Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 23:44

Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Discutii despre armament cu glont , munitii , calibre , etc . Multiple compartii intre arme , munitii pentru arme , tipuri de vanat , balistica , samd .

Moderator: liviur

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde DAC pe 26 Noi 2012, 10:45

violiv scrie:Daca tot e sa numaram, mare pacat ca nu aduce nimeni Weatherby - varianta lor "ieftina", adica Vanguard subMOA trage si functioneaza chiar mai bine decat Tikka si Browning la un loc.


Mai este una :roll: chiar mai ieftina care trage la fel de bine ca si o Vanguard , cred ca DART a vazut ceva ..dupa 16 focuri trase fara pauza inca trage SUB MOA .
Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti decat iubit pentru ceea ce nu esti...
Avatar utilizator
DAC
Membru important
 
Mesaje: 210
Membru din: 07 Feb 2011, 21:00

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde DART pe 26 Noi 2012, 11:11

pt.@DAC si nu numai.......mda :roll: gaura in gaura iar dupa ce s-a ”incalzit”parca mergea mai bine nebuna .....o HOWA, aproape ca sunt invidios.
Avatar utilizator
DART
Veteran
 
Mesaje: 1566
Membru din: 15 Iul 2008, 13:38
Locaţie: Timisoara

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde mirc1234ro pe 26 Noi 2012, 11:18

sunt posesor de tikka T3 Hunter in 30.06 (cel mai bun calibru pt vanatorea de romania) si pot spune ca e arma pe care o iei din raft si mergi direct la vanatoare fara probeme (nu uita sa iei munitie :lol: ). nu se poate face upgrade pe aceasta arma dar gasesti fara probelme pise de shimb (daca le pierzi nu ca s-ar defecta :D ). arma trebuie stearsa de orice urma de apa pe partile metalice altfel risti sa-ti apara urme de rugina. in schimb manevrarea ei este super lejera si nu in ultimul rand fara a fi surprins am fost felicitat pt frumusetea armei.
mirc1234ro
 
Mesaje: 10
Membru din: 23 Dec 2010, 14:26

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde Don pe 26 Noi 2012, 12:02

violiv scrie:@Don
Perfect adevarat: cred ca spre 75% din posesori nici macar n-au scos o data in viata lor "fierul" din "lemn". Am vazut arma cu teava lipita efectiv de pat doar de timpul care trecuse peste ea. Numa aici pe forum au fost nenumarate plangeri privind tragaciul nepotrivit al unor arme dotate de fabricant cu posibilitate de reglare - nici nu le trecuse prin cap sa citeasca doua vorbe despre arma si sa vada ce si cum. Am vazut si posesori de arme cu accelerator si care nu stiau ca-l au, etc....

Cu siguranta ca asa este...mai trebuie mentionat ca si din cei 25% care mai desfac arma,marea majoritate o fac pentru lucrari de intretinere,nu pentru upgrade-uri!
Mentionam discutia mea cu tine privitor la diferenta de o clasa in favoarea Steyr-ului fata de Tikka pentru ca,cu bucurie,constatarile mele erau similare - la fel si constatarile ca teava lui Steyr nu prea are nevoie de rodaj(daca cineva calculeaza costul rodajului va constata ca,financiar vorbind,inseamna si asta o suma,nu nesimnificativa,pentru a face arma sa traga la potential!),trage excelent si...apropiat cu o gramada de munitii si nu necesita focuri "de trecere" intre ele - ai constatat si expus insa aceste lucruri inaintea mea,nu are rost sa le repet!Tikka o mentinusem in comparatie exclusiv datorita aspectului,in
opinia mea,mult mai placut,eu fiind un adversar al plasticului,desi la Pro Hunter acesta este de calitate
foarte buna,mult peste ceea ce ne-au obisnuit americanii,in special la Savage Axis si la Remington!
Don scrie:
Don scrie:Nu ramane "ancorat" numai in aceste doua optiuni...la Arrow,cam in aceiasi bani cu Tikka,daca nu-ti
displace plasticul(in cazul acesta,de calitate mai buna decat la "americane")gasesti Steyr-Mannlicher
Pro Hunter,nu stiu cat va mai fi la pretul asta dar ai putea avea motive sa o treci in capul listei de
preferinte!

cyp scrie:daca se poate steyr daca nu tikka..... :idea:

TIKKA -T3 Hunter - Pat lemn Cal.243 Win. , 7x64 , 30-06. , 300WSM ( cu cui catare ) 4.430,00
TIKKA TIKKA -T3 Hunter - Pat lemn Cal.243 Win. , 7x64. , 30-06. ( cu cui catare si accelerator ) 4.899,00
asta la Huntershop.
Iar pentru Steyr:
http://www.arw.ro/produs.php?p=11771
http://www.arw.ro/produs.php?p=11776
Cu mentiunea ca varianta NS in 30-06 nu o mai vad afisata,poate nu mai e in stoc,dar intreaba!
Arrow le va vinde si pe acestea,poate 223-ul sa ramana mai mult pe stoc,asa ca pana intrebi in stanga si-n
dreapta...s-ar putea sa apara la alte preturi,asa se aude!Acum diferenta de pret e minora,mai incolo...
cine stie?

