Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 23:04

DR KLEEMAN 2012

Exclusiv discutii legate de linii de singe , dresaj , concursuri de frumustete , probe de lucru , inclusiv canise , precum si prezentari ale raselor care nu sunt permise de AGVPS la vanatoare in Romania , samd .

Moderator: mialxx

DR KLEEMAN 2012

Mesajde dr.mihai.daniel pe 14 Sep 2012, 19:42

cu deosebita bucurie , canisa Savage Hills Hunters va anunta ca astazi in Germania , cainele nostru Deemas a trecut testarea DR Kleeman cu premiul intai!
astfel in acest moment in canisa noastra se gasesc doi caini care au trecut prestigioasa testare a elitelor bracului german cu par scurt!!
multumim KS Deemas Seehof!!
tin pe aceasta cale sa multumesc conducatorului sau si prietenului meu Leo Karduck , prietenului meu Bamboos care mi-a oferit acest campion si familiei mele care mi_a inteles nebunia legata de cainii nostrii
va multumesc!
KS EMMA SI KS DEEMAS
Imagine
dr.mihai.daniel
Membru important
 
Mesaje: 172
Membru din: 20 Mar 2009, 15:31

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde Kristi pe 15 Sep 2012, 06:03

Felicitari sinere pentru eforturile depuse , caini cu care trebuie sa ne mandrim !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde DART pe 15 Sep 2012, 10:26

Felicitari sincere!
Nu este putin ce ati facut!
Avatar utilizator
DART
Veteran
 
Mesaje: 1566
Membru din: 15 Iul 2008, 13:38
Locaţie: Timisoara

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde dr.mihai.daniel pe 15 Sep 2012, 13:52

va multumesc pentru frumoasele cuvinte!
dr.mihai.daniel
Membru important
 
Mesaje: 172
Membru din: 20 Mar 2009, 15:31

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde chivi pe 15 Sep 2012, 18:10

Frumoasa pereche, ca doi aristocrati. Sa va traiasca.
Desteapta-te, ROMANE !!! Deci, inca dormim
Avatar utilizator
chivi
Veteran
 
Mesaje: 414
Membru din: 10 Aug 2009, 17:24

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde wachtelfeld pe 15 Sep 2012, 18:36

Felicitari pentru Demas, ma bucur ca ai reusit sa iti vezi visul cu ochii, ma bucur tare.Oricum un pas mare pt. chinologie. Sa fie sanatosi si sa faca vanatoare linistiti de acum incolo.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde dr.mihai.daniel pe 16 Sep 2012, 00:00

visul meu se leaga in momentul asta de prima nascuta din cuibul A si de inca doua fetite din cuibul B.(caini care sunt si vor ramane la mine in casa)..dar asta vom vedea peste doi ani...sau poate peste patru.
doar atunci voi putea sa consider ca am facut cu adevarat ceva bun cand am facut doua cuiburi avandu-i ca parinti pe EMMA si DEEMAS.
dr.mihai.daniel
Membru important
 
Mesaje: 172
Membru din: 20 Mar 2009, 15:31

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde wachtelfeld pe 16 Sep 2012, 09:51

Dane, il cheama DEMAS, nu DEEMAS... :D :D ...iti inteleg euforia si bucuria si ti-o si impartasesc, inca odata ma bucur mult pt. tine si in primul rand pt. caini. :D
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde dr.mihai.daniel pe 16 Sep 2012, 14:24

wachtelfeld scrie:Dane, il cheama DEMAS, nu DEEMAS... :D :D ...iti inteleg euforia si bucuria si ti-o si impartasesc, inca odata ma bucur mult pt. tine si in primul rand pt. caini. :D


fara nici o suparare si fara a fii prost crescut...nu , nu cred ca intelegi, nu cred ca ai cum sa stii ce simt eu acum , cate sperante au fost legate de cainele asta si cate emotii sau nopti nedormite au adus zilele de dinaintea Dr Kleeman . Eu i-am spus mereu DEEMAS , si i-am scris mereu numele cu doi de EE , si asa ii voi spune in continuare. si asa voi scrie in continuare . numele inscris in pedigree nu este neaparat si numele cainelui si si tu stii asta
noi ii mai spunem si DIDI cum ii zice Andrei sau Dilimache cum ii spune mama , si asta inca de cand era de-o schioapa , dupa ce a ajuns in Romania si rodea fotoliul lui EMMA si manca pui la rotisor cu orez...:-))...sau Englezoi Dement cum ii spune tata , asta mai ales dupa ce si-a luxat piciorul sarind din tarc la 4 luni sau dupa ce inghitea nemestecate granulele stropite din belsug cu bere !! i-am mai spus noi si altfel dupa ce a intrat in tarcul puilor de gaina si a omorat trei in cateva secunde , dar nu pot reproduce aici .... :D
sau i-am mai spus Baiatul meu cand desi taiat rau la pernutele a trei picioare , rosea zapada sub el dar el vroia sa continue vanatoarea !!!...
nu sunt euforic , mai presus de bucuria trecerii testului , Deemas a adus obligativitatea de a merge mai departe cu urmasii lui . EL si EMMA au dat totul pentru mine, este si randul meu sa dau totul pentru ei! voi fii euforic incepand cu luna noiembrie atunci cand EMMA si DEEMAS vor fii amandoi in Franta langa mine , si nu vor mai pleca niciodata pentru vreun alt test! am pierdut deja foarte mult timp in care amandoi au fost plecati. iar acum dupa Kleeman consider ca nu mai au niciunul nimic de demonstrat si nici o alta proba de luat . pot fii mofturosi , rai , mancaciosi si neascultatori si pot roade toate fotoliile din casa . acum eu voi apleca palaria in fata lor!!
dr.mihai.daniel
Membru important
 
