Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Apr 2024, 07:14

Expozitie de vanatoare la Bacau

Prilej de intilnire pentru multi dintre forumistii nostri !

Moderator: popaliviu

Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 19 Mar 2014, 16:20

EXPO PESCUIT ȘI VÂNĂTOARE BACĂU 2014 EDIȚIA A III-A
08-11 MAI 2014

CONGRESUL NAȚIONAL AL VÂNĂTORILOR ȘI PESCARILOR DIN ROMÂNIA
09-10 MAI 2014
Centrul de Afaceri și Expoziții "Mircea Cancicov" Bacău

S.C. Centrul de Afaceri și Expozițional Bacău S.A. în parteneriat cu Asociația Națională a Vânătorilor și Pescarilor din România organizează în perioada 08-11 Mai a III-a Ediție a Expo Pescuit și Vânătoare Bacău 2014 la Centrul de Afaceri și Expoziții "Mircea Cancicov" Bacău.
Este cea mai mare Expoziție de acest profil din Moldova și se va desfășura pe o suprafață de peste 4000 mp indoor și outdoor unde veți găsi cele mai noi produse și acestea sunt următoarele:
VÂNĂTOARE:
• arme și muniții de vânătoare sportivă.
• arme și muniții de tir sportiv.
• articole optice, cuțite, accesorii și diverse echipamente pentru vânătoare.
• confecții textile, încălțăminte, accesorii vestimentare și articole de pielărie pentru vânătoare.
• accesorii și hrană pentru câini de vănătoare.
• suveniruri și trofee de vânătoare.
• gastronomie cu specific vânătoresc.
• turism vânătoresc.
• reviste si literaturăde specialitate.
• popularea fondurilor de vânătoare.
PESCUIT:
• scule și unelte pentru pescuit sportiv.
• accesorii și echipamente pentru pescuit sportiv.
• echipament de camping pentru pescuit sportiv.
• confecții textile, încălțăminte și accesorii vestimentare și articole de pielărie pentru pescuit sportiv.
• produse de nădire și momeli pentru pescuit sportiv.
• gastronomie pescărească.
• tehnologii de piscicultură de agrement.
• popularea râurilor și lacurilor de pescuit sportiv.
• reviste și literatură de specialitate.
AGREMENT OUTDOOR:
• echipamente de camping , de agrement, excursii și drumeții
• ambarcațiuni pentru pescuit sportiv, agrement și sport.
• biciclete, vehicule moto, ATV-uri și SUV-uri.
• rulote și alte echipamente de campare.
• echipamente și accesorii pentru sporturi extreme.
• călărie de agrement.
De asemenea, S.C. Centrul de Afaceri și Expozițional Bacău S.A. și Asociația Generală a Vânătorilor și Pescarilor din România va organiza pentru toti participanții la Congres și Expoziție o seară specific vânătorească și pescărească cu vițel la proțap și preparate din vânat și pește, program artistic și multe alte surprize.


Programul de vizitare al Expoziției este următorul:
• Joi (08.05.2014) : 10:00-18:00;
• Vineri (09.05.2014) : 10:00-18:00;
• Sâmbătă (10.05.2014) : 10:00-18:00;
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde iliealexandruionut pe 19 Mar 2014, 17:59

felicitari pt perseverenta si pt editia a 3 a!

am calcat pragul dvs si am fost dezamagit profund iar in ciuda faptului ca purtam ceva marafeti in buzunar nu am avut ce sa cumpar!!1sper din toata inima sa reusiti de data asta sa aveti mult mai multe lucruri expuse pt vanatori si fain ar fi sa faceti o surpriza extraordinara sa aduce vreo 200 de arme si tone de echipamente/munitie/optica...etc.. cu mult respect si cu siguranta am sa bat drumul pana la dvs!
ps:dezamagire maxima expozitia din capitala ce tocmai s a incheiat!

salutari tuturor1
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde pipabh pe 19 Mar 2014, 19:50

