Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Apr 2024, 23:48

Prezentare Alin (338 lapua).

Locul in care sa povestim despre noi, sa ne strangem amintirile, sa ne cunoastem mai bine. Sa daruim si celorlalti o particica din bucuriile noastre. Si sa ne consemnam peregrinarile pentru anii cand ne vom hrani din amintiri.

Moderatori: the_mav, Mircea-B

Re: Prezentare Alin (338 lapua).

Mesajde tehărău pe 25 Feb 2024, 05:34

Cred ca ajunge!

Constat cu stupoare o nouă tendință în societate: atacul asupra seniorilor. Sa moara, să le luăm averea. Sa dispară drept pedeapsă ca nu ne-au lăsat o lume perfectă. Să scapam de ei ca le pute gura!
Cu 40-60 de ani în urma, eram educați să le zicem "sărut mâna" și sa le oferim scaunul. Pildă era dată povestea cu funia de nisip.
Pe tinerii ăștia, noi i-am educat. Nu știu unde am greșit, că nu ne-a ieșit deloc!
Mulți sunt cu școală multă, cu mușchi făcuți la sală, cu lovele de la început. Dar dacă ii iei la o confruntare directă, se împiedică în cratimă. Aici, în virtual. Nu ca pe stradă ar fi mai de neatins.
Nu le zici nimic, ba chiar le zici "bun venit". Și te trezești că ești făcut vinovat ca nu răspunzi la întrebare prompt și la obiect.
Nu, dragi colegi ce faceți segregarea generațiilor, nu noi am venit să vă întrebam ceva. Și nici nu o să o facem. Iar când nu ne vor mai duce pulpele, ne luam toiag și tot ne ne lăsăm la mâna voastra!
De nu va convine acest forum, noi nu va cerem nimic. Făceți-vă forumul vostru, cu subiectele voastre, cu limbajul vostru. Nu cred ca cineva de aici vă va deranja. Nici măcar citi. On line-ul e nemărginit și are toată lumea loc. Nu încercați să impuneți aici schimbarea, nu e cazul. Totdeauna vor fi oameni care vor considera că forumul ăsta merită citit și continuat a fi scris în forma actuală. Ne suntem suficienți nouă înșine, dacă înțelegeți modul ăsta de exprimare.
Si nu ne duceți grija. Au avut loc extincții ale dinozaurilor și în trecut, ce mai contează încă una?!

Inițiator, înțelege ca baba și mitraliera e un concept comparabil cu vanatorul și ostașul. Seamănă dar nu se mixează. Forțezi degeaba nota, ai plecat pe un teren minat și nu o sa ai niciodată susținere. Cum nu au avut nici topicurile alea cu long range, a căror scriere îmi aduce aminte de cea de aici.
Când vei simți ca un vânător, scrie pe vinatorul.ro. Vei găsi deschidere, dorință de dialog și schimb de idei. Empatie.

Când am jurat credință partiei, am participat pe bază de selecție la balcanică, unde am avut ceva "succesuri" la tragerea din rostogolire. Vânător fiind m-am rostogolit de mai multe ori. În ambele cazuri am avut o armă în mână. Cam asta e singura similitudine între cele două situații întâmplate mie. Dar mi-ai dat o idee: sa trag cu unic la 150 de metri din întoarcere pe stânga. Nu-i la mișto, întreabă-l pe @Ghinda. Poate îți face și o demonstrație.

Colegi, aș fi intervenit mai demult dar n-am fost sigur că se mai vrea asta. M-am cam săturat de înjurături. Colegul va trebui sa ne scrie sub alt indicativ.
Sănătate, că tot la o sticlă de vin sunt și eu!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Prezentare Alin (338 lapua).

Mesajde yoghi pe 25 Feb 2024, 16:49

tehărău scrie:...
Pe tinerii ăștia, noi i-am educat. Nu știu unde am greșit, că nu ne-a ieșit deloc!
........
M-am cam săturat de înjurături. Colegul va trebui sa ne scrie sub alt indicativ.
Sănătate, că tot la o sticlă de vin sunt și eu!


Aici gresesti .Nu noi i_am educat.daca Esti educat nu poti avea un astfel de comportament. Un tip educat nu se compara el isusi cu un drogat sau betiv pt a iesii mai bun.
S_au educat singuri pe internet iar parintii doar l_au crescut.fara mari interventii in educatie.

Omul vreau sa afle ceva...ca asa vrea el,trebuii sa i raspunzi clar ,daca ii atragi atentia ca nu a pus intrebarea corecta sau nu a dat bunaziua ..gata esti dusman sau fraier.Cum iti permiti sa nu raspunzi la intrebarea lui.cel Mai bun dintr_o generatie.


Nici ""salutare"" nu merita!


Ps. eu i_am dat "skip" de la inceput si nu am gresit.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3760
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Prezentare Alin (338 lapua).