Mesaje: 172
Membru din: 20 Mar 2009, 15:31

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde wachtelfeld pe 16 Sep 2012, 21:22

Inca odata BRAVO pt. DEMAS/DEEMAS/ENGLEZOI /ETC :D :D ,sa stii ca te inteleg mult mai bine decat iti imaginezi :D ....de acum ia-i cu tine si vaneza cu ei pana le iese sangele pe nas :D , dormi cu ei in pat, pupai pe frunte si bucura-te de ei si ei de tine, pana la urma sunt parte din familia ta si lucrul asta este cel mai important.
REPET: tine-i langa tine si da-le bucuria vanatorii, pana la urma asta este destinul lor pe care trebbuie sa il implineasca si tu esti dator sa ii ajuti sa il implineasca.Palaria jos o vei da la vanatoare ori de cate ori te vei intoarce cu ei acasa murdari, obositi dar multumiti si fericiti.
Inca odata sa iti traiasca si sa fie sanatosi.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde dr.mihai.daniel pe 16 Sep 2012, 21:51

wachtelfeld scrie:Inca odata BRAVO pt. DEMAS/DEEMAS/ENGLEZOI /ETC :D :D ,sa stii ca te inteleg mult mai bine decat iti imaginezi :D ....de acum ia-i cu tine si vaneza cu ei pana le iese sangele pe nas :D , dormi cu ei in pat, pupai pe frunte si bucura-te de ei si ei de tine, pana la urma sunt parte din familia ta si lucrul asta este cel mai important.
REPET: tine-i langa tine si da-le bucuria vanatorii, pana la urma asta este destinul lor pe care trebbuie sa il implineasca si tu esti dator sa ii ajuti sa il implineasca.Palaria jos o vei da la vanatoare ori de cate ori te vei intoarce cu ei acasa murdari, obositi dar multumiti si fericiti.
Inca odata sa iti traiasca si sa fie sanatosi.

multumesc pentru frumoasele cuvinte . aici ai intradevar mare dreptate . :D
si mai trebuie si sa recunosc ceva. in toata treaba asta ai si tu partea ta . fara tine EMMA si DIDI nu ajungeau niciodata la mine. cu toate relele si bunele tale , la fel ca si cu toate relele si bunele mele , multumesc Mihai!
:wink:
dr.mihai.daniel
Membru important
 
Mesaje: 172
Membru din: 20 Mar 2009, 15:31

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde gdkonf pe 30 Dec 2012, 23:32

Iar eu va multumesc amandorura ptr Blanca! :D
Dan
gdkonf
 
Mesaje: 11
Membru din: 18 Dec 2012, 21:17

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde dr.mihai.daniel pe 17 Apr 2013, 16:53

gdkonf scrie:Iar eu va multumesc amandorura ptr Blanca! :D
Dan

eu cred ca blanca si-a gasit stapanul potrivit. am vazut-o acum o luna in germania si nu cred ca va va dezamagi
dr.mihai.daniel
Membru important
 
Mesaje: 172
Membru din: 20 Mar 2009, 15:31

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde wachtelfeld pe 18 Apr 2013, 10:22

dr.mihai.daniel scrie:
gdkonf scrie:Iar eu va multumesc amandorura ptr Blanca! :D
Dan

eu cred ca blanca si-a gasit stapanul potrivit. am vazut-o acum o luna in germania si nu cred ca va va dezamagi


Ba mai mult week-end-ul trecut a luat in Germania Derby 1 cu 4 pe linie.Felicitari !
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde Kristi pe 18 Apr 2013, 20:24

Bina ca nu au fost si romani printre arbitrii ... :lol: :lol:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: DR KLEEMAN 2012

Mesajde wachtelfeld pe 18 Apr 2013, 20:32

Kristi scrie:Bina ca nu au fost si romani printre arbitrii ... :lol: :lol:



:D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti


Înapoi la Caini de vanatoare - genetica , concursuri , canise , etc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori

cron
Publicitate