Ar fi interesant sa ne transmiteti ce expozanti vor participa.
Daca aveti impresii despre ce s-a intamplat la Bucuresti de ce nu veniti cu informatii, poze etc. etc
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 20 Mar 2014, 14:46

iliealexandruionut scrie:felicitari pt perseverenta si pt editia a 3 a!

am calcat pragul dvs si am fost dezamagit profund iar in ciuda faptului ca purtam ceva marafeti in buzunar nu am avut ce sa cumpar!!1sper din toata inima sa reusiti de data asta sa aveti mult mai multe lucruri expuse pt vanatori si fain ar fi sa faceti o surpriza extraordinara sa aduce vreo 200 de arme si tone de echipamente/munitie/optica...etc.. cu mult respect si cu siguranta am sa bat drumul pana la dvs!
ps:dezamagire maxima expozitia din capitala ce tocmai s a incheiat!

salutari tuturor1



Salut, eu am postat anuntul elenimentului, intamplarea face ca anul trecut am fost si noi pe acolo, cu ce am avut, au mai fost si altii, la fel, cu ce au avut, ce ai cautat in mod expres si nu ai gasit?
Oraganizatorii pe cine sa aduca daca lumea nu vrea sa vina, ca deee, costa, mai mult cei de la AEST nu prea dau autorizatii ptr genul asta de evenimente.
Tonele alea de munitie si echipament pe care, nu le prea gasesti nici in magazine, trebuie sa le aduca cineva, un expozant, expozant catre trebuie sa si permita sa suporte costurile ori din bugetul de marketing, ori din buzunar.
Expozantii care participa, sunt prezenti pentru notorietate, dar ce faci cand mergi la 3 -4 targuri annual si nu exista return?
iti mai permiti sa suporti si anul care vine?
si uite asa este un cerc vicios in care te invarti
bacaul a crescut de la an la an, si poate in cativa ani va putea acoperi cerintele tuturor clientilor
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde the_mav pe 20 Mar 2014, 15:26

adrian_ppp scrie:
iliealexandruionut scrie:felicitari pt perseverenta si pt editia a 3 a!

am calcat pragul dvs si am fost dezamagit profund iar in ciuda faptului ca purtam ceva marafeti in buzunar nu am avut ce sa cumpar!!1sper din toata inima sa reusiti de data asta sa aveti mult mai multe lucruri expuse pt vanatori si fain ar fi sa faceti o surpriza extraordinara sa aduce vreo 200 de arme si tone de echipamente/munitie/optica...etc.. cu mult respect si cu siguranta am sa bat drumul pana la dvs!
ps:dezamagire maxima expozitia din capitala ce tocmai s a incheiat!

salutari tuturor1



Salut, eu am postat anuntul elenimentului, intamplarea face ca anul trecut am fost si noi pe acolo, cu ce am avut, au mai fost si altii, la fel, cu ce au avut, ce ai cautat in mod expres si nu ai gasit?
Oraganizatorii pe cine sa aduca daca lumea nu vrea sa vina, ca deee, costa, mai mult cei de la AEST nu prea dau autorizatii ptr genul asta de evenimente.
Tonele alea de munitie si echipament pe care, nu le prea gasesti nici in magazine, trebuie sa le aduca cineva, un expozant, expozant catre trebuie sa si permita sa suporte costurile ori din bugetul de marketing, ori din buzunar.
Expozantii care participa, sunt prezenti pentru notorietate, dar ce faci cand mergi la 3 -4 targuri annual si nu exista return?
iti mai permiti sa suporti si anul care vine?
si uite asa este un cerc vicios in care te invarti
bacaul a crescut de la an la an, si poate in cativa ani va putea acoperi cerintele tuturor clientilor

