Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 02:34

Unde gasesc cartuse pt talere?

Sunt multi dintre Dvs care sunt interesati de latura sportiva si de competitie a detinatorilor de arme . Va stam la dispozitie in acest topic !
Subiectul este generos si asteptam postari pe masura .

Moderator: liviur

Unde gasesc cartuse pt talere?

Mesajde andreivlaisan pe 05 Oct 2009, 17:57

Buna ziua!

In ultima vreme am inceput sa practic tirul la talere. Problema pe care o intampin este pretul munitiei. Momentan cumpar munitia de la un magazin de vanatoare la pretul de 1RON/buc ceea ce mi se pare destul de mult. Am niste cunostinte in Austria si la ei un cartus ajunge la pretul de 0,5RON/buc, as putea sa incerc sa imi procur de acolo ceva munitie dar dupa cum stiti la noi legile sunt mai mult decat severe cand se ajunge la arme si munitii. Va rog sa ma ajutati daca stiti un magazin sau un distribuitor in tara cu preturi mai rezonabile.

Multumesc anticipat
andreivlaisan
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Oct 2009, 17:44

Re: Unde gasesc cartuse pt talere?

Mesajde a stancescu pe 05 Oct 2009, 20:39

Vino in America frate daca ai pasiunea armelor, in curind vei avea nevoie de permis si la baston in Romania.
a stancescu
Nou membru
 
Mesaje: 29
Membru din: 28 Sep 2009, 12:40

Re: Unde gasesc cartuse pt talere?

Mesajde VPR-GMC pe 05 Oct 2009, 22:15

Daca esti din Bucuresti cauta la Arrow, ei aveau (de cal 12).
Magazine care ar putea sa mai aiba TOP GUN sau langa AGVPS.
Hunting & fishing.....hobby or madness?
Avatar utilizator
VPR-GMC
Membru important
 
Mesaje: 249
Membru din: 18 Dec 2008, 10:36
Locaţie: Bucuresti

Re: Unde gasesc cartuse pt talere?

Mesajde adrian negoita pe 05 Oct 2009, 23:46

andreivlaisan scrie:Buna ziua!

In ultima vreme am inceput sa practic tirul la talere. Problema pe care o intampin este pretul munitiei. Momentan cumpar munitia de la un magazin de vanatoare la pretul de 1RON/buc ceea ce mi se pare destul de mult. Am niste cunostinte in Austria si la ei un cartus ajunge la pretul de 0,5RON/buc, as putea sa incerc sa imi procur de acolo ceva munitie dar dupa cum stiti la noi legile sunt mai mult decat severe cand se ajunge la arme si munitii. Va rog sa ma ajutati daca stiti un magazin sau un distribuitor in tara cu preturi mai rezonabile.

Multumesc anticipat

Pai cine te pune sa ti munitia acasa?acasa ti doar munitia care o poti justifica,in rest nu pui toate ouale intr-un cos!
adrian negoita
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 29 Iun 2009, 09:44
Locaţie: orastie

Re: Unde gasesc cartuse pt talere?

Mesajde Anndrei pe 06 Oct 2009, 13:30

E discutabil! :( Acasa ai munitie conform ceea ce poti detine; dar eu daca sint controlat cind merg la talere si am la mine 301 cartuse... Depinde peste ce fel de om dai... :x
Esti inteligent daca crezi doar jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care e jumatatea.
Anndrei
Veteran
 
Mesaje: 335
Membru din: 07 Dec 2008, 20:03
Locaţie: Bucuresti

Re: Unde gasesc cartuse pt talere?

Mesajde paulflorin pe 04 Iun 2014, 15:02

buna sunt reprezentant xxxxx romania si furnizam produse talere tir cu pusca cu arcul si aruncatoare daca ati dori va las o adresa la care puteti sa imi scrieti si va pot face o lista cu oferte multumesc
paulflorin
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Iun 2014, 14:54

Re: Unde gasesc cartuse pt talere?

Mesajde scirocco pe 04 Iun 2014, 15:27

@paulflorin

Bine ai venit pe forum, insa tin sa te avertizez de la inceput, sa respecti regulile de postare pe forum.
Daca doresti sa faci reclama firmei pe care o reprezinti,va trebui sa iei legatura cu administratorul site-ului.
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Poligoane , concursuri de tir , samd

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori

Publicitate