Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 14:34

Zazanie intre forumisti!

Loc in care se vor arhiva topicuri interesante la vremea lor , dar cu valoare mai mult sentimentala pentru membrii forumului .

Zazanie intre forumisti!

Mesajde VANATORU77 pe 09 Iun 2009, 16:50

Am deschis topicul acesta deoarece nu de putzine ori intram in conflicte pe diferite teme si facem unele topicuri varza, asa ca atunci cand avem ceva de impartzit trecem la topicul asta si ne contram, binentezles in limitele bunului simtz. Ma bag si io daca e cazu ,ca si io-s cata pui de carcotas :lol: :lol: .

ps. substantivul zanzanie , l-am luat de la colegu Moose , ca mi-a placut cum suna.
E mai bine sa fi invins, acolo unde victoria e pagubitoare.(P-S).
Avatar utilizator
VANATORU77
Veteran
 
Mesaje: 511
Membru din: 06 Ian 2009, 00:49
Locaţie: Gradinari C-S

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Moose_Master pe 09 Iun 2009, 17:06

Pai daca nu ar fi si discutii contradictorii atunci totul ar fi "perfect" si deci teribil de plictisitor si de anost. Cum ar fi sa posteze unul ceva si toti sa raspunda: da asa e, corect, bravo, si eu sunt de aceeasi parere. Hai ca la un post mai merge ca sunt multe lucruri cu care toti suntem de acord, insa daca ar fi la toate asa...am fi in rai.
Intradevar "zazanie" suna ghidus.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde ventura pe 09 Iun 2009, 17:28

VANATORU77 scrie: ps. substantivul zanzanie , l-am luat de la colegu Moose , ca mi-a placut cum suna.


Zazanie este corect... :D :D :D


Am reusit sa bag zazanie? :D :D :D
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Moose_Master pe 09 Iun 2009, 17:54

"am reusit sa bag zazanie" este pleonasm. E ca si cum ai spune "coboara jos" sau "multumesc frumos". Suntem romani deci zazania se subantelege...vine de la sine.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde adrian_ppp pe 09 Iun 2009, 18:59

Moose_Master scrie:"am reusit sa bag zazanie" este pleonasm. E ca si cum ai spune "coboara jos" sau "multumesc frumos". Suntem romani deci zazania se subantelege...vine de la sine.



Sincer nu imi doresc acest topic aici :( (si nici in alta parte pe acest forum) si cred din tot sufletul ca toti avem in noi o doza de diplomatie astfel incat sa ne putem exprima neajunsurile intr o forma nunatata, politicoasa, pastrand limitele bunului simt .
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 09 Iun 2009, 19:09

In linii mari am si reusit ce spune Adi, nici mie nu mi se pare ca e necesar un topic anume .
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde VANATORU77 pe 09 Iun 2009, 19:34

Poi in cazul asta ,nici o problema ,il stergetzi si gata! Dar daca e zazanie ,zazanie sa fie !
Numai topicurile voastre sunt bune :evil: :twisted: ce sa mai zic....asta e , deschidetzi numai voi topicuri ,daca altii nu au loc! :oops: :evil:
E mai bine sa fi invins, acolo unde victoria e pagubitoare.(P-S).
Avatar utilizator
VANATORU77
Veteran
 
Mesaje: 511
Membru din: 06 Ian 2009, 00:49
Locaţie: Gradinari C-S

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 09 Iun 2009, 19:38

VANATORU77 scrie:Poi in cazul asta ,nici o problema ,il stergetzi si gata! Dar daca e zazanie ,zazanie sa fie !
Numai topicurile voastre sunt bune :evil: :twisted: ce sa mai zic....asta e , deschidetzi numai voi topicuri ,daca altii nu au loc! :oops: :evil:


Hai, nu fi certaretz... :D Nu e topic bun si pace...ca si asa ne plictisim si e cald rau afara...asta ne mai trebuie, ring de box amenajat! :D :mrgreen:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde VANATORU77 pe 09 Iun 2009, 19:40

