Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 09:05

Prezentare Solar18

Locul in care sa povestim despre noi, sa ne strangem amintirile, sa ne cunoastem mai bine. Sa daruim si celorlalti o particica din bucuriile noastre. Si sa ne consemnam peregrinarile pentru anii cand ne vom hrani din amintiri.

Moderatori: the_mav, Mircea-B

Prezentare Solar18

Mesajde solar18 pe 29 Ian 2022, 17:04

Salutare. Desi sunt de foarte mult timp pe aici nu am apucat sa ma prezint.
Robert S, din Bucuresti/Buzau, vinator de 12 ani, talerist mediocru :)) da’ nu ma las, uneori mai ajut cate-un coleg forumist, alteori mai vand sau cumpar cate ceva.

Urmaresc in modul silent anumite subiecte si ma bucur sa vad ca inca mai rezista acest forum.

Dupa-amiaza placuta,
Robert.
solar18
Membru activ
 
Mesaje: 85
Membru din: 18 Oct 2010, 22:28

Re: Prezentare Solar18

Mesajde Sly_Fox pe 29 Ian 2022, 18:55

Te salută un Terran, Solarule!
Apropo, mi-am adus aminte de o fază cu niște elevi! Pe vremuri, la o oră de curs, când am înlocuit un coleg la o clasă de gimnaziu, nu am avut ce face și am întrebat dacă știe cineva din ce este alcătuit sistemul solar. Unul dintre elevi nu a mai stat pe gânduri, s-a ridicat direct în picioare și a răspuns prompt: din folii și pari. Se jura că are și el acasă un astfel de sistem solar în care părinții lui au plantat roșii și castraveți.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Prezentare Solar18

Mesajde popaliviu pe 29 Ian 2022, 19:09

Salutare!

Sly_Fox scrie:Te salută un Terran, Solarule!
Apropo, mi-am adus aminte de o fază cu niște elevi! Pe vremuri, la o oră de curs, când am înlocuit un coleg la o clasă de gimnaziu, nu am avut ce face și am întrebat dacă știe cineva din ce este alcătuit sistemul solar. Unul dintre elevi nu a mai stat pe gânduri, s-a ridicat direct în picioare și a răspuns prompt: din folii și pari. Se jura că are și el acasă un astfel de sistem solar în care părinții lui au plantat roșii și castraveți.


:ymapplause:

Și pe noi ne-a întrebat la grădiniță: "Zboară, zboară, cine zboară? " Iar eu am răspuns: " Calul zboară" =)) A râs toată grupa de mine! Dar eu așa am văzut la TV, când începeau desene sau filme, că era calul ăla cu aripi :D
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 985
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Prezentare Solar18

Mesajde CCM pe 29 Ian 2022, 19:46

popaliviu scrie:Salutare!

Sly_Fox scrie:Te salută un Terran, Solarule!
Apropo, mi-am adus aminte de o fază cu niște elevi! Pe vremuri, la o oră de curs, când am înlocuit un coleg la o clasă de gimnaziu, nu am avut ce face și am întrebat dacă știe cineva din ce este alcătuit sistemul solar. Unul dintre elevi nu a mai stat pe gânduri, s-a ridicat direct în picioare și a răspuns prompt: din folii și pari. Se jura că are și el acasă un astfel de sistem solar în care părinții lui au plantat roșii și castraveți.


:ymapplause:

Și pe noi ne-a întrebat la grădiniță: "Zboară, zboară, cine zboară? " Iar eu am răspuns: " Calul zboară" =)) A râs toată grupa de mine! Dar eu așa am văzut la TV, când începeau desene sau filme, că era calul ăla cu aripi :D



Doua raspunsuri... solare! Daca nu chiar galactice... A inceput bine wk-endul.
Bun venit si din partea unui alt talerist, f mediocru.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 761
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Prezentare Solar18

Mesajde Ghinda pe 30 Ian 2022, 11:20

Bun venit!
Zi frumoasă am după răspunsurile "paranormale"!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Prezentare Solar18

Mesajde solar18 pe 30 Ian 2022, 20:09

:D :D :D :D :D

Chiar ca merita citite raspunsurile, nu ma asteptam la asa ceva!

Seara faina.
solar18
Membru activ
 
Mesaje: 85
Membru din: 18 Oct 2010, 22:28

Re: Prezentare Solar18

Mesajde Sly_Fox pe 30 Ian 2022, 21:15

solar18 scrie:
Chiar ca merita citite raspunsurile, nu ma asteptam la asa ceva!

Întotdeauna vine pe neașteptate!
Mi-ai amintit, involuntar, de o fază de la examenul pentru vânător. Nici eu nu mă așteptam atunci!
Era pe vremuri, aveam 18 ani și eram în sala de examen. Era a doua experiență cu examenul pentru vânător (cu un an înainte încercasem, mi-au primit la asociație dosarul dar nu au realizat că nu aveam vârsta legală, m-au prins în schimb cei de la comisia de examinare după ce s-au uitat prin acte, eu așteptând cuminte să primesc formularul de examen, apoi m-au retrogradat la statutul de stagiar încă un an). Au venit foile de examen, am început să le citesc și după vreo două minute mă trezesc cu un cot în antebraț de era să scap pixul din mână. Colegul din stânga mea făcea ditamai semnele "discrete" cu ochiul și cu buza de jos, de ziceai că este scăpat de la spitalul de simpatici.
-Băăăă! Mă apelează colegul, cu o voce răgușită. Vezi că la a 10-a este capcană!
-Este întrebare despre capcane?
-Nu băăăă, este întrebare capcană! Ce dracu treabă are poșta cu vânătoarea! Ăia de la poștă sunt cu scrisorile, nu bifa nimic la a 10-a, e capcană!
Mă uit pe formular, realizez că este vorba despre întrebarea numărul 10 care suna cam așa: "La mistreț se trage cu: a) alice de 5mm. b) poștă. c) proiectil unic".
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Prezentare Solar18

Mesajde tehărău pe 08 Mar 2022, 14:22

Bun venit!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24


Înapoi la Jurnal de forumist

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Publicitate