Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 08:46

PV TV

Urmareste LIVE cele mai tari posturi TV : vanatoare, pescuit si aventuri in natura pe vanatorul.ro

Moderatori: adrian_ppp, popaliviu

PV TV

Mesajde val pangica pe 13 Oct 2009, 12:19

http://www.infopescar.tv - noul post de pescuit si vinatoare PV TV - dublat in limba romana . Multe productii romanesti .
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: PV TV

Mesajde val pangica pe 09 Ian 2010, 17:24

Astazi am incercat sa facem o emisiune frumoasa cu o vanatoare la iepure pe fondul Greaca , la AVPS Vulturul . Din pacate au venit 4-5 vanatori din grupa , printre care eu si Alin , si citiva invitati - in total 14 vanatori . Au existat si momente frumoase , baietii de la PV TV au filmat frumos 2-3 iepuri la care s-a tras in direct , din pacate au filmat si multa munca si CHIN in teren !! Terenul era inundat , s-a mers greu de TOT , vanatul rar din motive de apa baltita , tropaiala dracului de la ora 9.00 - 15.00 ! S-au impuscat per total 5 iepuri , s-au mai ratat de 2 ori mai multi , pentru ca nu puteai fugi si "inchide" cu cizme de 20 kg bucata :lol: , dar a fost frumos - am scos din noi sarmale , Riesling , carnati , vodca , afumatura , cit pentru 1-2 luni de acum incolo .
Apreciez in mod deosebit darzenia operatorilor TV trimisi de PV TV , care au inotat linga noi in acelasi namoale , chiar daca poate nu era cazul sa o faca .
Sunt curios cit de "impaiat" o sa ma scol maine dimineata ( am luat-o cu cada fierbinte , Midocalm si 1 asprina :lol: ) si sunt curios sa vad si emisiunea montata .
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: PV TV

Mesajde dacu_2008 pe 26 Ian 2010, 15:47

sunt un membru nou si vinator de 20de ani,cum pot viziona postul PV TV,care sunt pasi de urmat ?
multumesc pentru sprijin.
dacu_2008
 
Mesaje: 5
Membru din: 25 Ian 2010, 13:15

Re: PV TV

Mesajde bogdanm pe 27 Ian 2010, 10:47

Click pe link-ul din primul post.
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: PV TV

Mesajde Copoiul pe 29 Mar 2010, 21:02

dacu_2008 scrie:sunt un membru nou si vinator de 20de ani,cum pot viziona postul PV TV,care sunt pasi de urmat ?
multumesc pentru sprijin.
Sau il poti viziona gratuit prin DIGI TV
Copoiul
 
Mesaje: 9
Membru din: 03 Iun 2008, 22:11

Re: PV TV

Mesajde keops pe 16 Dec 2010, 20:41

:lol:
Oricum eu ma simt mai discriminat decat un minoritar cand vede turnul Eiffel din avion, la intoarcerea gratuita spre Romania.
E super frumos dar da mai mult emisiuni despre pescuit. :lol:
Probabil e mai usor sa filmeze oamenii, pescuitul stationar, decat sa care cizme de 20 de kg. :lol:
Keops
keops
Membru activ
 
Mesaje: 98
Membru din: 15 Mai 2008, 09:13
Locaţie: Giurgiu

Re: PV TV

Mesajde almar pe 16 Ian 2011, 22:01

Azi, orele 21.25, in timp ce ma jucam cu telecomanda prin programele tv dau de PV TV chiar in momentul in care Alin ne arata, din profil ce i drept, un cascat de toata frumusetea, la vanatoarea de iepuri de la Greaca 2010. O vanatoare cu un frumos peisaj si un teren arat si arabil "admirabil". La mai multe emisiuni, poate la vanatoare de mistreti sau ursi (sic).
almar
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Noi 2010, 16:05

Re: PV TV

Mesajde florin.pirvu pe 21 Feb 2012, 13:53

dacu_2008 scrie:sunt un membru nou si vinator de 20de ani,cum pot viziona postul PV TV,care sunt pasi de urmat ?
multumesc pentru sprijin.