Am reprodus asta pentru @Paungeorgica,deoarece spunea:
paungeorgica scrie:
Don scrie:Pro Hunterul este extrem de apropiat de Tikka in acest moment ca pret...diferenta este pe undeva pa la 10% sau sub,n-am pofta de calcule acum...

Diferenta este de 20-30 % :wink:

Hai s-o luam repede la rand:
Tikka T3 Hunter,cu cui catare si fara accelerator,4430 lei,Steyr Pro Hunter NS(dar cu accelerator,asta cred
ca este mai util ca echipare standard decat catarea,pe care o mai foloseste foarte putine lume)-4763 lei
la Arrow,diferenta cat este cat spuneam eu sau 20-30% cat spune @paungeorgica?
Tikka T3 Hunter,cu cui catare si accelerator,4899 lei la Huntershop,Steyr Pro Hunter cu cui catare si accelerator,5377 lei(cu rotunjire la intreg...in plus!),deci diferenta sub 10% la aceste arme cu "dotari"
identice!
Asadar,comparand merele cu merele si perele cu perele,diferentele par a fi cat spuneam eu,nu cat spunea
@paungeorgica,care la coada mi-a mai tras si un zambet...ca as fi luat-o pe campii!
Il rog si pe el sa reia calculele,facand comparatia dupa criterii de identitate sau echivalenta a specificatiilor tehnice,cum am facut eu,iar daca diferenta va fi de 20-30%,asa cum spune el,intre variantele pe care le-am dat,indicand si sursa de potentiala "aprovizionare",eu promit ca o sa-i predau
personal si diploma mea de Bacalaureat,nu numai pe cea de Doctor in Economie...daca cifrele bat insa
spre ce spun eu,il rog sa se angajeze public,aici pe forum,ca urmatoarea saptamana,zi de zi(cu exeptia
zilei Sfantului Andrei si a Zilei Nationale),timp de zece minute zilnic va face calcule de raporturi procentuale...ca sa avem incredere in el cand ne ia la vale data viitoare!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde Don pe 27 Noi 2012, 21:29

@Paungeorgica,ce-i cu tine,fratioare,sa nu-mi spui ca esti din neam de samurai si a trebuit sa te sinucizi
ritual pentru marunta ta greseala de la calculul unor diferente procentuale la niste preturi indicate...da-ne
un semn de viata,sa stim ca ai ramas cu noi!Nu te teme,am vazut altii care au facut altele mult mai dihai
si sunt bine,merci,arata drumul tarii in lume acum!
PS Ca sa te indulcesti putin...foarte probabil ca dupa epuizarea stocului de la Arrow diferenta de pret sa
devina 20-30%,nu sunt sigur dar sunt sanse mari sa se intample asa!Cred ca aia care stau si admira preturile
actuale de la Pro Hunter ar putea avea "sansa" sa pateasca fix cum au patit cei care le admirau pe cele de
la Fabarm XLR...dar poate de data asta or avea noroc,nu vreu sa am din nou gura pocita!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde paungeorgica pe 28 Noi 2012, 10:07

Don scrie:@Paungeorgica,ce-i cu tine,fratioare,sa nu-mi spui ca esti din neam de samurai si a trebuit sa te sinucizi
ritual pentru marunta ta greseala de la calculul unor diferente procentuale la niste preturi indicate...da-ne
un semn de viata,sa stim ca ai ramas cu noi!Nu te teme,am vazut altii care au facut altele mult mai dihai
si sunt bine,merci,arata drumul tarii in lume acum!

:lol: :lol: :lol:

Don scrie: PS Ca sa te indulcesti putin...foarte probabil ca dupa epuizarea stocului de la Arrow diferenta de pret sa devina 20-30%,nu sunt sigur dar sunt sanse mari sa se intample asa!Cred ca aia care stau si admira preturile actuale de la Pro Hunter ar putea avea "sansa" sa pateasca fix cum au patit cei care le admirau pe cele de la Fabarm XLR...dar poate de data asta or avea noroc,nu vreu sa am din nou gura pocita!


