Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Apr 2024, 00:16

Va salut!!

Locul in care sa povestim despre noi, sa ne strangem amintirile, sa ne cunoastem mai bine. Sa daruim si celorlalti o particica din bucuriile noastre. Si sa ne consemnam peregrinarile pentru anii cand ne vom hrani din amintiri.

Moderatori: the_mav, Mircea-B

Va salut!!

Mesajde Manea-Alexandru pe 15 Sep 2023, 19:43

Buna seara!!

Numele meu este Alex,30 de ani din Bucuresti.
Sunt de asemenea pasionat de vanatoare si tot ce tine de.

Va salut cu respect!!
Manea-Alexandru
 
Mesaje: 5
Membru din: 13 Sep 2023, 15:56

Re: Va salut!!

Mesajde tehărău pe 16 Sep 2023, 06:23

Sal!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Va salut!!

Mesajde Sly_Fox pe 16 Sep 2023, 11:10

Manea-Alexandru scrie:Buna seara!!

Numele meu este Alex,30 de ani din Bucuresti.
Sunt de asemenea pasionat de vanatoare si tot ce tine de.

Va salut cu respect!!

Bun venit!
Și totuși...puțin, foarte puțin! În afară de vocea și talentul tău ce te mai recomandă? Vezi, datorită acestei prezentări fulger colegul @tehărău ți-a răspuns tot fulgerător, cu jumătate de salut. Nu ar fi mai bine ca această prezentare să fie completată, iar următoarele răspunsuri de le colegii de pe forum să fie și ele întregi?
Așadar de unde această pasiune pentru vânătoare? Ești vânător sau aspirant? Dacă ești vânător unde vânezi, cu ce arme, ce metodă preferi, ce vânat urmărești preponderent? Dacă ești aspirant, unde faci stagiatura? Când ai luat contactul cu vânătoarea? Ai avut amici vânători sau rude care te-au îndrumat spre această pasiune? Nu mai pun alte întrebări, dar poți să ne mai spui tu câte ceva. Simt eu așa că ai creativitate, dar nu ai avut timp la dispoziție să scrii mai multe.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Va salut!!

Mesajde yoghi pe 16 Sep 2023, 11:43

Zic ca intrebarile astea puse de tine se pot transforma practic intr_un chestionar de inceput pt toti cei nou veniti si s-ar elimina astfel si ""bocancii cu noroi"" dar si discutiile inutile de dupa.


Ps. Bun venit @alex.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3760
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Va salut!!

Mesajde Manea-Alexandru pe 16 Sep 2023, 15:29

Incerc din nou cu prezentarea! Este adevarat ca din lipsa de timp si din necunostinta de cauza am avut o prezentare asa scurta. Sa incepem cu pasiunea de arme pe care o am de la o varsta frageda urmarind emisiuni de vanatoare si asteptand varsta necesara sa pot face si eu asta, dar nu am avut pe nimeni cunoscut in domeniul asta, asa ca am asteptat momentul potrivit pana m-am hotarat sa incep singur. Am inceput membru vanator in 2019 la "Avps Sitarul" la care am stat anul in curs si ulterior m-am inscris si la "Avps Diana" la care am ramas ca am reusit sa imi fac cativa prieteni cu care sa ies. In 2022 am decis sa ma inscriu si la "Avps Vulturul" eu avand bunicii in zona Giurgiu, Hotarele si am renuntat la "Avps Sitarul" pentru ca nu prea aveam cu cine sa ies in teren.
In momentul de fata vanez cu Blaser R8 Ultimate 300 WM, Benelli 828 Beccaccia cal 12 si MAUSER M18 cal 223.
Imi place in special vanatoarea la panda si combatere la rapitori.
Sper sa va placa prezentarea mea!
O zi frumoasa!
Manea-Alexandru
 
Mesaje: 5
Membru din: 13 Sep 2023, 15:56

Re: Va salut!!

