Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 13:58

mistretii lui Tiriac

Vanatoarea la mistret, la goana panda sau dibuit este una din cele mai raspindite vanatori din Romania . Zona de deal si munte , campie , Delta - toti vanatorii asteapta sezonul de mistret cu mare placere . Aici discutam totul despre vanatoarea de mistret, metode de vanatoare, munitia si calibrele pentru mistret, tehnici de vanatoare .

Moderator: CCM

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Ghinda pe 22 Ian 2009, 15:46

Nu mergea! Este foarte simplu. Si eu as merge la un tigru, nu am cu ce nu ma duc. Si asta este. Deci nu suntem la fel.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Alin3006 pe 22 Ian 2009, 18:00

Adrian S scrie:
Ghinda scrie:Un amic a fost intrebat cat a costat? Ma refer la o vanatoare. Raspuns:
CAND IUBESTI NU MAI CONTEAZA!

Amicu asta al tau daca avea 1000 lei pe luna salariu,cum crezi ca mai raspundea? :wink:


Probabil se apuca de tenis de masa, sau mergea doar la iepure la colective...
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Moose_Master pe 22 Ian 2009, 21:16

Corect taica.
Te intinzi atat cat iti est plapuma.
E lucruri care se poate si lucruri care nu se poate.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Adrian S pe 23 Ian 2009, 10:16

Alin3006 scrie:
Adrian S scrie:
Ghinda scrie:Un amic a fost intrebat cat a costat? Ma refer la o vanatoare. Raspuns:
CAND IUBESTI NU MAI CONTEAZA!

Amicu asta al tau daca avea 1000 lei pe luna salariu,cum crezi ca mai raspundea? :wink:


Probabil se apuca de tenis de masa, sau mergea doar la iepure la colective...

Ideea nu era de ce ar fi facut ci de cum ar fi raspuns. Nu stiu daca ati prins ideea si m-am facut inteles.
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Vechio pe 23 Ian 2009, 11:30

Adrian S scrie:
Ghinda scrie:Un amic a fost intrebat cat a costat? Ma refer la o vanatoare. Raspuns:
CAND IUBESTI NU MAI CONTEAZA!

Amicu asta al tau daca avea 1000 lei pe luna salariu,cum crezi ca mai raspundea? :wink:
Unde a mers Mia, mere şi suta! :D
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde hunter_area pe 14 Mar 2009, 22:18

alexandreea scrie:Care se poate lauda ca a incercat macar sa mearga la vinatoare pe fondul lui Tiriac?
Si daca or fi mai multi ca el , va fi bine pentru ei, nu pentru noi.Pentru ca cei ca el vor invita pe cine vor iei, iar noi nici macar cu bani nu putem merge acolo, pe fonduri private.
Eu nu zic ca nu se gospodareste mai bine, dar sa se si lase libera vinatoarea( in sensul de participare cu autorizatie)


Eu am auzit ca se poate merge la vanatoare pe fondul lui Tiriac,incepand cu luna asta :wink: emailul de acolo este wbc_balc@yahoo.com incercati si voi ;) este o frumusete de fond de vanatoare au foarte multe specii de vanat mare la care este permisa vanatoarea : lopatar,cerb carpatin,muflon...etc superrr 8)
hunter_area
 
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mar 2009, 21:58

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Alin3006 pe 15 Mar 2009, 00:28

Interesanta stire. Mai ales ca, fiind considerat tarc, nu are neaparat legatura cu sezonul. :roll:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Moose_Master pe 15 Mar 2009, 07:11