Mai nou, in urma nenumaratelor solicitari puteti incerca :http://pv-tv.tv/stream/player/pvtv-ro.html


este link direct si merge non stop.

vizionare placuta

florin
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: PV TV

Mesajde katlin pe 21 Feb 2012, 14:16

Nu mere linku.
katlin
Membru important
 
Mesaje: 180
Membru din: 19 Noi 2010, 08:00
Locaţie: Galati

Re: PV TV

Mesajde Vrajitoru pe 21 Feb 2012, 14:21

ba mere
http://www.prit.ro/vanator
-
Fabarm Axis Oiled 12 Ga
Savage Axis .308W + Delta 1.5-9x45
Avatar utilizator
Vrajitoru
Veteran
 
Mesaje: 680
Membru din: 01 Sep 2010, 07:29
Locaţie: Sibiu

Re: PV TV

Mesajde katlin pe 21 Feb 2012, 17:21

Poate la tine dar la mine nu.
katlin
Membru important
 
Mesaje: 180
Membru din: 19 Noi 2010, 08:00
Locaţie: Galati

Re: PV TV

Mesajde katlin pe 21 Feb 2012, 17:23

katlin scrie:Poate la tine dar la mine nu.



Sa incerc si eu
http://www.infopescar.tv/video/infopescartv-live/


nttt, altceva
katlin
Membru important
 
Mesaje: 180
Membru din: 19 Noi 2010, 08:00
Locaţie: Galati

Re: PV TV

Mesajde scirocco pe 21 Feb 2012, 19:03

Incearca aici : http://www.pvtv.ro/

La mine functioneaza!
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: PV TV

Mesajde katlin pe 21 Feb 2012, 19:15

katlin
Membru important
 
Mesaje: 180
Membru din: 19 Noi 2010, 08:00
Locaţie: Galati

Re: PV TV

Mesajde florin.pirvu pe 22 Feb 2012, 16:38

in caz ca apar probleme de orice natura (nu merge linkul de tv live, traducere, sunet etc) trimite-ti un mail la office@pvtv.ro
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: PV TV

Mesajde florin.pirvu pe 22 Feb 2012, 16:55

keops scrie::lol:
Oricum eu ma simt mai discriminat decat un minoritar cand vede turnul Eiffel din avion, la intoarcerea gratuita spre Romania.
E super frumos dar da mai mult emisiuni despre pescuit. :lol:
Probabil e mai usor sa filmeze oamenii, pescuitul stationar, decat sa care cizme de 20 de kg. :lol:



de anul asta se vor face mult mai multe emisiuni de vanatoare si da e dificil sa filmezi o vanatoare comparativ cu un pescuit. pt o filmare la mistret am pierdut 3 weekenduri pt ca nu au iesit la prima vanatoare, la a doua au iesit dar departe, abia la a 3a am facut treaba cum trebuie si s-a filmat impuscarea mistretului de la circa 30m.

o sa inceapa o serie de vanatori si emisiuni pe aceasta tema incepand cu luna aceasta.

daca aveti sugestii legate de ce fel de vanatori ati dori sa vedeti va astept cu mail la florin.pirvu@pvtv.ro