:lol: :lol: :lol: :D :mrgreen:
E mai bine sa fi invins, acolo unde victoria e pagubitoare.(P-S).
Avatar utilizator
VANATORU77
Veteran
 
Mesaje: 511
Membru din: 06 Ian 2009, 00:49
Locaţie: Gradinari C-S

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Moose_Master pe 09 Iun 2009, 19:54

Cred ca cel mai bine ar fi sa ne certam intre noi fara motiv. Haideti sa facem o proba.
Deci Alin a spus ceva de genul: "acum ce facem, ring de box amenajat?". Ok, deci Aline ce vrei sa spui ca vrei sa ma iei la pumni ca la box? Adica io sunt prost si tu esti destept nu?? Ei bine lasa ca vezi tu.

Buuun! Deci zazania a fost iscata. Nu mai conteaza ca fara nici un motiv si ca io am aberat grosolan. Conteaza ca s-a iscat. Haideti sa ne certam. Dar va rog mult sa faceti un efort de memorie si sa va aduceti aminte de toate datoriile neplatite si toate intepaturile incasate de prin 2002 sau chiar mai devreme. Nu va lasati fratilor. Acum este momentul. Chiar si daca nick-name-ul vreunuia vi s-a parut suspect, respectivul merita o corectie usturatoare. Jos antimetafizica. Huo!

P.S. Alin, daca ai fi seful unui partid, crezi ca as fi bun de responsabil cu propaganda?
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde VANATORU77 pe 09 Iun 2009, 20:11

Moose, :lol: nu vrea nimeni sa se ia la tranta cu tine, stiu ei de ce, io am vazut de cateva ori! :)
E mai bine sa fi invins, acolo unde victoria e pagubitoare.(P-S).
Avatar utilizator
VANATORU77
Veteran
 
Mesaje: 511
Membru din: 06 Ian 2009, 00:49
Locaţie: Gradinari C-S

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 09 Iun 2009, 20:53

Moose,

exceptand faptul ca nu pot sa te asociez cu ideea de partid politic, cred ca ai fi " baci" la propaganda! :D
sau...hmm...sa ma gandesc. Daca s-ar naste undeva candva o grupare impotriva pipitelor ecologiste si de doi bani, a semidoctilor, lingailor si vorbelor soptite parsiv...poate. Ceva rol de seama. la propaganda, ca la comunicare s-ar alege praful. :D :D Acolo trebuie oameni abili si rabdarosi - si nu e cazul tau. :mrgreen:
Na, ca acu chiar am pus-o de-o zazanie, daca m-a mancat in c...r! :D :D :lol: :lol:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde VANATORU77 pe 09 Iun 2009, 21:04

Din cate stiu eu arma lui Moose e lisa si nu ghintuita ,asa ca nu cred ca o sa te doara prea tare la scarpinat :lol:
E mai bine sa fi invins, acolo unde victoria e pagubitoare.(P-S).
Avatar utilizator
VANATORU77
Veteran
 
Mesaje: 511
Membru din: 06 Ian 2009, 00:49
Locaţie: Gradinari C-S

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Moose_Master pe 09 Iun 2009, 21:24

Maaaama ce-a zis frateee! Io n-as permite asa ceva. Stai asa nene sa ti-o zic. "tineti-ma frate ca-l fac praf".
Da inainte sa ma apuc sa aberez muta matale topicul la "ca pe vremuri" ca deja e dus saracu pe aratura rau de tot.
Da vezi o chestie interesanta? Uita-te la thread-ul asta cu zazania. A fost deschis azi si tot azi are 76 de accesari. Ce mai zici de asta? Iti dai seama cati citesc frecandu-se pe maini si asteptand sa puna vreunul botul si sa inceapa tiganeala? E incredibil animalul om.
Vanatorule taica, io v-as scarpina pe toti da nu cu teava de la lisa, ci cu niscai Blue Label la o sedinta prelungita pana inspre cantatul cocosilor.