Cand te duci sa impusti ceva indiferent daca are legatura cu sezonul sau nu si esti sustinut moral doar de legislatie, personal consider ca nu se numeste vanatoare, ci doar "impuscare" si deci nu cred ca are vreun rost postul despre aceste activitati pe acest forum care din cate am inteles este despre vanatoare.
Dpdv legislativ este corect. Animalele sunt pe terenul meu, fac ce vreau cu ele. Sunt om, iar ele animale(deci inferioare mie) asadar pot sa le impusc cand vreau si in orice conditii vreau. Insa daca apar posturi despre acest gen de activitati pe acest forum, macar sa se faca la sectiunea "off-topic" si deci sa nu aiba legatura cu vanatoarea. La fel ca si posturile despre despre focuri la 300-500 de metri care vad ca incep sa para pe forum. In momentul in care unul dintre voi (oricine) are argumente suficiente sa sustina ca vaneaza cand impusca la 300-500 de metri sau impusca animale in tarc, il rog sa o faca insa sa se astepte la contraargumente din partea unui "sofer" bazat pe felie. Daca in afara argumentului "sunt om deci sunt Dumnezeu" nu mai ai si alte argumente , mai bine stai linistit in banca ta, caci sunt hotarat sa demontez argumentat orice motivatie de a ucide un animal salbatic fara a tine seama de regulile de baza ale vanatorii.
Concluzie: daca ne incanta faptul ca cineva are bani si detine animale pe care le putem impusca contra cost, cred ca am iesit de mult din sfera vanatorii. Haide sa vorbim despre vanatoare si despre orice tine de aceasta indeletnicire ancestrala si sa lasam tentatiile criminale in seama braconierilor pe care vad ca toata lumea ii infiereaza(si pe buna dreptate).

Stima

Moose_Masta
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde jon2004 pe 15 Mar 2009, 09:01

Alin3006 scrie:Interesanta stire. Mai ales ca, fiind considerat tarc, nu are neaparat legatura cu sezonul. :roll:


Cred ca nu ai si crezut ca fiind reala , stirea asta !
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran
 
Mesaje: 1743
Membru din: 19 Aug 2004, 12:04
Locaţie: BARLAD,VASLUI

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Alin3006 pe 15 Mar 2009, 13:09

Moose, vanatoarea in tarc nu e asa simpla cum se spune. Mai precis - depinde de " tarc " . Daca vorbim de o suprafata imprejmuita de 2 ha, unde animalele mananca din mana ingrijitorului- iti dau dreptate. Insa " la tarc " au vanat si oameni ca Ionel Pop - sa nu-mi spui ca nici el nu era vanator !! :oops: Mai mult- tot el spunea ca in anumite " tarcuri " e nult mai greu sa impusti un animal decat in libertate, deoarece animalul e - pe de o parte extrem de suspicios, pe de alta parte atat de familiarizat cu terenul, incat un varf de palarie itit de dupa un copac il pune pe ganduri : stie precis ca inainte n-a fosr acolo.
@ John - ma gandeam ca o fi si " batarnul " afectat de criza si se transforma intr-un soi de RNP. :wink:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde gabi_m pe 15 Mar 2009, 22:38

mosse ai dreptate nene
vinatoarea la tarc
loviturile cu carabina la mai mult de 150 de metri
vinatoarea cu momeala
nu au nimic in comun cu vinatoarea ,am mai multa stima pentru cel care a dat jos un mistret cu o lisa de la 50 de metri decit pentru unul care a tras cu carabina de la 150 de metri si la pus jos
vinatoarea se practica cu anumite reguli si cu bun simt din partea vinatorului care trebuie sa fie si om pe deasupra ca sa fie si un bun vinator
respectul cumpatarea si bunul simt ar trebui sa fie cele trei reguli de baza ale vinatori
gabi_m
Membru activ
 
Mesaje: 60
Membru din: 16 Apr 2007, 00:17
Locaţie: bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Moose_Master pe 16 Mar 2009, 00:46

Alin, daca este vorba doar despre dimensiunea tarcului atunci ai dreptate. Tarcurile pe care eu le-am vazut aici sunt asa cum ai spus tu :"le mananca animalele din mana". Cand insa vorbim de 200 ha atunci nu-l mai putem numi tarc. Dar asa cum mi-a sunat mie in ureche cuvantul "tarc" in mod subiectiv l-am asociat cu niste practic curti in care animalele sunt inchise si impuscate fara mila.
Cat despre numele celebre pe care le-ai pomenit nu am cum sa nu-mi scot palaria. Stiu la ce te-ai referit si chiar nu am nici un comentariu. Cine nu a citit relatari din vechime despre vanatoare si despre poezia acesteia ar fi bine sa caute literatura adevarata si sa citeasca. Am citit autori romani in care relatari despre vanatoare erau impletite cu filozofie si am fost fermecat.

