Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 17 Mai 2024, 03:25

E can-can?Sau nu e?

Tot ce nu are legatura directa cu vanatoarea dar are legatura directa cu vanatorii : sport, bancuri, discutii " fierbinti, alte pasiuni.

Moderator: popaliviu

E can-can?Sau nu e?

Mesajde LORD pe 14 Iul 2015, 12:32

Inca mai prezentati incredere in directorul general Selaru Neculai?

Imagine
Imagine
Imagine
LORD
 
Mesaje: 2
Membru din: 14 Iul 2015, 12:14

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde Jack.Sparrow pe 14 Iul 2015, 12:41

Pai sa vedem!
1) Care este acuzatia?
Ce ai pus tu aici e doar un document. Inteleg ca ne inviti sa tragem singuri concluziile asa ca:

1.1)Incredere eu n-am nici in mine, vorba unui mos ce se plangea de diferentierea din ce in ce mai anevoioasa dintre basina si rahat! :mrgreen:
2)Citind ce ai subliniat cu verde pot trage concluzia ca Selaru a dat bani cu imprumut si dobanda catre AGVPS. 2.1)Stiu ca daca dobanda aia este peste cea de referinta se considera camatarie ==> organele sa-l ia pe acuzat la puricat. :idea: In acest sens, trebuie sa trimiti documentul tau la DNA, Politie, NASA etc

2.2)Daca dobanda corespunde insa celei de referinta ==> situatia nu mai e asa clara. Daca te-ai imprumutat de bani de la vreo banca probabil stii deja ca dobanda lor este muuuult mai mare. (Canaliiile dracului! )

Ma lamuresti cu ce ai vrut sa spui sau esti doar un cont vijelios de genul celor de pe facebook aparute ca din intamplare cu o zi inainte de dezbaterea de la minister???! :?:
Avatar utilizator
Jack.Sparrow
Membru important
 
Mesaje: 135
Membru din: 03 Iun 2015, 22:51
Locaţie: Focsani/Bucuresti

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde Alin3006 pe 14 Iul 2015, 14:00

A prezenta incredere presupune a fi tu de incredere. Ce vrei sa ne intrebi de fapt?
Inca ceva: in spatiul virtual, exista niste reguli. Ca Von Spritz poti sa postezi ce vrei tu, la fel si ca LORD sub protectia anonimatului. Insa in cazul forumului, va lua castanele cel care iti permite sa aduci acuze anonime- in speta eu. Cum nu sunt dornic de procese, te rog sa-ti dai IDENTITATEA REALA SI SA-TI ASUMI ACUZATIILE PE CARE LE ADUCI. Cum a facut Presedintele AVPS Alba, a carui scrisoare e publica pe site. In acest caz, daca ai destula coloana vertebrala sa iti asumi acuzatiile, ca banuiesc ca asta era ideea acestei postari, le ascultam si le discutam cu maixim interes.
Daca nu, abtine-te. Noi NU suntem Can-can.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde Alin3006 pe 14 Iul 2015, 14:04

PS. Documentele par a fi extrem de interesante, DACA sunt autentice.
Insa stampile si semnaturi se pot falsifica in cinci minute de un grafician bun, asa ca ar trebui sa si dovedesti cumva autenticitatea inscrisurilor. Sau sa iti asumi raspunderea unor astfel de discutii, care tind sa cred ca se vor transforma in acuzatii grave.

Gen:

¨ Subsemnatul….Von Schnitel, declar PE PROPRIA raspundere veridicitatea informatiilor pe care le fac publice…ETC. Sau macar sa iesi sa spui : ma cheama cutare, IMI ASUM declaratia…etc.

Atunci te vom sustine in acest demers.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde salus pe 14 Iul 2015, 14:48

Nu pare can-can deloc!!! Scrie negru pe alb, are nr. de inregistrare, semnaturi si nume clare ale persoanelor implicate, nu cred ca este o facatura.
Cred ca ar fi normal ca AGVPS si Selaru sa vina cu ceva explicatii clare.
Mie nu imi pasa cine a postat si ce motive ascunse are si nci nu vad vreo ilegalitate a administratorului acestui site. In mod normal aceste documente au caracter public si trebuia sa stim de ele, in adunarea generala trebuiau aduse la cunostinta si aprobate.
Nu am inteles scopul acestui imprumut, cine a stabilit si aprobat genul acesta de imprumut???
Procesul verbal este asa......., fara cap si coada, nu inteleg mai nimic!
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde Ghinda pe 14 Iul 2015, 14:58

Ce dracu va agitati? Stie tot poporul ca asa a facut! Legalitatea o stabilesc altii!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7715
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde Alin3006 pe 14 Iul 2015, 15:01

Nici eu nu cred ça e o facatura. Cum spunea si Ghinda, legalitatea o stabilesc altii.
Ca sa facem speculatii pe subiect, e simplu. Insa daca le facem, trebuie sa ni le asumam…asta era ideea. Ca asa sub nick name de ritzi-pitzi…e simplu. Si devenim can-can.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde salus pe 14 Iul 2015, 15:33

Nu putem vorbi de ilegalitate! Pare legal, AGVPS era in rahat iar Selaru le-a intins o mana, daca este moral sau nu.........apreciaza fiecare cum vrea, nu cunoastem amanunte iar din punct de vedere juridic eu nu vad nici o problema. Habar nu am cine si cum angajeaza raspunderea si ia decizii in cadrul AGVPS, cine trebuia sa semneze si sa aprobe imprumutul, dar astea sunt probleme de fond mai ptin importante.
RAMAN LA PAREREA CA O EXPLICATIE TREBUIE DATA DE CATRE AGVPS, ALTFEL RAMANE ASA O SUSPICIUNE CA SE ASCUNDE CEVA.
Traim vremuri dubioase si suntem extrem de suspiciosi!
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde biriuck pe 14 Iul 2015, 16:04

salus scrie:RAMAN LA PAREREA CA O EXPLICATIE TREBUIE DATA DE CATRE AGVPS, ALTFEL RAMANE ASA O SUSPICIUNE CA SE ASCUNDE CEVA.
Traim vremuri dubioase si suntem extrem de suspiciosi!