Si intradevar, eu nu sunt bun de diplomat. Nu am fost diplomat niciodata si nici nu voi fi. E ca si cum ai pune bracii lu' Wachtelfeld sa se joace cu ciucurei ca pisicile. N-ai sa vezi asa ceva.
Bravo Vanatorule, asta cu zazania a fost inspirata. Din nimic s-a creat un thread unde practic chiar ca nu s-a spus nimic. Dar am citit cu totii. Nici nu stiu ce concluzie sa mai trag.

Va pupa Unchiu

P.S. Aline, vezi ca ti s-au inmultit dusmanii. De fiecare data cand accesez forumul antivirusul imi spune ca vreau sa accesez un virus. Da io ca un Toma Necredinciosul nu-l mai cred. A strigat "lupu' baaaa" de atatea ori degeaba ca acum chiar si daca e "lup" tot nu-l mai cred.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 09 Iun 2009, 22:11

VANATORU77 scrie:Din cate stiu eu arma lui Moose e lisa si nu ghintuita ,asa ca nu cred ca o sa te doara prea tare la scarpinat :lol:


Pentru ofensa asta vei plati...pacat ca nu esti in tara. Dar te prind eu si o sa te coste un rau de vin sa te iert!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde VANATORU77 pe 09 Iun 2009, 22:20

Abia astept sa bem vinu ,la o "zazanie" binenteles! :D :wink: :lol:
E mai bine sa fi invins, acolo unde victoria e pagubitoare.(P-S).
Avatar utilizator
VANATORU77
Veteran
 
Mesaje: 511
Membru din: 06 Ian 2009, 00:49
Locaţie: Gradinari C-S

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 09 Iun 2009, 22:22

PS : legat de mesajul de virus pe care il percep unii dintre voi : site-ul e monitorizat ca trafic si prin google analythics.Antivirguard de ex, vede acel script ca un virus si da alarma. Ca sa-l parafrazez pe admin-ul nostru Radu, e ca alarmele auto de doi bani, care se declanseaza de cate ori trece o alta masina pe langa a ta.
Asa ca no pb- suntem curati.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde bogdanm pe 09 Iun 2009, 22:29

Aici se duce jihadu'?
Cool....
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 09 Iun 2009, 22:36

VANATORU77 scrie:Abia astept sa bem vinu ,la o "zazanie" binenteles! :D :wink: :lol:


Atunci sa nu te puna...era sa spun aghiutza dar starneam alta zazanie- necuratul sa nu anunti cand calci granita ca se isca dihonie in toata regula- zazania e minciuna!

PPS: unchiule moose, cel mai trist si de c...at aspect al meseriei mele l-ai enuntat intr-o fraza: audienta cea mare se naste din gunoi. Geaba scriu baietii super articole despre balistica, corectii, cocosi de munte ....un pic de balacareala le surclaseaza cu mult succes.
De pilda : o mica discutie legata de rozetele unui anumit tzap a "trecut granitza" si evident s-a interpretat diferit. Cum ca daca nu ai lumina nu tragi, vii maine ...etc. E fix ca la filmuletzul cu gastele : multe bre, macel! E drept!
Dar multi ar face-o macar odata, sa vada cum e, daca ar putea.
Ei si atunci, dat fiind ca exista deja un OTV al site-urilor de vanatoare, sa mai cream unul sau ramanem asa?
Daca as vrea sa dublez audienta intr-o luna, crede-ma ca as putea s-o fac. Insa artificial. Noi aici am crescut sanatos, prin calitate. Si asta se vede tot in trafic, prin faptul ca nefiind sezon decat la caprior audienta a scazut. Ceea ce e firesc. Multi nu-l vaneaza din diferite considerente.