Stima

Moose_Masta
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Adrian S pe 16 Mar 2009, 09:58

Niki si daca "tarcul" are vreo 11.000 de ha? Se schimba ceva in opinia ta cu privire la vanatoarea in tarc?
Sa nu intelegi prin postarea de mai sus ca sunt pentru a vana (ma rog, impusca) in tarc.
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde jon2004 pe 16 Mar 2009, 10:15

Dupa parerea mea , o suprafata de teren de 11.000 ha , imprejmuita , nu se mai poate numi tarc ! Nici nu stiu daca exista asa ceva dar in nici un caz nu putem vorbi ca intr-un fond de 11.000 de ha , imprejmuit , se face vanatoare la tarc sau vanatoare " lipsita de etica " .
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran
 
Mesaje: 1743
Membru din: 19 Aug 2004, 12:04
Locaţie: BARLAD,VASLUI

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Alin3006 pe 16 Mar 2009, 11:40

jon2004 scrie:Dupa parerea mea , o suprafata de teren de 11.000 ha , imprejmuita , nu se mai poate numi tarc ! Nici nu stiu daca exista asa ceva dar in nici un caz nu putem vorbi ca intr-un fond de 11.000 de ha , imprejmuit , se face vanatoare la tarc sau vanatoare " lipsita de etica " .


Subscriu la parere. Exista multe " fonduri libere" cu corpuri de padure mult mai mici. In 11.000 de hectare salbaticia locurilor poate fi absoluta si se poate vana ca oriunde in alta parte. Singura diferenta este ca fondul e protejat de braconaj prin paza si imprejmuire. Hrana si sare se da - sau ar trebui sa se dea - aproape peste tot.
Personal sunt adeptul vanatorii in salbaticie, asta e motivul pentru care iubesc atat de mult muntii Buzaului, dar in acest caz nu consider ca in 11.000 de hectare vorbim de tarc.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Ghinda pe 16 Mar 2009, 11:51

Si mai ai certitudinea ca vanatul este acolo. Si nimic nu este mai frustant decat sa bantui si o zi doua si sa nu vanezi! In nici un tarc nu am reusit sa vanaez mai repede de 3-4 ore.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Moose_Master pe 16 Mar 2009, 14:28

11.000 de ha nu poate fi numit tarc. Suprafata asta este mai mare decat Regatul Monaco sau Vatican. Pe-astea le numim tari. Deci cifra de mai sus este de fapt o proprietate uriasa unde te poti rataci fara sa te chinui.
Daca toate tarcurile ar fi de minim 11.000 de ha atunci "vanatorii" carora nu le place decat tarcul s-ar lasa de vanatoare. Nu ar mai avea atatea sanse sa nimereasca.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Vechio pe 16 Mar 2009, 17:22

hunter_area scrie:..
Eu am auzit ca se poate merge la vanatoare pe fondul lui Tiriac,incepand cu luna asta :wink: emailul de acolo este wbc_balc@yahoo.com incercati si voi ;) este o frumusete de fond de vanatoare au foarte multe specii de vanat mare la care este permisa vanatoarea : lopatar,cerb carpatin,muflon...etc superrr 8)

E o abureală similară cu o invitaţie făcută anul trecut în iunie de administratorul unui site la o vînătoare la ţarc în Ungaria, unde chipurile se poate înpuşca tot ce iese :D.
Din păcate, unii au pus botul :lol: :lol: .
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Moose_Master pe 16 Mar 2009, 21:35

