Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 21 Sep 2020, 19:14

Intalnirea forumistilor Editia a VII a, PITESTI, august 2012

Sectiune dedicata tuturor postarilor care au legatura cu intilnirile organizate de forumisti

Ce data preferati pentru Intalnirea forumistilor 2012?

Prefer sa se tina in weekend-ul 3-5 August 2012
8
32%
Prefer 31August -2 Septembrie
8
32%
Prefer 7-9 Septembrie
9
36%

Voturi totale : 25

Re: Intalnirea forumistilor Editia a VII a, PITESTI, august 2012

Mesajde Ghinda pe 06 Aug 2012, 13:16

Am fost, mi-a placut. Pacat de sambata ca nu am ramas.
Tibi, am cam exagerat, poate reusim sa tocim sageata aia! :oops:
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran

Locaţie: Bucuresti

Mesajde the_mav pe 06 Aug 2012, 13:25

a fost frumos, gazdele deosebite, concursul destul de animat :mrgreen: :mrgreen: , am avut si juniori cu potential maxim, dar ca in fiecare an si vulpoi cu mustata sura :wink: :D :wink:

am sa vb cu alin sa posteze cateva dintre pozele pe care le-am facut :mrgreen: :mrgreen:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
the_mav
Veteran

Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Mesajde ArmyProject pe 06 Aug 2012, 14:39

Cateva din poze + punctajul obtinut de participanti. :D

http://imgur.com/a/DfiDy

Imagine
ArmyProject

Locaţie: Bucuresti

Mesajde yoghi pe 06 Aug 2012, 21:08

ASA o fi clasamentul dar @yoghi si @army au tras cu arme de cal 20. :x
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
yoghi
Veteran

Locaţie: Romania

Mesajde GeKados pe 07 Aug 2012, 09:35

Da, a fost frumos, pacat ca nu am ramas nici eu sambata.. Poate repetam inoperatiunea in septembrie!

@ yoghi, pai avantaj voi, cal.20 e mai mare decat cal 12 :roll:

Numai bine
GeKados
Veteran

Mesajde chivi pe 04 Noi 2012, 19:07

Cu respectul cuvenit, va salut. Nu stiu cati vor avea rabdarea sa-mi citeasca parerile insa, in calitate de membru al acestei familii de forumisti, imi voi asuma riscul de a spune ceea ce gandesc in aceste momente chiar cu riscul de a-mi umple frigiderul.Ajung rar in contact cu VOI atunci cand nu sunt acasa, e un ,,lux" al meseriei pe care o practic.Incerc sa recuperez, si atunci cand pot, va urmaresc avid si uneori cu ,,ciuda" ca nu pot fi si eu acolo. Sper sa ma intelegeti si sa nu ma judecati gresit dar astept mai mult de la VOI. Am invatat multe de-a lungul acestor cativa ani petrecuti in aceasta familie si sper ca nu ma voi opri aici. Dar in ultimul timp am observat o prea brusca maturizare a acestui forum, un soi de interes pentru anumite activitati doar la nivel de tastatura. Le ganditi bine dar se termina plictisitor fata de planurile initiale. Exemplul de fata : abia asteptam sa vad povestile, pozele si aventurile acestei intalniri. Nu pot sincer sa-mi explic cum,beneficiind de bunavointa unanim recunoscuta a celui care de cativa ani buni, tot gazduieste aceasta ,,intalnire anuala a forumistilor", dintr-o familie cu peste cinci mii de membri, abia daca am numarat zece persoane intr-una din foarte putinele poze ??? Cu toate astea eforturi organizatorice, mai mult sau mai putin concretizate, au existat. Ati dezbatut atat de mult problema perioadei, s-au initiat discutii, s-au adus argumente si propuneri de activitati incat chiar am crezut ca se va intampla ceva, ca pana la urma totul sa se concretizeze intr-o gaseala al carei rezumat l-am vazut pe o banala foaie de hartie si niste scaune goale asezate ca la teatru de vara. Nu incerc, Doamne fereste, sa aduc ofense primitoarei gazde, D.lui Sima de a carui bunavointa si calda primire tot sper ca ma voi bucura si eu intr-o zi dar, asa cum spunea si @Alin ( sau era @Val ???, nu conteaza) vinatorul.ro e jucaria noastra insa nu ne mai jucam. Sa-mi scuze @Alin trimiterea dar ,,ceilalti" vorbesc si acum de intalnirea lor si parca nu se mai satura sa se tot joace. Parc-ar fi altii decat, mare parte din ei, tot membri ai aceleeasi familii. Ma rog, eu cam asta am vrut sa zic, astept sa vad cine ma loveste primul dar am totusi convingerea ca, in maturitatea voastra, veti intelege ideea pe care am vrut sa o subliniez. Uneori, repet, uneori mi-e dor de comentariile dojenitoare, multe dintre ele, pertinente ale unui fost coleg forumist plecat de mult pe alte meleaguri dar ale carui interventii si pline de umor, le savuram mereu. Cu respect, ma inclin.
Desteapta-te, ROMANE !!! Deci, inca dormim
chivi
Veteran

