Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 15:01

Lupul gunoier

Vanatoarea la lup: visul oricarui vanator! Multi au sacrificat nopti intregi, au luat urma talharului sur pe zapada zile in sir fara succes, altii mai norocosi l-au gasit intamplator sau l-au rapus la goana. Discutii despre lup, vanatoarea la lup, daune si rolul lui in ecosistem

Moderatori: Ghinda, CCM

Lupul gunoier

Mesajde Madalin pe 24 Noi 2009, 23:11

Noi cautam lupii prin inima muntilor si ei ne cauta pe noi prin oras :lol: :lol:
http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/ursii-gunoieri-le-au-vandut-pontul-si-lupilor.html
Madalin
Membru activ
 
Mesaje: 113
Membru din: 22 Feb 2008, 11:41
Locaţie: Ploiesti

Re: Lupul gunoier

Mesajde DORU-VS pe 24 Noi 2009, 23:47

Ceva nu este in regula.Cand m-am pregatit pentru examenul de vanator , am citit intr-un manual , ca, apropierea lupului de localitati are drept cauza, inmultirea exagerata iar prada salbatica,reprezentata de celelalte specii de vanat, s-a imputinat.Nu cred ca in tara noastra lupul s-a inmultit in asa masura incat a exterminat celelalte specii de vanat.Imputinarea faunei ce constituie sursa de hrana pt. lup, are mai degraba drept cauza braconajul si nu neaparat cu arma cat mai ales cu latul.Cu ocazia vanatorilor colective la care am participat ,s-au gasit numeroase laturi, ceea ce ma face sa cred ca fenomenul a luat o amploare deosebita iar eu cred ca asa se intampla in toata tara.Saracul lup, era clar subnutrit, iar foamea da de-a dreptul
DORU-VS
Membru important
 
Mesaje: 215
Membru din: 12 Ian 2008, 21:30
Locaţie: VASLUI

Re: Lupul gunoier

Mesajde Madalin pe 25 Noi 2009, 00:03

Se vedea ca este ceva in neregula cu el,dupa comportamentul pe care il avea fata de oameni.Nici cu cainii nu avea nici o treaba.
Madalin
Membru activ
 
Mesaje: 113
Membru din: 22 Feb 2008, 11:41
Locaţie: Ploiesti

Re: Lupul gunoier

Mesajde a_borzea pe 25 Noi 2009, 08:50

tare de tot ar fi sa se imperecheze cu catelele vagaboande, si atunci sa vezi rezultat :lol: facem standurile pe strazile orasului
ar fi un subiect excelent pentru un film :idea:
a_borzea
Nou membru
 
Mesaje: 39
Membru din: 01 Feb 2009, 21:31
Locaţie: Tg Mures

Re: Lupul gunoier

Mesajde delux111 pe 25 Noi 2009, 08:53

s-a intamplat ceva cu el . Nu cred ca din cauza foamei a intrat in oras pentru ca ar fi atacat si ar fi mancat cativa caini maidanezi ... Din cate imi aduc aminte , cainele este mancarea preferata a lupului .
Are probleme psihice :lol: Pe bune .
Avatar utilizator
delux111
Veteran
 
Mesaje: 352
Membru din: 23 Sep 2009, 07:46
Locaţie: Bucuresti

Re: Lupul gunoier

Mesajde a_borzea pe 25 Noi 2009, 09:34

eu cred ca i criza in padure ... :lol: ii un emigrant :D sau la modul cel mai serios ma gandesc sa nu aiba rabie :?
a_borzea
Nou membru
 
Mesaje: 39
Membru din: 01 Feb 2009, 21:31
Locaţie: Tg Mures

Re: Lupul gunoier

Mesajde Sly_Fox pe 25 Noi 2009, 17:38

A innebunit lupul. :D
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Lupul gunoier

Mesajde Madalin pe 25 Noi 2009, 18:03

Cu siguranta a innebunit lupul :lol: ...si eu tot asa stiam ca mancarea preferata a lupului este cainele,dar in filmare sta la 1 m distanta de caine.
Madalin
Membru activ
 
Mesaje: 113
Membru din: 22 Feb 2008, 11:41
Locaţie: Ploiesti


Înapoi la Vanatoare de lup

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

Publicitate