va astept cu idei

florin
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: PV TV

Mesajde Sly_Fox pe 28 Mar 2013, 22:42

Prea multe emisiuni despre pescuit. Este drept ca sunt destul de elaborate, tehnici, momeli, echipament in functie de specia urmarita, etc. Dar cei ca mine care nu sunt pescari inraiti, ci merg doar asa ocazional pe balta, nu prea stau sa urmareasca acest post.
Eu ca vanator as dori sa vad emisiuni de vanatoare care sa aiba o durata de cel putin o ora, la fel de bine realizate si documentate, precum cele de pescuit. Si prin emisiune de vanatoare nu inteleg doar sa vad cum un vanator trage intr-o anumita specie de vanat, ci pregatirile premergatoare vanatorii, echipamentul folosit, tehnici de apropiere, tehnici de chemare a vanatului, etc.
In plus se pot face emisiuni in care se pot prezenta diferite marci si modele de arme, detalii si realizari tehnice, caracteristicile unor anumite tipuri de munitie, etc.
Sezonul la pasari este destul de generos, putem vedea o vanatoare tipica la prepelita, turturica, gugustiuc, cu rezultate foarte bune, fara ca echipa de filmare sa stea saptamani in sir pana prinde un cadru.
Acest post ar trebui sa aiba doua echipe, una care sa realizeze emisuni dedicate pescarilor, si alta care sa faca emisiuni dedicate vanatorilor.
In momentul in care spatiul alocat emisiunilor despre vanatoare va fi de 50% din intregul program zilnic, o sa aveti si vanatori in categoria telespectatorilor, pana atunci va trebui sa va multumiti cu pescarii.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: PV TV

Mesajde florin.pirvu pe 07 Apr 2013, 22:06

Sly_Fox scrie:Prea multe emisiuni despre pescuit. Este drept ca sunt destul de elaborate, tehnici, momeli, echipament in functie de specia urmarita, etc. Dar cei ca mine care nu sunt pescari inraiti, ci merg doar asa ocazional pe balta, nu prea stau sa urmareasca acest post.
Eu ca vanator as dori sa vad emisiuni de vanatoare care sa aiba o durata de cel putin o ora, la fel de bine realizate si documentate, precum cele de pescuit. Si prin emisiune de vanatoare nu inteleg doar sa vad cum un vanator trage intr-o anumita specie de vanat, ci pregatirile premergatoare vanatorii, echipamentul folosit, tehnici de apropiere, tehnici de chemare a vanatului, etc.
In plus se pot face emisiuni in care se pot prezenta diferite marci si modele de arme, detalii si realizari tehnice, caracteristicile unor anumite tipuri de munitie, etc.
Sezonul la pasari este destul de generos, putem vedea o vanatoare tipica la prepelita, turturica, gugustiuc, cu rezultate foarte bune, fara ca echipa de filmare sa stea saptamani in sir pana prinde un cadru.
Acest post ar trebui sa aiba doua echipe, una care sa realizeze emisuni dedicate pescarilor, si alta care sa faca emisiuni dedicate vanatorilor.
In momentul in care spatiul alocat emisiunilor despre vanatoare va fi de 50% din intregul program zilnic, o sa aveti si vanatori in categoria telespectatorilor, pana atunci va trebui sa va multumiti cu pescarii.



Foarte adevarat, doar ca acum ceva timp cand am inceput realizarea emisiunilor de vanatoare, m-am lovit de diverse probleme (directori de asociatie, bugete, timp alocat filmarilor, etc). O emisiune de pescuit o realizezi cu mult mai usor decat una de vanatoare pt ca stii intotdeauna de unde sare "pestele'', pe cand la noi ca vanatori e mult mai dificil. Cu timpul si pe zi ce trece persoanele care erau reticiente la a elibera o autorizatie pt o specie de vanat in vederea realizarii unei emisiuni si-au mai schimbat viziunea si lucrurile incep sa intre pe un fagas normal. Acum 2 ani de exemplu am participat la cam 7,8 vanatori pt a realiza un material cu vanatoarea la mistreti.
Vanatori suntem circa 60.000 pescari cateva milioane si asta iarasi conteaza. Sunt convins ca din cei circa 60.000 sunt maxim 10% care acceseaza internetul si informatiile in sine, fie ele online sau audio/video.
In alta ordine de idei, lucrurile se imbunatatesc si interesul atat al meu cat si al celor ce urmarec PVTV si sunt vanatori este sa fie din ce in ce mai multe materiale de calitate din care atat eu cat si altii sa culeaga informatii, experiente si cateva momente de deconectare in fata televizorului.