Adi, particip la targuri din 1998, evident pe industria mea. cateva pe an prin tara, cateva pe an prin afara tarii. pot sa iti spun CU SIGURANTA un lucru: NICIODATA, dar niciodata nu va exista un ROI (return of investment) din cheltuiala de marketing facuta cu un targ. adica bagi 10mii eur in targ si scoti PROFIT 10001 Eur, deci esti pe plus!.
NEVER. in nici o industrie din lume, nici in media, nici IT, nici FMCG, nici macar industria de armanement civil sau militar :!:
asta pentru ca regulile economice de prin ultimele 200 de ani, spun clar ca aceste cheltuieli de reprezentare (a companiei, a produselor, a pietelor, a etc, etc, etc) trebuie sa fie incluse in planul de bsnss pe termen mediu (cel putin) si recuperate TREPTAT (adica scoti acei 10.001 Eur in urmatorii 2 ani, din adaosul mic pe care il practici, crescand si vanzarile ca urmare a vizibilitatii in crestere datorate tocmai respectivelor targuri.
planul de marketing sanatos trebuie facut macar pe termen mediu (adica de la 3-4 ani in sus) si asumat ca atare, de orice companie care nu incearca sa isi fure singura caciula. in mod sanatos daca e facut cu recuperarea investititiei in timp si nu cu scopul de a trage tunuri, ar trebui sa functioneze. daca nu, atunci trage singur concluzia.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde cosmin pe 20 Mar 2014, 16:50

the_mav,
"particip la targuri din 1998, evident pe industria mea", crezi ca se compara cu profilul nostru- arme-munitii-echipamente?, piata la noi e restrictionata destul, rezistenta unui magazin de arme se face prin adaugarea unui obiect de activitate cu rulaj constant...vanzarile pe profil sunt un plus...
nu am vazut pana acum o societate-srl, etc, care sa "traiasca" numai din arme si munitii
cu respect,
cosmin
cosmin
cosmin
Membru important
 
Mesaje: 128
Membru din: 12 Sep 2008, 14:58
Locaţie: Piatra Neamt

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde the_mav pe 20 Mar 2014, 17:22

cosmin scrie:the_mav,
"particip la targuri din 1998, evident pe industria mea", crezi ca se compara cu profilul nostru- arme-munitii-echipamente?, piata la noi e restrictionata destul, rezistenta unui magazin de arme se face prin adaugarea unui obiect de activitate cu rulaj constant...vanzarile pe profil sunt un plus...
nu am vazut pana acum o societate-srl, etc, care sa "traiasca" numai din arme si munitii
cu respect,
cosmin

pai tot prin natura meseriei reprezentam multe companii din multe industrii pt a participa la targurile lor (de la industrie grea, la fmcg, energie, banking, it, pharma, etc, etc, etc). in nici un domeniu de activitate nu exista un recuperarea investitiei la buget de marketing/reprezentare al unui eveniment (fie el targ sau ce alt eveniment ar fi)!
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde iliealexandruionut pe 20 Mar 2014, 17:33

Domnule the_mav se pare ca vorbim aceeasi limb(si nu este prima data)asa ca va multumesc pt interventia in favoarea mea sa zicem..

cat despre treaba ,,cu nemultumirile legate de expozitii si faptul ca baietii nu ies pe plus la targuri(un citat cam necitat)...nimic de comentat.NU FACI TARGURI SI EXPOZITII PT PROFIT CI DOAR CA LUMEA SA STIE DE TINE SI SA CREEZI INTERES SA TI FACA O VIZITA LA MAGAZIN!!!!

asa ca raman la treaba cu felicitarile pt perseverenta si initiativa!!!

PS:orice sut in c-r e un pas inainte asa ca si anul asta am sa bat drumul pana acolo numai pt respectul de a exista acel targ..si poate ma mai vad cu ceva prieteni..

scuze daca am suparat pe cineva!
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 20 Mar 2014, 22:10

Programul de vizitare al Expoziției este următorul:

• Joi (08.05.2014) : 10:00-18:00;
• Vineri (09.05.2014) : 10:00-18:00;
• Sâmbătă (10.05.2014) : 10:00-18:00;
Duminca (11.05.2014) : 10:00-16:00
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 20 Mar 2014, 22:17

Mav ule, in final nu am inteles de ce ar trebui, sau trebuie sa participam la expozitii, si care e rolul lor?
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde the_mav pe 20 Mar 2014, 22:55

adrian_ppp scrie:Mav ule, in final nu am inteles de ce ar trebui, sau trebuie sa participam la expozitii, si care e rolul lor?