AdrianS imi cer scuze ca nu ti-am raspuns imediat. Eu am vazut fel de fel de tarcuri. Am cautat sa gasesc mistret aici din rasputeri, insa sunt doar in tarcuri. Si aceste tarcuri sunt de fapt niste zone de pogrom in care animalul nu are absolut nici o sansa. De fapt poti sa te duci sa "vanezi" (daca asta se poate numi vanatoare) in costum cu cravata. Poti sta la masa si dupa ce ai facut burta mare de fripturi iei carabina si de la masa iti alegi un godac din curte (ca asta este de fapt marimea tarcului) si-l condamni la moarte fara drept de apel.
Am vazut si in USA acelasi sistem si tot la mistret (de fapt niste caricaturi de godacei) si de-asta am eu ce am cu cuvantul tarc.
Cand vorbim de 11000 de hectare, atunci nu mai vorbim de tarc. In 1800, cei cu sange albastru vanau pe asemenea domenii si faceau vanatoare de vanatoare. Cu haite de caini, calare si aproape mereu la goana. 11000 de hectare nu sunt 11 hectare ci sunt 11 mii de hectare. Cred ca asta te-a derutat (ca si pe mine de altfel).
Pe o suprafata de acest gen, daca nu cunosti zona si mergi singur poti sa cutreieri toata ziua si sa nu vezi picior de iepure desi fondul este bine populat.
Cred ca suma prezentata in hectare m-a derutat si pe mine si pe tine.

Respect

Moose_Masta
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Tudor pe 16 Mar 2009, 22:16

Cand am fost la Pitesti in vara am vizitat un tarc din apropiere. Se jucau purceii printre masini. Pe urma ne-am apropiat pe jos pana la 15 m de un grup de 30 porci si 15 purcei ... Alaturi era un gardulet de paie sa poti trage dupa el...la ce-o mai fi trebuit :shock: ? Provocare era poate sa poti sa-i rapui cu briceagul nu cu pusca :)
Nu sunt lacom de vanat ci de vanatoare.
Avatar utilizator
Tudor
Veteran
 
Mesaje: 554
Membru din: 23 Mar 2008, 11:16
Locaţie: Ilfov

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Adrian S pe 17 Mar 2009, 08:39

Jon, din cate cunosc Balcul are vreo 11.000 ha.
Niki, intrebarea pusa de mine era oarecum retorica. Fara discutie ca in 11.000 ha se face vanatoare in adevaratul sens al cuvantului si nu se poate numi la tarc.
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Ursus2006 pe 10 Ian 2014, 18:53

M-am uitat la stiri: bala, bla urmeaza vanatoarea de la Balc.
La Prima TV ( cine dracu s-o mai uita si la astia ) se spunea ca suprafata tarcului are 150ha. :shock:
La Romania TV, suprafata tarcului crescuse la 11000 ha. :shock:

Astia chiar n-au putin bun-simt, ca deontologie profesionala e prea mult pentru ei. Cum dracu, astia nu se informeaza inainte sa transmita live?

Tiriac a renuntat la fondul de vanatoare de la Balc ( nu Bals ) cum mai aud cateodata. Cica platea mult: cam 90000 lei/ an. Are doar tarcul de vanatoare, care are putin peste 1000 ha. Si care stiu ca nu este supus Legii 407.

Era un forumist care a lucrat acolo, biolog. Poate ne spune el mai multe, daca nu si-o fi uitat parola. :wink:

Si sa nu uit: poate face dom' profesor @Gherman vreo poza, sa vedem si noi cum stau treburile prin zona.

Daca nu, ne suim intr-un balon cu heliu, sau cu ce dracu se suie ala si vedem ce se intampla la vanatoarea de la Balc. Atentie: trebuiesc in dotare si chiloti din tabla. Cum, de ce ? Pai Remus Cernea nu participa??? :mrgreen: Sau mai stii, poate uni or fi curiosi...