Incepeti sa va prindeti.
Tocmai asta m-a determinat sa spun de un procentaj de 20-30 si respectiv sa pun acest semn " :wink: " ca aceste preturi au zburat de mult, sau cel putin eu am vazut preturi actuale de la 6000 in sus dar dl @Marius cred ca ne poate lumina cel mai bine, daca citeste pe aici.
Merkel KR1; Beretta Perennia lll; Baikal IZH 18
paungeorgica
Veteran
 
Mesaje: 635
Membru din: 04 Aug 2009, 16:51
Locaţie: Focsani

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde Don pe 28 Noi 2012, 10:23

George,preturile nu sunt INCA cu 20-30 mai mari cat timp exista stocul de la Arrow,poate din cauza asta
cine are ce-i trebuie in portofel ar trebui sa se decida rapid - omul nostru are ACUM banii de arma,poate
ca trebuie sa gandeasca repede si bine,poate ca nu...
Nu este niciun mister,Arrow nu mai are distributia la Steyr-Mannlicher,probabil ca vrea sa lichideze stocul
si sa-l lase pe noul distribuitor sa se descurce...dar asta Marius stie!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde OVI762 pe 29 Noi 2012, 18:09

(cel mai bun calibru pt vanatorea de romania)zice mirc1234ro de 30.06spr


:lol: :lol: :lol: :lol: Eu de exemplu vanez de obicei iepuri,fazani,potarnichii si alte asemenea.Sa fie oare bun calibrul asta?Mai potrivit ca 12,de exemplu?Cand zici,,cel mai bun calibru''pe un forum de vanatoare sa stii ca in general deschizi cutia Pandorei si sincer nu prea stiu cum se inchide la loc.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde alex_ilief pe 30 Noi 2012, 11:08

Ar fi fost bine sa am banii ca sa pot profita de preturile la Steyr, dar din pacate nu-i am. Incercam sa ma hotarasc la o carabina astfel incat sa incep sa-mi construiesc bugetul.
Avand in vedere ca in buget trebuie sa intre si o luneta, incepe sa ma atraga din ce in ce mai mult Winchester M70, mai ales ca cei de la Arrow pot aduce si alte modele decat cele din stocul actual.
alex_ilief
Nou membru
 
Mesaje: 44
Membru din: 29 Noi 2011, 16:49
Locaţie: Bucuresti

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde violiv pe 30 Noi 2012, 12:07

Pana iti aduce Arrow arma dorita trece sezonul ....
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde alex_ilief pe 04 Dec 2012, 14:35

Cu multumirile de rigoare pentru sfaturile si argumentele exprimate, in special lui "Don" pentru pont si domnilor de la Arrow pentru "ajutor", va anunt cu mandrie ca am reusit sa acontez un Steyr Pro Hunter in calibru 30-06, la un pret mai mic decat a armelor mentionate in titlul topicului.
Desi este (cu permisiunea lui Violiv pentru citat) "neagra si urata" :mrgreen: , arata si mi se potriveste FANTASTIC.

Multumesc tuturor, inca o data, pentru ajutor si amabilitate.
Vanat in catare va doresc!

Alex.
alex_ilief
Nou membru
 
Mesaje: 44
Membru din: 29 Noi 2011, 16:49
Locaţie: Bucuresti

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde Don pe 04 Dec 2012, 15:53

alex_ilief scrie:Cu multumirile de rigoare pentru sfaturile si argumentele exprimate, in special lui "Don" pentru pont si domnilor de la Arrow pentru "ajutor", va anunt cu mandrie ca am reusit sa acontez un Steyr Pro Hunter in calibru 30-06, la un pret mai mic decat a armelor mentionate in titlul topicului.
Desi este (cu permisiunea lui Violiv pentru citat) "neagra si urata" :mrgreen: , arata si mi se potriveste FANTASTIC.

Multumesc tuturor, inca o data, pentru ajutor si amabilitate.
Vanat in catare va doresc!

Alex.