schematic: faci marketing si PR acum ca sa castigi bani pe termen mediu si lung.
brand awareness, comunicare, relatii cu clientii, imagine de produs & companie, relationare & parteneriate, publicitate si poate in cele din urma: vanzari, DACA e cazul.
ATENTIE: vorbim de EXPOzitie / expunere / prezentare, NU de vanzare (individuala sau in grup). Expunerea e una, vanzarea E ALTCVEA! Prima inseamna educatie, a doua cash. prima duce sigur la bani, dar in timp, a doua moare sigur dupa ceva timp fara prima.

vrei vanzare mare in timp scurt, o poti face repede daca "te tine piata" (ai bani de blocat in stocuri mari, articole diverse pt toata lumea, clienti multi care cumpara rapid ca isi permit si cadru legislativ permisiv pt rulat volume)
daca vrei profit mare dar cu vanzare mica/medie, poate te orientezi pe valoare adaugata mare ( :wink: vezi ce mai zicea si alin pe aici pe undeva)
daca vrei ceva la mjloc (strutzo-camila romaneasca), vezi cum o brodesti. dar pe acest domeniu in romania, ori moare strutzul, ori camila.
:!: :!:

ps: expozantii stiu ce vor cand participa la astfel de evenimente? :?: :!: :?:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 20 Mar 2014, 23:01

brand awareness, comunicare, relatii cu clientii, imagine de produs & companie, relationare & parteneriate, publicitate si poate in cele din urma: vanzari -toate astea inglobate nu reprezinta un return?
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde the_mav pe 20 Mar 2014, 23:20

adrian_ppp scrie:brand awareness, comunicare, relatii cu clientii, imagine de produs & companie, relationare & parteneriate, publicitate si poate in cele din urma: vanzari -toate astea inglobate nu reprezinta un return?

hai ca incepem sa ne intelegem.
BA DA! :!: :wink:
dar nu in bani, nu cash, nu imediat. :roll:

per total cele mentionate sunt o investitie SIGURA, care duce la un return, dar IN TIMP.
intelegi acum cam cum sta treaba in romania? cati isi permit sa faca investitii pe termen mediu si lung, cand aici s-au tras tunuri pana cum vreo 5 ani, iar de atunci pana in prezent nu se mai trag tunuri, dar se cauta scurtaturi in orice mod si forma. banii SIGURI si multi NU se fac pe scurtaturi.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 21 Mar 2014, 10:27

iacata ca ne-ntelegen
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde gunsmith pe 21 Mar 2014, 10:54

Acum trei ani am participat la o expozitie de profil organizata la Timisoara, respect pentru organizatori,anul trecut la Cluj, foarte bine organizat. Acum intervine si un "dar", in cea mai aglomerata zi la ora de varf "pac"control AEST, scoatem documente, autorizatii, totul OK. Acum stau si ma intreb nu putea fi gasit un alt moment, timp de 2 ore am dat explicatii ce si cum, semnat proces verbal, vizitatori curiosi cu ce ne-a prins politia. Dupa aceasta experienta ne-a trecut cheful de a mai participa la vre- o expozitie pana nu se reglementeaza aceasta problema.
Cand am hotarat sa participam la expozitie am fost constienti ca nu o sa avem un castig imediat.
Avatar utilizator
gunsmith
Membru activ
 
Mesaje: 111
Membru din: 11 Apr 2011, 16:00
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde the_mav pe 21 Mar 2014, 11:14

gunsmith scrie:Acum trei ani am participat la o expozitie de profil organizata la Timisoara, respect pentru organizatori,anul trecut la Cluj, foarte bine organizat. Acum intervine si un "dar", in cea mai aglomerata zi la ora de varf "pac"control AEST, scoatem documente, autorizatii, totul OK. Acum stau si ma intreb nu putea fi gasit un alt moment, timp de 2 ore am dat explicatii ce si cum, semnat proces verbal, vizitatori curiosi cu ce ne-a prins politia. Dupa aceasta experienta ne-a trecut cheful de a mai participa la vre- o expozitie pana nu se reglementeaza aceasta problema.
Cand am hotarat sa participam la expozitie am fost constienti ca nu o sa avem un castig imediat.

