Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 06:15

Cornarul din Carpati

Vanatoare de cerb la boncanit, trofeu si selectie, tehnici de vanatoare de cerb la boncanit, cele mai bune chematoare, cum invatam sa boncanim, discutii despre trofee de cerb, selectie la ciuta si tot ce are legatura cu regele muntilor, cerbul carpatin

Moderatori: Ghinda, CCM

Re: Cornarul din Carpati

Mesajde DART pe 14 Mar 2013, 12:28

Se cuvin scuze dintr-o parte si alta, va rog decent pe pm.
Sterg pentru ca asa s-a cerut, discutia in general a fost decenta.

MODERATORUL
Avatar utilizator
DART
Veteran
 
Mesaje: 1566
Membru din: 15 Iul 2008, 13:38
Locaţie: Timisoara

Re: Cornarul din Carpati

Mesajde scirocco pe 14 Mar 2013, 18:19

Se cuvin scuze dintr-o parte si alta, va rog decent pe pm.
Sterg pentru ca asa s-a cerut, discutia in general a fost decenta.

MODERATORUL
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: Cornarul din Carpati

Mesajde DART pe 14 Mar 2013, 18:57

Se cuvin scuze dintr-o parte si alta, va rog decent pe pm.
Sterg pentru ca asa s-a cerut, discutia in general a fost decenta.

MODERATORUL
Avatar utilizator
DART
Veteran
 
Mesaje: 1566
Membru din: 15 Iul 2008, 13:38
Locaţie: Timisoara

Re: Cornarul din Carpati

Mesajde Don pe 14 Mar 2013, 21:27

Chiar ca lucrurile au alunecat unde nu trebuie...si chiar trebuie sters totul de la punctul in care cineva foloseste numele unui snapan ca oricare altul intr-un fel jignitor pentru persoane care n-au nicio treaba cu asta...se presupune ca suntem amici in mai mica sau mai mare masura pe acest forum si ar trebui
sa ne menajam un pic unii pe ceilalti!
Dart inca este un tip ponderat in reactii,tin minte ca acum vreo doi ani,cand un flacau cu palinca-n nas
isi facea vant cu c....l si vorbea despre "mitici",bucurestean fiind dupa nastere si dupa tata,am cam
luat foc,pe urma s-a luat de Ventura,pe motiv ca-i...moldovean,s-a trezit din euforie si si-a revenit cu totul, s-a dovedit chiar baiat placut,in cele din urma...semn ca rachiu-i dauna nu doar la ficat(te iubim,Gigi,am uitat ce s-a intamplat!),postarile au fost sterse si s-a mers mai departe.Cate o ciufuleala pe aici nu e un
dezastru daca se mai isca(ies in avantaj,am chelie!) dar subiectele de harta pot fi altele,asta de acum este
clar printre cele tabu!
PS Sarbatoare frumoasa maine,si mie imi place sa vad ca romanii din Canada,spre exemplu,beau o tuica
fiarta de 1 Decembrie,de ce ar fi altfel la altii?
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Cornarul din Carpati

Mesajde DART pe 14 Mar 2013, 21:47

......si eu te respect foarte mult Don !Imi face o deosebita placere sa "impart" acest forum cu prieteni ca tine si suntem multi .....si este bine!Vanatoarea este esperanto-ul practicantilor sai !
Multumesc frumos de urari !"Pomana se intoarce Boierule"
Chiar ca trebuie sterse aceste postari !
Avatar utilizator
DART
Veteran
 
Mesaje: 1566
Membru din: 15 Iul 2008, 13:38
Locaţie: Timisoara

Re: Cornarul din Carpati

Mesajde Don pe 14 Mar 2013, 21:55

DART scrie:"Pomana se intoarce Boierule"

Sa dea Domnul...uneori asa a fost,alteori s-a intors sub forma de suturi in c.. si dupaci dupa ceafa...
d-ale vietii sunt toate!
Aline,nu te supara pe noi,dar curata un picut topicul,te rog,sa putem merge mai departe curati ca niste
bebelusi! Curatenia ta are valoare de bula papala,ca tot iesi fum alb deunazi,ii curata de rele pe pacatosi
si de suparare pe pagubiti...cateodata!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Cornarul din Carpati

Mesajde petre stefan pe 07 Apr 2013, 18:58

Nu ne arata si noua nimeni citeva poze cu coarnele gasite sezonul acesta ?
Eu unul inca nu am avut norocul de a gasii vreunul ,dar nici nu ma dau batut.
petre stefan
Membru activ
 
Mesaje: 97
Membru din: 02 Mar 2010, 15:54

Re: Cornarul din Carpati

Mesajde adisan77ro pe 07 Apr 2013, 22:23

Eu din pacate de mai bine de 2 luni jumatate nu am mai gasit timp nici macar sa pasasc pe fond :( . Abia astept momentul in care sa ascult din nou vocea padurii...
RABDAREA incepe atunci cand nu mai ai RABDARE
adisan77ro
Veteran
 
Mesaje: 715
Membru din: 15 Noi 2011, 13:56
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Cornarul din Carpati

Mesajde Silviu vlad pe 02 Ian 2016, 20:35

De doi ani nu a mai postat nimeni !? Pesemne au fost amendati si s au lasat de pasiune. Si eu sunt pasionat de asa ceva. Eu le pastrez pentru mine, nu le vand nicidecum, ba chiar cumpar . Pentru mine este o bucurie sa gasesc cate un corn. Cu ajutorul zeiteti Diana si Fortuna, aproape de fiecare data cand ies gasesc cel putin unul. Sper ca acest hobby sa nu i deranjeze pe gestionarii fondurilor de vanatoare. Parerea mea ar fi ca fiecare avem dreptul sa ne bucuram de natura si de podoabele oferite de ea.
Silviu vlad
Nou membru
 
Mesaje: 29
Membru din: 25 Dec 2010, 11:19
Locaţie: Romania

Anterior

Înapoi la Vanatoarea de cerb

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron
Publicitate