Alex,nu-ti imaginezi cat ma bucur ca ti-a iesit miscarea asta!!!
Daca ai luat-o si sub pretul armelor din topic,inseamna ca ai facut chiar o mica afacere cu ajutorul celor de la Arrow International!
De scapat nu scapi asa usor,in schimbul pontului(de multe milioane!) pe care ti l-am dat eu consider ca esti
obligat de onoare sa scrii si sa descrii pe forum toate impresiile si experientele pe care le vei avea cu aceasta arma,dar meritul este al tau ca ai stiut sa profiti de pont,foarte multi care intreaba pe aici nu stiu sa profite de cate un sfat total dezinteresat dar...valoros pe care-l primesc pe forum!
Daca previziunile sunt corecte(sa speram ca e una dintre destul de rarele ocazii cand ma insel!),sa vezi cat va costa peste cateva luni un Pro Hunter nou!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde alex_ilief pe 04 Dec 2012, 17:21

Da, baietii de la Arrow sunt super si oricum avem o "relatie" speciala. Nu a fost o super afacere ci mai degraba o conjunctura favorabila mie :mrgreen: . Zeita Fortuna mai tine si cu noi, din cand in cand.
Dupa ce o voi lua acasa si o voi scoate macar o data in teren, promit sa impartasesc cu voi impresiile si observatiile mele intr-un topic nou.
Multumesc inca o data pentru pontul "de multe milioane". La propriu :mrgreen: .
alex_ilief
Nou membru
 
Mesaje: 44
Membru din: 29 Noi 2011, 16:49
Locaţie: Bucuresti

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde OVI762 pe 05 Dec 2012, 00:51

Felicitari Alex :D Nu uita sa ne impartasesti si noua experientele tale.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde paungeorgica pe 06 Dec 2012, 11:06

alex_ilief scrie: la un pret mai mic decat a armelor mentionate in titlul topicului.

Alex.

M-am tot abtinut sa nu te intreb dar ma roade curiozitatea prea tare :oops: .
Care este pretul pana la urma?
Merkel KR1; Beretta Perennia lll; Baikal IZH 18
paungeorgica
Veteran
 
Mesaje: 635
Membru din: 04 Aug 2009, 16:51
Locaţie: Focsani

Re: Tikka T3 Super Varmint sau Savage 16/116 Bear Hunter

Mesajde msg pe 27 Ian 2013, 23:13

Vreau sa iau o carabina stainless in cal .300WM si va rog sa-mi dati un sfat. Ce ati alege intre :

TIKKA T3 SUPER VARMINT
Imagine

Savage 16/116 Bear Hunter
Imagine
msg
Membru important
 
Mesaje: 128
Membru din: 03 Iun 2012, 07:26

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde catalin1981 pe 27 Ian 2013, 23:34

tikka sau daca mai pui ceva steyr SSG
catalin1981
Membru activ
 
Mesaje: 77
Membru din: 01 Aug 2011, 20:13

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde violiv pe 28 Ian 2013, 09:29

Steyr SSG nu cred ca este in 300 wm si nici nu este inox.

Ambele variante puse in discutie au o boala: sunt grele ca naiba. De carat in mana cu luneta montata sunt tare nesuferite ... trag catre 5 kg. De tras trag la fel de bine. Un avantaj de partea Savage ar fi frana de gura gata pusa de fabrica si patul cu insertie de aliaj usor iar pe partea Tikka teava de lungime utila cu vreo 5 cm mai lunga si functionarea mai moale a inchizatorului precum si tragaciul mai fin ajustabil. Patul la Tikka e slabut pentru ce ofera arma.
O alta problema este disponibilitatea - din ce stiu niciuna nu este in prezent in vreun magazin al nostru. Si ar dura cateva luni pana sa apara.
O Savage in varianta Precision Hunter, cu teava lunga dar nu inox era la Novarm.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Tikka T3 Super Varmint sau Savage 16/116 Bear Hunter

Mesajde msg pe 01 Feb 2013, 16:21

Savage 116 Bear Hunter are dl Radu. Super piesa.
Am pipait-o putzin. Impresionanta.
Are teava groasa, cu niste caneluri de mai mare dragu si intradevar este cam grea, dar mai usoara ca CZ-ul meu varmint. Cu luneta montata cred ca tragea spre 5 kg. Poate o sa am ocazia sa trag cu ea ...

Tikka T3 Supervarmint n-au decat in 30-06. Cica aduc daca faci comanda, dar prin decembrie ...
msg
Membru important
 
Mesaje: 128
Membru din: 03 Iun 2012, 07:26

Re: Tikka T3 Super Varmint sau Savage 16/116 Bear Hunter

Mesajde radubichis pe 03 Feb 2013, 16:44

msg scrie:Savage 116 Bear Hunter are dl Radu. Super piesa.
Am pipait-o putzin. Impresionanta.
Are teava groasa, cu niste caneluri de mai mare dragu si intradevar este cam grea, dar mai usoara ca CZ-ul meu varmint. Cu luneta montata cred ca tragea spre 5 kg. Poate o sa am ocazia sa trag cu ea ...

...