Mesajde Stefan_23 pe 25 Feb 2024, 22:14

Asa este !
increzuti din generatia NEW AGE, cu care nu stai la taclale.
Stefan_23
Membru activ
 
Mesaje: 94
Membru din: 29 Iul 2022, 10:42
Locaţie: Bucuresti

Re: Prezentare Alin (338 lapua).

Mesajde PMSTBV pe 26 Feb 2024, 12:45

jale mare Jane!!
Am plans .
PMSTBV
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Feb 2024, 14:20

Re: Prezentare Alin (338 lapua).

Mesajde sean pe 26 Feb 2024, 22:01

Pleurotus după ploaie... :lol: :lol:
Cred că ești ceva rudă cu Bruce Willis :lol: :lol:
Chapuis S12 9,3x74R
Kimber Longmaster Classic 308 win
Mossberg Mariner,IJ mod.12 cal.16...s.a.
sean
Membru important
 
Mesaje: 189
Membru din: 25 Noi 2013, 09:21

Re: Prezentare Alin (338 lapua).

Mesajde CCM pe 27 Feb 2024, 15:59

Concluzie: acest individ isi va face conturi peste conturi si va polua in continuare forumul; in afara de faptul ca trebuie dat afara cu un sut in dos, track IP - daca nu cumva o fi variabil - si rezolvat in consecinta. Nu cred ca e de acolo de unde zice ci de undeva mai departe, tot est.
Daca nu functioneaza, cred ca trebuie schimbate regulile de intrare pe forum, altfel se va duce.
Au bon entendeur.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 785
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Prezentare Alin (338 lapua).

Mesajde ktlm pe 27 Feb 2024, 18:26

Citesc, mai citesc inca o data si tot stupefiat ramin. Din mai multe motive, primul ar fi rabdarea de care dati dovada stimati colegi in fata tavalugului indolentei, tenacitatea de a incerca a scoate, probabil, ceva/citva de unde, stiut fiind, zace in intuneric multimea vidå
Al doilea motiv ar fi aceste posturi in sine - goale dar pline de continut ineptic, "mature" insa parca scrise de un scolar la granita alfabetizarii, a_tot_cunoscatoare insa fara cel mai mic exercitiu practic - un umor (ca asa il vad) grotesc - de-i involuntar - sau genial daca a reusit sa ne ia pe toti "cu lopata".
Mai oameni buni - omuletul asta (5,45, 338Lapua, magnum_de_bubuie) ne scrie ca-l cheama Alin, dar de fapt Radu_alintat_Alin (buna asta!), ca vrea sa se faca vinator si ca a tras el cu airosft "fo 500.000 de trageri in 12 ani" (adica n-a facut decit sa traga zi de zi, ceas de ceas timp de 12 ani 4 trageri pe ora)... Luceaza pe tractor si vrea el sa faca bani sa ajunga vinator, vrea cu noi da-i pute ca avem ceva ani in circa, e cu noi da-i deasupra noastra de-l "zapacim" cumva cu notiuni pe care internetul nu i le-a servit la primul search.

Si nu-i singurul ce a trecut pe aici precum cometa fara coada, facind valuri si disparind (Doamne ajuta!) atit de repede cum a si aparut.

Ban la user, IP, etc?! Isi vor face in continuare jocul cu rabdarea noastra postind gunoaie de pe alte conturi/adrese
Un mare ignore si subiectul la maimute e 'ål mai bun vaccin pentru alde Alinutå


/ktlm
ktlm
Membru activ
 
Mesaje: 74
Membru din: 18 Sep 2011, 23:10

Re: Prezentare Alin (338 lapua).

Mesajde Ray pe 27 Feb 2024, 22:05

@ ktlm,
nu-ti fa griji , asa sunt unii zei nascuti in ultimii 25 de ani.
Gura mare , IQ mic, dar cu pretentii.
Precum si actualul nostru Alin sau Radu sau ce stiu eu cum il cheama.
Asa citind, sunt si cateva faze care ma amuseaza, el find mai dolofan, nu se da multumit cu porumbei sau prepelite.
Trebe domne mistret pe masa. :lol: :lol: :lol: :lol:
Cred ca o colaborare cu Asterix sau Obelix , nu stiu exact care din ei prindea mistretii , iar face bine.
Asa ca, cu indivizi din astia va trebuii sa ne asteptam si in viitorul nostru.
Si cel mai important,
asa cum zice Ghinda
Nu te certa niciodata cu un prost.
S ar putea cei din jur sa nu vada difenta......
Voi închide subiectul.
Nu merita atenția noastră.
Admin.
Traieste fiecare zi, ca si cum ar fi ultima. Apoi, intr-o zi, asa se va si intimpla.
Avatar utilizator
Ray
Membru important
 
Mesaje: 205
Membru din: 24 Iun 2008, 13:53
Locaţie: Alzenau

Anterior

Înapoi la Jurnal de forumist

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Publicitate