Mesajde Alin3006 pe 06 Noi 2012, 19:06

De lovit nu te loveste nimeni, de friptura nic atat.
E si pentru mine un mare mister de ce sunt an de an cam aceiasi oameni - putini la numar.
Probabil datorita faptului ca noi facem multe intalniri in grup mai restrans, la bere , vanatoare etc si destul de periodic. Altminteri as spune ca ¨ai lor¨sunt mai betivani decat ¨ai nostri¨insa mi-e greu sa cred asta. De jucat...ne jucam insa, chiar daca la betzivaneala anuala suntem mai putini si nu facem 30 pagini de osanale.
Alin3006
Veteran

Locaţie: bucuresti

Mesajde jon2004 pe 19 Noi 2012, 15:10

@chivi

Sunt unul dintre cei doi forumisti :D , care au participat la toate intalnirile forumistilor , de pe vinatorul.ro . Intalnirea de anul acesta a fost mai diferita fata de anii trecuti , datorita numarului foarte mic de participanti . Data fiind atmosfera mai "intima" a acestei intalniri , eu personal am considerat ca trebuie sa pastram amintirile de la aceasta intalnire , in acelasi cadru restrans .

Intradevar , numarul extrem de mic al participantilor , raportat la numarul membrilor acestui forum , pune un mare semn de intrebare .
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran

Locaţie: BARLAD,VASLUI

Mesajde Alin3006 pe 19 Noi 2012, 15:21

La fel si sondajul de mai sus... :roll:
Cati au fost anul asta pana la urma?
Alin3006
Veteran

Mesajde jon2004 pe 19 Noi 2012, 15:31

Alin3006 scrie:Cati au fost anul asta pana la urma?

Familia lui @yoghi aproape ca a dublat numarul participantilor ! :wink:
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran

Locaţie: BARLAD,VASLUI

Mesajde the_mav pe 19 Noi 2012, 15:33

jon2004 scrie:@chivi

Sunt unul dintre cei doi forumisti :D , care au participat la toate intalnirile forumistilor , de pe vinatorul.ro . Intalnirea de anul acesta a fost mai diferita fata de anii trecuti , datorita numarului foarte mic de participanti . Data fiind atmosfera mai "intima" a acestei intalniri , eu personal am considerat ca trebuie sa pastram amintirile de la aceasta intalnire , in acelasi cadru restrans .

Intradevar , numarul extrem de mic al participantilor , raportat la numarul membrilor acestui forum , pune un mare semn de intrebare .

eu sunt al doilea :lol:
jon are dreptate zic eu cu pastrarea amintirilor intr-un cadru la fel de restrans cu cel al participantilor. DE GUSTIBUS :!:
putini au fost aline anul asta, numarul exact probabil ca il are gigi.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
the_mav
Veteran

Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Mesajde Alin3006 pe 19 Noi 2012, 19:17

Da, putini. Nici nu mai are rost cati, se pare ca acest eveniment e intr-un punct in care nu mai poate functiona in acest mod.
Alin3006
Veteran

Mesajde yoghi pe 20 Noi 2012, 01:52

undeva cu ceva timp inaite de intalnire @amis a zis:
'' bine stabiliti voi intalnirea forumistilor si anuntati-ma din timp. Pe 3 va fi intilnirea cu prietenii."""

cam asta a fost.

Intalnirea forumistilor inca nu a avut loc.
Asa ca o intalnire pe zapada cu niste sorici si vin fiert e tocmai buna!! :D
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
yoghi
Veteran

Locaţie: Romania

Mesajde Elmer_Fudd pe 20 Noi 2012, 15:25

yoghi scrie:undeva cu ceva timp inaite de intalnire @amis a zis:
'' bine stabiliti voi intalnirea forumistilor si anuntati-ma din timp. Pe 3 va fi intilnirea cu prietenii."""

cam asta a fost.

Intalnirea forumistilor inca nu a avut loc.
Asa ca o intalnire pe zapada cu niste sorici si vin fiert e tocmai buna!! :D

Asta m-a derutat si pe mine...chiar am vrut sa vin. O astept pe cea cu zapada...
Elmer_Fudd
Membru important

Locaţie: Craiova

Mesajde Tibi_73 pe 22 Noi 2012, 11:55

Foarte bine au punctat veteranii acestor intalniri pacat de munca si de straduinta Mestrului meu amis,de comentari,pareri,sugesti,tabele cu ficsarea datei am vazut bine toti ca unii dintre noi sunt foarte buni. Exemplu foarte bun intalnirea colegilor vinatoare.ro,vanatorii care au demonstrat ca nu distanta sau data pot inpedica socializarea unor camarazi care tin sa se intalneasca.Nu vreau sa jicnesc pe nimeni dar asta e realitatea.
Tibi_73

Anterior

Înapoi la Intilnirile forumistilor