Dar putina zazanie- asa intre prieteni - merge. Adauga sare si piper vietii asteia de ca...at.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 09 Iun 2009, 22:39

Pana acum avem trei definitii despre nimic: zazanie, dihonie si jihad. Poate iese ceva bun pana la urma. Seinfeld a facut un serial de super succes despre " nimic".
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Moose_Master pe 09 Iun 2009, 23:32

E la fel cu filmuletul nefericitului ala poreclit Tarzan, care nu a facut altceva decat sa se posteze pe youtube. El doar a exagerat un pic ca se plictisea si gata...a fost dat afara, interzis, facut cu ou si cu otet. Prostimea vroia sange. Si l-au avut. Mie mi-e si jena sa va spun cate fac eu in timp ce conduc. Diferenta este ca nu ma postez pe youtube. Deci nu poate sa arunce nimeni cu piatra.

Si daca imi mai fluturi mult cuvantul "rozeta" pe sub nas, iarasi ma iau de tine. Adica ce vrei sa spui? Ca intru in tara pe la Curtici sau ce?
(haide ca nu s-a terminat zazania)
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde bogdanm pe 09 Iun 2009, 23:40

Deie dreaq, Moose, sa ai descarcare in Fundeni, ca om te faci...
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 09 Iun 2009, 23:44

Ha, Ha! Nu te-a rabdat! Te-am urmarit! Ai iesit si ai intrat din nou. Si sa stii ca nu e jos, pardon -joc- de cuvinte lasciv- te zgarma treaba asta cu zazania!!! :D :D :D
Uite asa facem afisari ...despre nimic. :wink:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Marius pe 09 Iun 2009, 23:59

Moose_Master scrie: Adica ce vrei sa spui? Ca intru in tara pe la Curtici sau ce?

Ai grija, sa nu te stabilesti la Fundulea, ca doar la spitalul Fundeni se poate vindeca asa ceva! Asta e motivul pentru care imi place delta si merg mereu la Sulina. :lol:
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3242
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Moose_Master pe 10 Iun 2009, 01:03

Cand sunt acasa intru sa-mi citesc mesajele apoi mai ma vantur pe-ici-pe-colo apoi intru iarasi. Este deformatie din camion. Acolo chiar ca nu am activitate in afara de tinut animalul pe sosea si intru si ies fara numar. Asta este motivul.
Dar ce sa mai incolo si-n incoace, asta cu zazania a fost chestiunea zilei. Din absolut NIMIC s-a facut trafic. Macar a fost "nimic" si nu vreo tiganie de genul "de ce nu va duceti sa va bateti cu ursul cu mainile goale" sau "si ele sunt fapturile lui Dumnezeu". Apropo de asta, mi-am luat saptamana trecuta un tricou pe care sunt desenate meserias animale salbatice si in jos scrie:"There is a place for all the God's creature.......right next to the potatoes and gravy". (gravy este un sos delicios la cartofi)

Si ca sa-i raspund lui Marius, sa sti ca speologia m-a pasionat intotdeauna si la Pestera Muierii nu ma dau inapoi de la nici o vizita. Mereu mai descopar cate ceva nou. Deci nu am nici o legatura cu Fundenii si nici cu Curticiul. Vezi ca suntem la "zazanie" si aia cu Sulina se poate interpreta. Mai bine ai da o dezmintire ca nu te vad bine.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde violiv pe 10 Iun 2009, 05:46

