Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 10:58

CALARASI perla Dunarii

Toti cei care iubesc vanatoarea la pasaj la rata si gasca - pot posta aici . Calibre , arme , socuri , camuflaje , chematori , caini de aport , barci , locatii , samd .

Moderatori: Sly_Fox, Marius

Mesajde Dima pe 13 Apr 2006, 10:40

@mihai_ionut_daniel Tu ce parere ai, ca doar n-o face de amoru' artei?
Dima
Veteran
 
Mesaje: 411
Membru din: 28 Oct 2005, 13:02
Locaţie: Bucuresti

Mesajde jon2004 pe 13 Apr 2006, 12:56

Cata agitatie!Si cand te gandesti, ca omul nu a vrut decat sa-si vanda casa! :D :D :D .Daca fata cea mare ,ar fi vrut sa ramana pe locurile natale, am fi ramas fara subiect! :lol: :wink:
jon2004
Veteran
 
Mesaje: 1743
Membru din: 19 Aug 2004, 12:04
Locaţie: BARLAD,VASLUI

Mesajde Dima pe 13 Apr 2006, 13:04

@jon 2004 N-am nimic cu el, mi-am spus parerea despre cele stiute si vazute de el in zona cu pricina.
Dima
Veteran
 
Mesaje: 411
Membru din: 28 Oct 2005, 13:02
Locaţie: Bucuresti

Mesajde Marius pe 13 Apr 2006, 13:18

jon2004 scrie:Cata agitatie!Si cand te gandesti, ca omul nu a vrut decat sa-si vanda casa! :D :D :D .Daca fata cea mare ,ar fi vrut sa ramana pe locurile natale, am fi ramas fara subiect! :lol: :wink:


:lol: :lol: Asta trebuia s-o bagi la bancuri, nu aici. :wink: :lol:
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3242
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Mesajde Marius pe 13 Apr 2006, 13:36

Dima scrie:te rog sa ne spui in ce consta frumusetea vinatorii din salupa.


Cred ca e destul de greu sa ai rezultate bune la vanatoarea de rate. De aceea, o metoda care da randament, poate fi considerata de multa lume ok. Cred ca nu e simplu sa te abtii cand ai o astfel de ocazie (din salupa), cand in majoritatea iesirilor la rate, rezultatele sunt de zero, una sau doua rate.
Cu ceva timp in urma, as fi facut (si cateodata chiar am facut) aproape orice, sa vad ciorchinarul cat mai greu.
Important este sa evoluam, si daca putem, sa mai tragem de partea noastra si alti vanatori.
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3242
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Mesajde ajutor_de_vanator pe 13 Apr 2006, 20:08

Oameni buni, fiecare are drptate in felul lui, si omul care vrea sa-si vanda casa (stiu si casa si se mananca bina acolo!) si ceilalati care ii pun la zid pe italieni (au si de ce ! :x ) Eu fac drumul Calarasi-Buc si retur zilnic si pot sa va spun ca am vazut multe.... prin zona, legate de respectivele vanatori. Dar in acelasi timp pot sa vad spun ca nu mai departe de azi dimineata au travesat soseaua doua gaini da fazan. nu-mi venea sa cred, si am franat brusc sa fiu sigur ca vad bine ce vad. Treceau agale din camp spre balta. Tot pe aceeasi balta acum o sapatamana isi faceau veacul si un stol de pelicani. Pe canalele despre care se povesteste este intr-adevar un paradis, plin de toate pasarile la care te poti gandi....Ceea ce este intr-adevar trist este ca noi nu mai avem acces la ele. Daca te duci la asociatie la Calarasi si ceri sa platesti o zi de vanatoare nu ai nici o sansa sa o obtii indiferent cat ai plati...pe aici pe undeva este problema.... stricam cuiva ploile bag de seama
ajutor_de_vanator
 
Mesaje: 10
Membru din: 01 Apr 2006, 08:25

Re:

Mesajde Vasi pe 22 Oct 2010, 12:05

MIHAI_IONUT_DANIEL scrie:
vanatoare cu salupele, o fac in modul urmator: vad cardul de pasari pe Dunare, baga viteza spre ele, ele zboara de obicei prea tarziu, vanatorii le impusca, cineva le culege de pe apa cu minciogul, si hai la urmatorul card



am vazut si eu odata acest fel de ...........macel!din pacate cred ca se va mai practica inca mult timp...pt stabi e f comod sa se plimbe cu salupa si sa mai si impuste cateva gaste la 10 m distanta!




Tare as vrea sa-i vad si eu sa dau foc in fata salupei cu breneke !!!! Am gresit domne ce vrei !!!
Vasi
 
Mesaje: 9
Membru din: 20 Oct 2010, 07:24

Anterior

Înapoi la Rata si Gasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori

Publicitate