Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 15:54

Prezentare

Locul in care sa povestim despre noi, sa ne strangem amintirile, sa ne cunoastem mai bine. Sa daruim si celorlalti o particica din bucuriile noastre. Si sa ne consemnam peregrinarile pentru anii cand ne vom hrani din amintiri.

Moderatori: the_mav, Mircea-B

Prezentare

Mesajde Ionutzvasile pe 15 Ian 2023, 21:14

Buna seara! Mă numesc Vasile Ionuț am 35 ani, sunt din București. Aceasta pasiune a început în anul 2013 iar cel mai mult îmi place vânătoare de păsări!! Prima armă a fost o Belgiană care m a învățat vânătoare adevărată. De când am intrat pe acest forum am văzut multe subiecte interesante și ar vrea sa fiu alaturi de voi unde să îmi împărtășesc și eu opiniile! Mulțumesc mult pentru primire!!!
Ionutzvasile
 
Mesaje: 9
Membru din: 14 Ian 2023, 07:03

Re: Prezentare

Mesajde violiv pe 15 Ian 2023, 22:19

Bine ai venit printre noi!

P.S. ai fi in stare sa definesti "vanatoare adevarata"?
Nu te stradui! Nimeni nu stie exact ce inseamna asta, fiecare are parerea lui! Nu exista una batuta in cuie, descrisa in carti, cuprinsa in vreo lege. Vanator/vanatoare adevarat/a e o formulare tipic romaneasca, fara continut, fara substanta, fara legatura cu vanatoarea, asa cum se practica ea de-a lungul si de-a latul Pamantului, de catre milioane de oameni. Iti place arma ta, te impaci bine cu ea, iti aduce satisfactii? Perfect! Tine-o tot asa! Dar de crezi cumva ca ce practici tu e mai "adevarat" decat ce face altul cu prastia, cu arcul, cu un bock, cu o "italianca" sau o "englezoaica" sau chiar cu o semi ... te inseli amarnic! Ratei sau prepelitei sau fazanului ii pasa tot atat de cu ce o vanezi ca si de reteta folosita la gatit!

P.P.S Sa nu cumva sa pomenesti si cealalta vorba, la fel de tipic romaneasca "sa dam o sansa vanatului!" .... ca atunci te trimitem iute la televizor sau la aparatul foto! \:D/
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8515
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Prezentare

Mesajde popaliviu pe 15 Ian 2023, 23:42

Bine ai venit Ionuț.
@violiv, eu cred că Ionuț vrea să spună că vânătoarea adevărată este cu juxtapusa aia mișto și sofisticată :-? :ymsmug:
Sau a avut multe probleme cu o armă belgiană, de l-a învățat cum e la vânătoare de fapt! :D
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 976
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Prezentare

Mesajde tehărău pe 16 Ian 2023, 22:53

Bun venit!
Ionuț doar vrea sa vândă o arma. Ca să o poată face a fost forțat să se prezinte și a zis și el ceva, să fie!
Vânzare bună, Ionuț!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24


Înapoi la Jurnal de forumist

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Publicitate