Ca tot veni vorba, hai sa ma bag si eu....si daca @Alin 3006 e la mijloc (apropo, ia schimba "numele" ca nu mai tragi cu 30-06 de ceva vreme incoace, ba chiar te-am si auzit laudand altele ca-s mai mandre si mai cornute - RUSINE!) sa-i dau o bila neagra: virus-nevirus, monitorizare de nu-s care fel, nu stiu ce-ai facut da' merge ca naiba site-ul asta: ba zice "done" si-mi da o pagina alba (trece la refresh da' cand se intampla ca tocmai voiam sa postez ceva trebe s-o iau de la inceput), ba scartaie pe la incheieturi, tremura, joaca; m-ati pus sa fac up-grade-uri la IE 7, apoi 8, am pus si Mozzzzzila (care nu-mi place neam) si-am ajuns da ma gandesc de doua ori inainte sa dau click pe link (am ajuns sa las asta ca ultima activitate intr-o sesiune de net). Si stii care-i partea cea mai proasta? Daca site-ul ar fi varza si in materie de ce se scrie chiar nu m-ar deranja, l-as lasa in pace si gata.
Da' se simte tot mai evident o schimbare in bine. La inceput a fost doar o adiere dar acum e un "wind of change" de-a dreptul. "Cultural" vorbind, chiar si zazaniile sunt mult mai potolite si mai decente, parerile nu mai sunt asa de vehement sustinute ca fiind infailibile, chiar si "incalcarile perceptelor etice stramosesti" nu mai sunt atat de manios infierate si au ajuns sa fie percepute ca fiind ceea ce sunt, de fapt: ca orice pe lumea asta, ca vrem sau ca nu vrem, modul cum se practica vanatoarea se schimba in permanenta cu atat mai mult cu cat contactul cu alte plaiuri e mult mai deschis, chiar daca mai mult prin filme si mai putin prin povestiri de la fata locului. Ca nivel "tehnic" poate nu mai este atat de evident saltul dar se vede incredibil daca ajungi sa scotocesti dupa postari de acum 2 ani cu ocazia redeschiderii unor subiecte - e chiar simpatic cat de puerili "stiintific" puteam fi in unele pareri.
Si ce dovada mai buna decat acest topic? Nu-i primul de acest fel dar precedentele au zburat si de la arhiva ca erau mai ceva decat "razboiul dintre Ogica si ...de la 0 tv...
Tineti-o tot asa!
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8515
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 10 Iun 2009, 08:22

Multumim de compliment Vio! Ai un mare aport la partea culturala.
Legat de cea tehnica- l-am tot bibilit de cand cu problema si mai e de bibilit la el, formatul e din pacate unul standard iar volumul de informatie inghesuit in el e urias. Ar trebui facuta o " epurare " masiva a topicurilor vechi, dar nu prea ma indur. Fiecare are valoarea lui si sunt oameni care au pierdut timp pretios sa scrie acele randuri.
O sa gasim in final o solutie.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 10 Iun 2009, 08:26

PS: Legat de partea cu 30.06 - cand am intrat prima data nu credeam c-o sa iau asa in serios site-ul asta si nici nu visam ca o sa ma implic atat in gestionarea lui. :D :D :D Dar pe principiul nu aduce anul ce aduce ceasul- mie chiar mi-a schimbat viata intr-o masura destul de mare. La vremea aia, 30.06 era singurul calibru de arma ghintuita cu care trasesem ... :mrgreen:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Vechio pe 10 Iun 2009, 09:10

VANATORU77 scrie:Am deschis topicul acesta deoarece nu de putzine ori intram in conflicte pe diferite teme si facem unele topicuri varza, asa ca atunci cand avem ceva de impartzit trecem la topicul asta si ne contram, binentezles in limitele bunului simtz. Ma bag si io daca e cazu ,ca si io-s cata pui de carcotas :lol: :lol: .

ps. substantivul zanzanie , l-am luat de la colegu Moose , ca mi-a placut cum suna.

:shock: :shock:
Mulţi ţăcăniţi am văzut şi multe ţăcăneli, dar un thread că ăsta le întrece pe toate. Să te apuci pe un site de vânătoare să fitileşti, să-i tragi arcul cuiva a moca e uimitor.
Să vă calce nevoia de zurbagii ce sunteţi :D
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Vechio pe 10 Iun 2009, 09:16

Alin3006 scrie:PS: Legat de partea cu 30.06 - . La vremea aia, 30.06 era singurul calibru de arma ghintuita cu care trasesem ... :mrgreen:

La care vreme te referi neică, că pe vremea mea voga era 8x57. Muniţie de ZB era kklău, din primul mondial :wink: :D .
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Următorul

Înapoi la Arhiva forumului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Publicitate