!

Re: Noua Zeelanda

Mesajde grigguti pe 15 Apr 2010, 13:31

jon2004 scrie:
cristescu_y scrie:Poate s-a lasat DEER HUNTER de vanatoare, desi ma indoiesc ca ar fi facut asa ceva :( . Cred ca nu e prea bine sa presupunem aici tot felul....... Asteptam un raspuns mai concret de la Moose_Master. Salutare! (Sper sa nu se supere Moose_Master pe mine k sunt asa curios) :)



Omul e bine , sanatos , isi vede de vanatorile sale si activeaza si pe un forum de vanatoare .


Normal. Numai noi ne dam de ceasul mortii, ce-o fi cu omul? ce s-o fi intamplat? mai vaneaza? aoleu, o fi suparat, l-am jignit?
Daca privesc lucrurile prin prisma lui Moose, probabil ca pe "acel" forum, oamenii sunt mai "draguti"?
Aici probabil ca s-a simtit ca printre ciobani si acolo ca printre mioare?
Uite, inca una "adanca rau".
Atata tevatura ...
grigguti
Veteran
 
Mesaje: 799
Membru din: 13 Sep 2008, 12:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Moose_Master pe 15 Apr 2010, 15:17

Grigguti, din posturile tale (cel putin pentru mine) pari a fi iun om finut si educat. Si bazandu-ma pe aceste observatii mi se pare ciudat faptul ca faci asemenea speculatii. Din niciunul din posturile hunter-ului nu am dedus faptul ca acesta s-ar simti in acest loc ca printre ciobani. Cum se simte in alte locuri ....habar n-am. Si aici vad ca iarasi speculezi. Dar poate tu ai informatii pe care io nu le stiu si atunci treaba se schimba.

Io gandesc foarte simplu(mi-e lene sa ma complic) si observ doar ca omul a parast acest loc. Motivele le stie doar el, iar io nu pot sa ma arunc la speculatii. Poate ai dreptate sau poate nu ! Dar daca ai dreptate si un vanator de calibru lui s-a simtit aici "printre ciobani" atunci chiar ca treaba "e adanca".

Oricum, daca aici nu mai intra, insa intra in alt loc inseamna (la fel, doar pentru mine) ca ceva i-a displacut la locul asta. Oamenii sunt diferiti si asta-i tot farmecul. Io nu cred in locuri proaste si locuri bune vis-a-vis de internet. Io cred ca e o chestiune de preferinte si gusturi personale. Iar apologetica: oameni, fapte, locuri si simtiri, io personal i-o las lui Cioran.

De fapt nu cred ca isi mai au loc dezbaterile pe aceasta tema. Si mie imi pare rau ca nu il mai pot citi, pentru ca si eu am invatat ceva de la el( nu spun ce ca-s prea fudul sa recunosc), dar asta-i viata. Pentru mine(printre altele) el era o sursa de informatii pentru care nu trebuia sa platesc. Si asta-i "adanca" grav de tot. Basca stilul lui personal de a aborda vanatoarea.

Viata.......ce curva uneori !
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Ursus2006 pe 15 Apr 2010, 15:37

Moose_Master scrie:
De fapt nu cred ca isi mai au loc dezbaterile pe aceasta tema.

Viata.......ce curva uneori !


Moose are dreptate: la arhiva cu topicul asta ! Mortii cu mortii, vii cu vii ! Daca la pescuit se mai practica ' checi-riliz ' , la vanatoare, vanatul nu-l mai poti elibera dupa ce l-ai ' prins ' !
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Noua Zeelanda

Mesajde AdrianLica pe 24 Mai 2010, 06:40

Si totusi ce s-o fi intamplat cu omul asta? In ultima lui postare vorbea despre vanatori morti in avalanse. Si apoi...pauza. Sper ca e bine si ori a schimbat forumul ori l-a deranjat ceva p-aci...
AdrianLica
Veteran
 
Mesaje: 310
Membru din: 18 Mai 2010, 20:54

Re: Noua Zeelanda

Mesajde sacino69 pe 25 Mai 2010, 09:42

sal.all,nu la prins nici o avalanza pe DER_HUNTER il stiu fffffffffffffff bine nu stiu motivul care nu mai intra cu voi si daca las stii nu vi las zice trebue sal aflati de la el un singur lucru va pot zice tot ce va aratat peisaj ,poze, vanat ,pescuit e perfect real si adevarat :wink:
sacino69
 
Mesaje: 2
Membru din: 25 Mai 2010, 08:42

Re: Noua Zeelanda

Mesajde sacino69 pe 25 Mai 2010, 09:49

PS.multe salutari din noua zeelanda la toti membri,eu nu sunt vanator dar locuesc in acelas oras cu DEER_Hunter
sacino69
 
Mesaje: 2
Membru din: 25 Mai 2010, 08:42

Re: Noua Zeelanda

Mesajde grigguti pe 25 Mai 2010, 12:11

salutare si tie. ne-ar placea sa mai vedem cate ceva de pe acolo. in masura in care poti, poate ne incanti tu ochiul cu cate ceva, din moment ce "vanatorul nostru de cerbi" nu ne mai agreeaza.
asta, evident, daca nu te deranjeaza si o poti face.
oricum noi iti multumim in avans.
grigguti
Veteran
 
Mesaje: 799
Membru din: 13 Sep 2008, 12:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Frantz pe 18 Apr 2014, 17:16

Ce deer hunter frate?! Maruntisuri.
Uitati aici cum se face:
http://vimeo.com/26526462
:lol: :lol:
Frantz
Membru important
 
Mesaje: 163
Membru din: 31 Ian 2007, 17:25
Locaţie: Florida

Re: Noua Zeelanda

Mesajde mtty47 pe 21 Apr 2014, 00:12

Doi aurolaci - si "vanatorul" si "alalaltu'" - asa "se da" dupa un cerb cu un asemenea trofeu - ca la combatere? :evil:
Avatar utilizator
mtty47
Nou membru
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Iul 2009, 09:30
Locaţie: Pitesti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde grigguti pe 21 Apr 2014, 17:09

Si asta e vanator ...
mi-e rusine ...
grigguti
Veteran
 
Mesaje: 799
Membru din: 13 Sep 2008, 12:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde adisan77ro pe 23 Apr 2014, 08:03

Si tot nu s-a putut bucura de trofeu.L-a rasplatit zeita Diana, exact dupa cum merita
RABDAREA incepe atunci cand nu mai ai RABDARE
adisan77ro
Veteran
 
Mesaje: 715
Membru din: 15 Noi 2011, 13:56
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Noua Zeelanda

Mesajde biriuck pe 23 Apr 2014, 18:54

adisan77ro scrie:Si tot nu s-a putut bucura de trofeu.L-a rasplatit zeita Diana, exact dupa cum merita

Se rezolva cu un surub :lol:
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the_mav pe 14 Apr 2017, 09:28

Se pare ca in NZ sezonul de cerbi din acest an le merge din plin... deja s-a recoltat un exemplar de 785" SCI care pare a fi noul record mondial la red stag; nici la wapiti nu stau rau sezonul asta.
Bravo lor.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Anterior

Înapoi la Oferte si discutii despre vanatoarea in alte tari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Publicitate