Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 14:34

Gaste, rate ...

Toti cei care iubesc vanatoarea la pasaj la rata si gasca - pot posta aici . Calibre , arme , socuri , camuflaje , chematori , caini de aport , barci , locatii , samd .

Moderatori: Sly_Fox, Marius

Gaste, rate ...

Mesajde Paraschiv Dan pe 27 Iun 2020, 20:13

Rate, gaste de pe la noi Ajvps Vrancea.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Paraschiv Dan
Membru activ
 
Mesaje: 69
Membru din: 19 Dec 2018, 22:05

Re: Gaste, rate ...

Mesajde OVI762 pe 27 Iun 2020, 20:38

Da" ce le dati frate sa manance de sunt multe asa? :) Eu, pt un bandit de ratoi, am facut baie partiala in Ianuarie,acum niste ani.Eo poveste intreaga, cui o spun nu ma crede, dar am vreo 10 martori.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Gaste, rate ...

Mesajde Paraschiv Dan pe 27 Iun 2020, 21:00

OVI762 scrie:Da" ce le dati frate sa manance de sunt multe asa? :) Eu, pt un bandit de ratoi, am facut baie partiala in Ianuarie,acum niste ani.Eo poveste intreaga, cui o spun nu ma crede, dar am vreo 10 martori.

Hai sa zicem ca noi cei de la Vrancea suntem mai privilegiati ...in acest sens si anume cand sunt gerurile cele mai puternice si toate cursurile de apa sunt bocna,in aval de protile de revasare a celor 2 baraje indiferent cat este de ger afara(toate apele din judet sunt bocna) ,apa nu ingheata datorita curentilor foarte mari .Acolo vin ratele sa ramana peste noapte ......Daca esti suficient de nebun sa iesi din casa pe asemenea geruri, daca ai un caine extrem de curajos ...succesul este garantat.Cam de unde sunt eu in poza ,pana spre porti apa nu ingheata .......Mi-am pierdut o noapte intreaga cu un dobitoc de pe la Arad sa-i explic ce am scris mai sus....Acolo ,APA NU INGHEATA ....indiferent cat este gerul de tare.Toata iesire dureaza max o ora :) ...pasajul de seara...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Paraschiv Dan
Membru activ
 
Mesaje: 69
Membru din: 19 Dec 2018, 22:05

Re: Gaste, rate ...

Mesajde OVI762 pe 27 Iun 2020, 21:17

Dane, Aradului i se mai spune si Caracalul Vestului, din motive intemeiate.Oamenii de acolo sunt ca peste tot,buni daca ii iei cu binete,rai, daca esti prost insa...1 data la un secol se naste un imbecil absolut, TATAL IMBECILILOR, ce incearca, si reuseste, uneori,sa atraga la imbecilism cateva suflete pierdute, proaste de-a gata.Acel "om" este o rusine pt zona, pitoreasca altfel, insa este un idiot util, si nici macar nu realizeaza.Atat despre el,si asa e prea mult.Poate ne vom regasi vreodata la pragurile alea,pe un ger nemernic, sa ii arati si unui oltean cum e cu ratele de baraj ;)
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Gaste, rate ...

Mesajde Paraschiv Dan pe 28 Iun 2020, 07:53

OVI762 scrie:Dane, Aradului i se mai spune si Caracalul Vestului, din motive intemeiate.Oamenii de acolo sunt ca peste tot,buni daca ii iei cu binete,rai, daca esti prost insa...1 data la un secol se naste un imbecil absolut, TATAL IMBECILILOR, ce incearca, si reuseste, uneori,sa atraga la imbecilism cateva suflete pierdute, proaste de-a gata.Acel "om" este o rusine pt zona, pitoreasca altfel, insa este un idiot util, si nici macar nu realizeaza.Atat despre el,si asa e prea mult.Poate ne vom regasi vreodata la pragurile alea,pe un ger nemernic, sa ii arati si unui oltean cum e cu ratele de baraj ;)

:clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Paraschiv Dan
Membru activ
 
Mesaje: 69
Membru din: 19 Dec 2018, 22:05


Înapoi la Rata si Gasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Publicitate