Cum am mai scris si in alte topicuri, sunt deschis la idei noi, sfaturi si orice altceva ar putea sa ne multumeasca pe cat mai mutli vanatori.

Mailul meu nu este un secret asa ca daca cineva crede ca are o idee, un eveniment (de interes vanatoresc), o stire sau orice altceva ne-ar putea interesa... florin.pirvu@pvtv.ro

Florin
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: PV TV

Mesajde florin.pirvu pe 07 Apr 2013, 22:16

P.S.

ezonul trecut am facut emisiuni cu:

Prepelita si porumbei popesti si turturica africana 1 emisiune
Rata 2 emisiuni
Gasca 1 emisiune
Fazan 3 emisiuni
Iepure 1 emisiune
Mistret 3 emisiuni
Caprior 1 emisiune
Sacal/vulpe 1 emisiune
Caini atat de vanatoare cat si alte rase 4 emisiuni
Prezentare arme si munitii 3 emisiuni
Prezentare cutit de vanatoare 1 emisiune

Intentionez pt acest an rotit cocos de munte, ras, urs, cerb si altele din cele enumerate mai sus. Sanatosi sa fim si sa avem norocul sa ne apara si in fata camerelor de filmat pt ca una e sa ma furisez eu ca vanator in aproprierea vanatului si alta e sa am si alti 2 oameni cu camere si alte diverse dupa mine.

Daca ar fi dupa mine as sta doar in teren pt ca sunt multe de vazut si aratat, dar nu e din pacate..
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: PV TV

Mesajde iliealexandruionut pe 14 Mar 2014, 19:06

salutare si felicitari pt ce INCERCATI sa faceti referitor la vanatoare.canalul dvs este 90% pescuit si prea putin vanatoare iar asta(zic eu) ar cam trebui sa se schimbe...si cum dvs,presa in general ,sunteti o putere in stat, de ce nu faceti si cateva emisiuni reale,cu tot tacamul de demascare a oamenilor corupti din AJVPS uri?!?!?!ar fi interesant sa vedem cateva capete cazute si mai apoi pe cei de la centru ca iau masuri...propuneri de spaga..de vanat ilegal in extra sezon..mai apoi anchete cu politia..ceva jurnalistic adevarat, gen catalin radu tanase asa!!! sau sabbah..as vrea sa o vad si pe asta ..si eu o sa va sustin chiar la presedintie!!!

numai bine!
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: PV TV

Mesajde Corco pe 17 Mar 2014, 09:11

o mica curiozitate: cum o sa-i sustii la presedintie?
Corco
Membru important
 
Mesaje: 145
Membru din: 06 Ian 2012, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: PV TV

Mesajde blackcrotal pe 18 Mar 2014, 08:34

Corco scrie:o mica curiozitate: cum o sa-i sustii la presedintie?

simplu , il voteaza daca candideaza . Sincer si eu asi vota la topate tipurile de alegeri reprezentanti ai PV TV sau ai F&H .
Daca ar fi alesi am avea si noi pe cineva acolo sus care ne iubeste.
razvan
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: PV TV

Mesajde florin.pirvu pe 18 Apr 2014, 09:08

Da..ce ar mai fi sa fim presedinti... :lol:

Ideea e ca personal, pe mine nu ma intereseaza politica pentru ca stiti cu totii ca e facuta pentru un tip de oameni si chiar nu ma calific, apoi PVTV emite in 9 tari si nu cred ca ar interesa pe cineva ce se intampla in Romania in afara de romani si nici pe colegii mei nu cred ca i-ar tenta asa ceva.

Pe de alta parte nu suntem televiziune de scandal, can-can etc ..sunt destui care fac si traiesc din asta, macar pe PVTV sa vedem si altceva.

Incercam sa facem mai bine ceea ce facem noi si sa ii lasam pe altii sa fie ''Zane'' sa promita, sa se faca ca fac, etc..

Pana una alta ... Paste fericit!

Florin
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02


Înapoi la Hunting TV LIVE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

Publicitate