Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 12 Mai 2024, 16:25

Examen vanator în alt judet

Topic pur informativ, destinat celor care vor sa imbratiseze aceasta nobila arta si nu stiu care sunt etapele de parcurs.

Examen vanator în alt judet

Mesajde Ferenț pe 01 Feb 2023, 18:07

Bună seara!Tocmai am terminat stagiatura la o grupa din judetul Bacau.Am nevoie de un sfat.Daca cumva se organizează examen în alt județ mai devreme de cât se va organiza în județul Bacău,ma pot înscrie iar după promovare sa ma înscriu ca membru vanator la agvps Bacău?Sa dau examen de vanator în județul în care se va organiza prima data anul acesta asta e ideea.Va mulțumesc anticipat.
Ferenț
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Dec 2022, 19:30

Re: Examen vanator în alt judet

Mesajde pipabh pe 01 Feb 2023, 19:02

Cred ca cel mai potrivit ar fi sa discuti cu asociatia unde ti-ai depus actele de stagiatura, asociatie care va trebui sa-ti si intocmeasca dosarul de examen!
Eu stiu ca primul examen trebuie sa-l dai in judetul unde ti-ai efectuat stagiatura!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1660
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Examen vanator în alt judet

Mesajde yoghi pe 01 Feb 2023, 23:19

Poti alege orice varianta daca esti dispus sa platesti diferitele taxe sau cotizatii la ambele asociatii.

Varianta cu """sunt cetatean European si am drepturi""" nu este valabila aici. Asociatiile sunt cluburi private cu propiile reguli ce au ca scop adunarea banilor.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3763
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Examen vanator în alt judet

Mesajde Ferenț pe 02 Feb 2023, 12:53

Mulțumesc,deci s-ar putea sa meargă...bănuiesc ca doar taxa de examen se plătește,am sa întreb la asociatie sa vad ce îmi vor spune
Ferenț
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Dec 2022, 19:30

Re: Examen vanator în alt judet

Mesajde tehărău pe 02 Feb 2023, 23:29

Bănuială de acasă nu se prea potrivește cu plata de la asociații. Dosarul e la tine sau la ei? Ca să-l iei, bagi ban, că să-l depui, bagi ban.
Știi aia a lui puia?
Dar merită să încerci, poate s-a mai saturat lumea de bani, a început omenia!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Examen vanator în alt judet

Mesajde Ferenț pe 06 Feb 2023, 08:43

Dosarul e la asociația unde am făcut stagiatura,îl pot lua și după ce dau examenul în alt judet sa ma înscriu ca membru la mine la asociatie?
Ferenț
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Dec 2022, 19:30

Re: Examen vanator în alt judet

Mesajde pipabh pe 06 Feb 2023, 09:20

Ferenț scrie:Dosarul e la asociația unde am făcut stagiatura,îl pot lua și după ce dau examenul în alt judet sa ma înscriu ca membru la mine la asociatie?

Vorbeste cu cei de la asociatie! De unde doresti tu sa stim noi regulile asociatiei tale?
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1660
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Examen vanator în alt judet

Mesajde yoghi pe 06 Feb 2023, 18:28

Asociatia ta si-a facut socoteli pe urma ta. Adica incaseaza bani pt examen si prima cotizatie....plateste si fii sigur ca primesti hartiile.(lasi locul liber pt alt client)
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3763
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania


Înapoi la Sunt incepator, am nevoie de sfaturi!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 88 vizitatori

Publicitate