felicitari pt rationamentul de a nu incerca sa recuperezi investita in 2-3 zile cat dureaza targul.

on topic: Targul de Turism weekendul trecut, samabta cand era full si mega plin romexpo, vine ITM-ul in control pe legislatia muncii... le-a luat la intrebari pe hostesse "sunteti angajate ale agentiei x sau y?" NU, sunt cu contract de reprezentare, facut de firma de hosting :D
legi BUNE dar aplicate PROST de necunoscatori.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde mialxx pe 21 Mar 2014, 23:30

Ma bag si eu in "sama" o tira! Am ajuns la o expoziție de vinatoare la Bern, altfel organizat. Totul este controlat înainte cu o zi de începerea expozitiei de toate organele abilitate, iar pe perioada expozitiei nu se mai fac alte controale.
La noi nu se poate astfel!?
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 947
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 24 Mar 2014, 08:59

mialxx scrie:Ma bag si eu in "sama" o tira! Am ajuns la o expoziție de vinatoare la Bern, altfel organizat. Totul este controlat înainte cu o zi de începerea expozitiei de toate organele abilitate, iar pe perioada expozitiei nu se mai fac alte controale.
La noi nu se poate astfel!?


nu
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde pipabh pe 24 Mar 2014, 13:34

adrian_ppp scrie:
mialxx scrie:Ma bag si eu in "sama" o tira! Am ajuns la o expoziție de vinatoare la Bern, altfel organizat. Totul este controlat înainte cu o zi de începerea expozitiei de toate organele abilitate, iar pe perioada expozitiei nu se mai fac alte controale.
La noi nu se poate astfel!?


nu


DE CE?
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 24 Mar 2014, 13:54

pipabh scrie:
adrian_ppp scrie:
mialxx scrie:Ma bag si eu in "sama" o tira! Am ajuns la o expoziție de vinatoare la Bern, altfel organizat. Totul este controlat înainte cu o zi de începerea expozitiei de toate organele abilitate, iar pe perioada expozitiei nu se mai fac alte controale.
La noi nu se poate astfel!?


nu


DE CE?


uita te in jurul tau si vei intelege
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde mialxx pe 24 Mar 2014, 23:02

DE CE?[/quote]

uita te in jurul tau si vei intelege[/quote]


Super tare :lol:

P.S. Adrian, ai primit adresa mea de e-mail pe PM , astept oferta.
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 947
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde pipabh pe 24 Mar 2014, 23:31

mialxx scrie:DE CE?


uita te in jurul tau si vei intelege[/quote]


Super tare :lol:

P.S. Adrian, ai primit adresa mea de e-mail pe PM , astept oferta.[/quote]

NEICA! Ce a fost tare, capul!!!\
Am pus o intrebare in conformitate cu raspunsul dat la intrebarea colegului
De ce nu incercati sa va diferentiati de multime?
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 25 Mar 2014, 12:57

mialxx scrie:DE CE?


uita te in jurul tau si vei intelege[/quote]


Super tare :lol:

P.S. Adrian, ai primit adresa mea de e-mail pe PM , astept oferta.[/quote]
am trimis de ceva timp, sigur ai primit, e trimisa dupa avps
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde adrian_ppp pe 25 Mar 2014, 12:58

[quote="mialxx"]

am trimis de ceva timp, sigur ai primit, e trimisa dupa avps
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie de vanatoare la Bacau

Mesajde Olight pe 08 Mai 2014, 22:26

De azi a inceput expozitia la Bacau. Cateva poze despre expozanti:
Imagine Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine
ImagineImagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine
ImagineImagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Armytek JetBeam JahnkeKeeppower Lumintop MANKER Olight
Avatar utilizator
Olight
Membru important
 
Mesaje: 225
Membru din: 18 Aug 2010, 22:10
Locaţie: DEVA


Înapoi la Expozitii outdoor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Publicitate