Dupa ce ai pipait-o a pus jos 2 mistreti dintre care unul il vezi in poza
Imagine

O s-o aduc mai des la pipait pt ca vad ca-i place :D
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde radubichis pe 03 Feb 2013, 16:47

Revenind la discutie de la Savage mai exista si varianta asta in 300WM care merita luata in considerare
http://www.savagearms.com/firearms/mode ... ANGEHUNTER
Este cu putin mai scumpa ca arma mea
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde ovi22222 pe 09 Feb 2013, 00:43

Ce pret are ? Ma intereseaza in cal 308 w
ovi22222
Membru activ
 
Mesaje: 75
Membru din: 19 Mar 2012, 18:08

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde violiv pe 09 Feb 2013, 12:22

Vezi ca are Omerta una la vanzari la pret foarte bun.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde adisan77ro pe 28 Apr 2013, 13:47

violiv scrie:Pana iti aduce Arrow arma dorita trece sezonul ....


Din pacate nici cei de la Oradea nu se misca deloc mai bine. Pare-se ca din contra...functioneaza si ei ca si la TIR, cu "jumatati intermediare de viteza":mrgreen:
RABDAREA incepe atunci cand nu mai ai RABDARE
adisan77ro
Veteran
 
Mesaje: 715
Membru din: 15 Noi 2011, 13:56
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde madalin122582 pe 17 Iul 2013, 12:11

Don scrie:De scapat nu scapi asa usor,in schimbul pontului(de multe milioane!) pe care ti l-am dat eu consider ca esti
obligat de onoare sa scrii si sa descrii pe forum toate impresiile si experientele pe care le vei avea cu aceasta arma,dar meritul este al tau ca ai stiut sa profiti de pont,foarte multi care intreaba pe aici nu stiu sa profite de cate un sfat total dezinteresat dar...valoros pe care-l primesc pe forum!



@alex_ilie...ceva impresii despre arma ne dai? Ai tras cu ea? Ce grupaje ai obtinut?
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde bliviu pe 17 Iul 2013, 19:55

Pai in 4 decembrie o aconta si dupa ce o aducea acasa urma sa ne zica ceva.Sper ca a luat-o acasa intre timp :lol: ca vad ca nu mai zice nimic :shock:
Avatar utilizator
bliviu
Veteran
 
Mesaje: 329
Membru din: 17 Mar 2013, 21:44

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde alex_ilief pe 23 Iul 2013, 15:45

Buna domnilor.
Imi cer scuze ca nu am mai scris demult. Am vurut sa va pot prezenta "produsul finit". Arma am luat-o acasa in Februarie, i-am adaugat o sina Picatinny, am asteptat o luna dupa o pereche de inele Leupold, inele care nu au mai venit :( .
Intre timp am reusit sa ma decid asupra lunetei, un Leupold VX6 2-12x42 cu reticul iluminat, luneta care, cu ajutorul un om super serios si profesionist ( multumesc inca o data, Tranan), a ajuns la mine intr-un termen rezonabil si la un pret foarte bun. Pana la urma am luat o pereche de inele de la IOR.

Pana sa imi vina luneta, am reusit sa o scot o singura data in poligon unde am tras pe catare si inaltator, la 100 m cu rezultate destul de slabe, in sensul in care m-am incadrat intr-un A4. Oricum, asa cum zicea maestrul Violiv intr-un alt topic, patul este facut pentru trasul pe luneta, pe catare si inaltator fiind foarte incomod, spre inposibil, folosirea sistemelor de ochire mecanice la goana.

Am reusit sa o reglez abia weekendul trecut la Mures pentru ca, dupa cum bine stiti, in Bucuresti sau in jur nu ai unde sa tragi cu carabina decat in timpul saptamanii intre 10-15.
Va voi pune cateva poze cu tot ansamblul dupa care revin cu poze si impresii din teren, dupa ce onorez autorizatia la caprior :D .
Reglajul a fost facut cu Sako Arrowhead II(exceptional) si s-a mai tras cu Gamehead pe care planuiesc sa le folosesc la caprior.

Ce-o iesi, om vedea.
Zi buna va doresc.

Alex.
alex_ilief
Nou membru
 
Mesaje: 44
Membru din: 29 Noi 2011, 16:49
Locaţie: Bucuresti

Re: Tikka T3 Hunter sau Remington 700 XRC II

Mesajde ravenstein pe 26 Mar 2020, 01:21

Faine poze :))
12/70 - 12/76 - 20/76 - 308w
ravenstein
Veteran
 
Mesaje: 336
Membru din: 09 Oct 2017, 14:52
Locaţie: Cluj Napoca

Anterior

Înapoi la Arme de vinatoare cu glont

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 63 vizitatori

Publicitate