Mesajde UrsuAke pe 16 Sep 2023, 16:16

Manea-Alexandru scrie:Incerc din nou cu prezentarea! Este adevarat ca din lipsa de timp si din necunostinta de cauza am avut o prezentare asa scurta. Sa incepem cu pasiunea de arme pe care o am de la o varsta frageda urmarind emisiuni de vanatoare si asteptand varsta necesara sa pot face si eu asta, dar nu am avut pe nimeni cunoscut in domeniul asta, asa ca am asteptat momentul potrivit pana m-am hotarat sa incep singur. Am inceput membru vanator in 2019 la "Avps Sitarul" la care am stat anul in curs si ulterior m-am inscris si la "Avps Diana" la care am ramas ca am reusit sa imi fac cativa prieteni cu care sa ies. In 2022 am decis sa ma inscriu si la "Avps Vulturul" eu avand bunicii in zona Giurgiu, Hotarele si am renuntat la "Avps Sitarul" pentru ca nu prea aveam cu cine sa ies in teren.
In momentul de fata vanez cu Blaser R8 Ultimate 300 WM, Benelli 828 Beccaccia cal 12 si MAUSER M18 cal 223.
Imi place in special vanatoarea la panda si combatere la rapitori.
Sper sa va placa prezentarea mea!
O zi frumoasa!


Salutare si bine ai venit. O scurta intrebare, de ce Mauser M18 in 223 si nu o teava de rezerva in 223 pentru Blaser?
UrsuAke
Membru important
 
Mesaje: 141
Membru din: 06 Feb 2018, 16:17
Locaţie: Bucuresti

Re: Va salut!!

Mesajde Manea-Alexandru pe 16 Sep 2023, 18:05

Salut! Sincer, cand ies cu Blaserul o tin in brate sa nu ii fac ceva! Cu Mauseru nu sunt asa de grijuliu!
Manea-Alexandru
 
Mesaje: 5
Membru din: 13 Sep 2023, 15:56

Re: Va salut!!

Mesajde yoghi pe 16 Sep 2023, 18:40

@ursuake eu zic asa:
Daca esti pasionat de arme cumperi 5 arme diferite ,daca esti doar vanator cumperi una cu cinci tevi de schimb.


@manea-alex. Esti printre cei alesi..putini sunt vanatorii care isi descopera si indeplinesc pasiunea asta fara sa aibe macar un prieten daca nu din familie ,vanatori.
Bun venit inca o data .
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3760
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Va salut!!

Mesajde tehărău pe 17 Sep 2023, 06:26

Bun venit! Așa, da!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Va salut!!

Mesajde popaliviu pe 17 Sep 2023, 17:37

Salutare. Bine ai venit!
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 986
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Va salut!!

Mesajde DanCo pe 17 Sep 2023, 20:16

Salut! Bun venit!
DanCo
Veteran
 
Mesaje: 371
Membru din: 17 Iul 2019, 17:24
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Va salut!!

Mesajde Ghinda pe 18 Sep 2023, 06:52

Salut! Bun venit!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7693
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Va salut!!

Mesajde emy pe 18 Sep 2023, 08:05

Bun venit!
Spor la citit si scris.
emy
Nou membru
 
Mesaje: 51
Membru din: 15 Noi 2006, 20:17

Re: Va salut!!

Mesajde MAZILU MARINEL pe 18 Sep 2023, 08:31

Bun venit si catare plina sa ai!
MAZILU MARINEL
 
Mesaje: 11
Membru din: 03 Iul 2023, 09:34
Locaţie: Râmnicu Vâlcea

Re: Va salut!!

Mesajde Stefan_23 pe 18 Sep 2023, 19:40

Salut. Bine ai venit!
Stefan_23
Membru activ
 
Mesaje: 94
Membru din: 29 Iul 2022, 10:42
Locaţie: Bucuresti

Re: Va salut!!

Mesajde Manea-Alexandru pe 18 Sep 2023, 19:48

Va multumesc! Sunt sigur ca am multe de invatat de pe aici si poate ne si intalnim in teren candva!
Manea-Alexandru
 
Mesaje: 5
Membru din: 13 Sep 2023, 15:56


Înapoi la Jurnal de forumist

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

Publicitate