O astfel de explicatie a fost data in trecut (e ciorba veche asta) si sunt sigur ca se gaseste prin online si/sau prin revistele emise de ei. Cautati si veti gasi, apoi trageti singuri concluziile...
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2699
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde salus pe 14 Iul 2015, 16:11

Nu pot sa nu remarc modul incoerent si contradictoriu al acestor inscrisuri, ca sunt incheiate in aceiasi zi precum si faptul ca sunt incheiate la Mangalia.
De ce dracu te-ai duce de la Bucuresti la Mangalia cu sase oameni sa inchei un astfel de document????
Nu s-au inteles cu "Pompilica" dar s-au inteles in aceleasi conditii cu "Selarica". ( este o diferenta mica la penalitati intre cei doi dar astea sunt clauze de neindeplinire a obligatiilor, de nerespectare a unei conventii/contract, sa intelegem ca AGVPS stia ca nu va plati conform angajamentului si va trebui sa plateasca penalitati!?)
Greu de inteles si inca o data se demonstreaza ca suntem condusi de oameni cu o inteligenta indoielnica.
Parerea me!
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde Remo pe 14 Iul 2015, 16:18

Nici mie nu mi se pare nimic ilegal in contractul de imprumut incheiat intre dl. Selaru si AGVPS. Pe de alta parte, ideea ca angajatul isi crediteaza angajatorul poate trezi unele suspiciuni. Daca angajatul este mai prosper decat angajatorul, ne putem intreba care este motivul real pentru care exista contractul intre cei doi, pentru ca salariul nu mai pare un motiv plauzibil.
Remo
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 02 Mar 2010, 18:34

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde laurul pe 14 Iul 2015, 16:30

Tara arde si babele se coafeaza la hair stilist.....
S a facut mult tam tam la vremea respectiva si pe tema asta si pe multe altele.
Daca e ceva legal sau ilegal, sunt institutii ale statului care sa aprecieze asta.

Aparitia meteorica a unui user care posteaza acelasi lucru de mai multe ori la topicuri diferite nu e decat o fumigena menita sa destabilizeze o comunitate si sa abata atentia de la adevaratele probleme ale comunitatii vanatorilor .

Cred ca " ignore" este cea mai potrivita actiune pentru asemenea can-can-uri
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3081
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde Adrian S pe 14 Iul 2015, 16:48

Ghinda scrie:Ce dracu va agitati? Stie tot poporul ca asa a facut! Legalitatea o stabilesc altii!

Mi-ai luat-o inainte. :)
De ce se agita unii, tocmai acum, nu stiu si nici nu vreau sa-mi bat capul, de ce...
Lucrurile se stiau mai demult. Au fost semnalate si pe acest forum.
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde salus pe 14 Iul 2015, 20:34

Eu acum o vad prima data si nu ma agit deloc, doar trag niste concluzii!!!
Daca este veche asa cum spuneti si s-a mai discutat, nu vad de ce nu am putea sa mai discutam!? uneori este bine sa ne aducem aminte trecutul pentru a vede mai clar prezentul.
Nu sunt eu cel ce da cu piatra si dezavuez modelul asta comunist al anilor 90 de a arunca asa cate o fituica insotita de celebra fraza "inca mai aveti incredere in ...."
Bai LORD, eu zic ca daca ai ceva ramasite de oua si sti mai multe, te duci si bei o cafea cu organul abilitat si o pui de o spovedanie scrisa, altfel..........nu esti Lord deloc!
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde tehărău pe 14 Iul 2015, 22:38

Cred că am fost primul care am scris asta, pe vremea când eram vândut. Mai frate, ai ceva concret și-mi dai mie să ce? Că la gardă nu pot să mă duc cu o ceva de pe forum. Să îmi schimb votul? Pai am eu drept de vot acolo? Eu, forumistul. Sa nu mai am încredere. Nu mai am. Și??? Se pișă pe încrederea mea exact cum s-ar pișa și cei care ar citi că am încredere. Deci ce?!?
Și ca să nu zici că țin cu ursul, eu chiar am avut tupeu și am întrebat creditorul dacă e adevărat. Și mi-a zis că da, dar cu argumentație. Poate adevărată, poate nu, de unde să știu? Dar am întrebat acolo, în față, nu aici..
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: E can-can?Sau nu e?

Mesajde Ghinda pe 15 Iul 2015, 07:45

Prieteni, nu mai conteaza.
Nu ati vazut in media? Cutarica este arestat preventiv sau cercetat penal pentru fapte din perioada 200x-200x. Te crucesti nu alta, dar ce pana in 2015 habar nu au avut?
Daca o fi sa fie ordin sa il domoleasca pe Selaru, asa va fi!
Deocamdata totul este just si perfect!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7715
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la OFF-uri si OFF-uri : fotbal, bancuri, barfe si can-can

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Publicitate