P.S. Daca nu se reuseste nicio poza, in vreo 2 saptamani pun eu poze de la Balc. Pe cuvant. Nu mint. :wink:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde radubichis pe 10 Ian 2014, 20:25

A uitat sa te invite si anul asta? :lol:
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Ursus2006 pe 10 Ian 2014, 20:55

Radule, nu cred ca mi-ar placea atmosfera. Nu pentru ca mi-ar fi displacut sa bubui vreo 20 de mistreti intr-o goana, chiar daca e tarc ( nu ma deranjeaza gardul ), dar cam ce sa discuti cu Porche, Tiriac &CO ?? In ce domenii? Numa' figuri, protocoale, besini.
Cred ca m-as fi inteles mai bine cu oamenii care merg la goana si sa adune mistretii impuscati. Mai beam o palinca de la Bihor, mai o poveste. Apoi ma interesam si de ceva "folcloriste" , ca fara, nu merge si precis sunt aduse ceva fetite pe acolo.Nu era problema, o luam chiar si pe cea mai urata: nu stii cum se spune? Nu exista femeie urata, numa' bautura putina!

In concluzie, nu sunt curios de marea vanatoare de la Balc. Ceea ce ma enerveaza, e faptul ca se ascund, sa nu se filmeze, sa nu rasufle nimic, oamenii sunt instruiti sa nu vorbeasca etc.

P.S. Stiai ca Remus Cernea e din Deva?? :twisted: :lol: Pai nu pun eu mana pe el? Am o masina noua de tuns, la mine nu prea se uzeaza, ca am 3 fire de par pe 4 randuri. Ca de cand n-am mai mancat o friptura de ras, arda-l buba neagra (antraxul). :mrgreen:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Vechio pe 11 Ian 2014, 15:34

Supărat până la Dumnezeu do'n defutat că n-a fost lăsat să intre. :wink:
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde biriuck pe 11 Ian 2014, 15:39

Lasa, nene, pe Cernea cu chica lui cu tot ca nu la par e problema lui :lol:
Cat despre gard, incerc sa-mi imaginez hoarda de jurnalisti bagaciosi raspandita prin toata padurea aia ca sa traga un instantaneu cu un mahar nemilos ce plesneste un mistret. Ar fi pericol pentru tampitii de jurnalisti, ar strica ziua de vanatoare iar oamenii aia vor si isi permit ceva discretie (si folcloriste ca doar ne laudam peste tot cu ele :lol: ).
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde radubichis pe 12 Ian 2014, 17:06

Ursus2006 scrie:P.S. Stiai ca Remus Cernea e din Deva?? :twisted: :lol: Pai nu pun eu mana pe el? Am o masina noua de tuns, la mine nu prea se uzeaza, ca am 3 fire de par pe 4 randuri. Ca de cand n-am mai mancat o friptura de ras, arda-l buba neagra (antraxul). :mrgreen:

Nu stiam ca asa cretin si ligau provine din judetul nostru .Pacat ne face de ris :oops:
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Ursus2006 pe 14 Ian 2014, 18:38

Radule, nu poate sa ne faca de ras un gunoi ca remus cernea.
Astept inca pozele de la profesorul @gherman.
Eu nu-mi retrag vorba, ca magaru' p..a! Daca nu poate sa le puna, le pun eu pe alea care le am eu! :wink:
Ca vad ca "biologul" de la Balc, care a lucrat acolo cu ani inainte, nu se simte. :wink:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Vechio pe 17 Ian 2014, 05:12

Da văd că te-a supărat rău omu :lol: .
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: mistretii lui Tiriac

Mesajde Sly_Fox pe 17 Ian 2014, 20:46

radubichis scrie:Nu stiam ca asa cretin si ligau provine din judetul nostru .Pacat ne face de ris :oops:

S-a apucat de altele omul. De propus legi in parlament, cum ca ar fi necesar ca delfinii sa fie considerati persoane, dar non-umane.
http://ro.stiri.yahoo.com/cernea--propu ... 29864.html
Asta ca sa vedeti si voi cine bantuie prin Parlamentul Romaniei. Este plina tara de oameni competenti,care traiesc pe salarii de subzistenta, in timp ce retardatii propun legi halucinante,incasand pentru aceste ,,ispravi,, salarii enorme.
In plus vrea ca in viitor sa devina europarlamentar. Ar face grup bun cu Baseasca si Berbecalii.
Auuuuuuuuuuu mama, in ce tara m-ai nascut. Fatalitate.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vanatoare de mistret

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Publicitate