Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 14 Mai 2024, 10:31

Vanatoarea interzisa la pasari!

Modificari recente ale legilor legate de vanatoare

Moderatori: biriuck, liviur

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde zforis pe 15 Sep 2020, 15:48

Am primit citate in acest dosar pentru data de 23.09.2020, ca am trimis o scurta petitie prin e-mail. Revin cu detalii mai tarziu...
CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde zforis pe 15 Sep 2020, 16:21

zforis scrie:Am primit citate in acest dosar pentru data de 23.09.2020, ca am trimis o scurta petitie prin e-mail. Revin cu detalii mai tarziu...


detalii: http://www.foriscsalad.ro/citatie_dosar.pdf
CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Ghinda pe 16 Sep 2020, 06:38

Si eu am primit citatie. Deci se va judeca pe 23 septembrie.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7712
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Ghinda pe 17 Sep 2020, 10:26

Pe 23 este doar procesul in care parti suntem doar 2 persoane. Eu si @zforis.
Cel facut de minister (recurs) nu are data stabilita.
Ne-au cerut ceva hartii, am demarat procedura sa le obtin.
Si astept sfaturi avocatiale, daca avem sansa. Daca exista, o sa caut/cautam sponsori, avem de achitat fiecare cate 1000 lei, care se pierd daca nu avem castig de cauza, si o sa continui. Pentru ca daca avem castig, cred ca se deblocheaza vanatoarea sau nu?

Deci astept opinii de la juristi. Merita sau nu mers?

PS Pana luni ar trebui sa stim cum jucam. Ca sa trimit/trimitem cele cerute de instanta.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7712
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde zforis pe 19 Sep 2020, 21:54

CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Ghinda pe 21 Sep 2020, 11:18

Toti vanatorii afectati. Doi au luat atitudine.
Jalnic!!!
Si am si cerut pareri, sfat daca sa mergem mai departe etc.

ZERO

RUSINE SA VA FIE
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7712
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde pipabh pe 21 Sep 2020, 11:40

Ghinda scrie:Toti vanatorii afectati. Doi au luat atitudine.
Jalnic!!!
Si am si cerut pareri, sfat daca sa mergem mai departe etc.

ZERO

RUSINE SA VA FIE

Jalnic?! De ce?
Ati obtinut ceva si nu stim noi?
Da, sincere felicitari ca ati demarat o actiune dar inca nu va face eroi!

Categoric majoritatea va sustin!
Aveti nevoie de sustinere juridica - nu pot ca nu stiu!
Aveti nevoie de sustinere morala - o aveti CATEGORIC!
Aveti nevoie de sustinere financiara SOLICITATI - eu va sustin asa cum pot si cred ca sunt multi de aici care ar face-o! Cat? ziceti!
In afara de cele de mai sus ce ar fi? Nu avem nici macar o entitate juridica organizata care sa reprezinte vanatorul sau vanatorii din Romania! De ce? Pentru ca toti stam "ascunsi " sub plapuma si patura asociatiilor din care facem parte! Care statut la carei asociatii prevede sa reprezinte sau sa dea ajutor in instanta unui vanator membru? NICIUNA!
Vedeti spete in care vanatorii sunt inculpati ..... in fiecare saptamana cel putin cate una pe forum. Pe acei vanatori cine-i reprezinta in fata legii? Ca e vinovat ca nu e vinovat! NIMENI decat propria persoana!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1660
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Ghinda pe 21 Sep 2020, 13:11

Nu am solicitat statutul de erou. Am cerut sprijin la actiune demarata. Am cerut opinie juridica, nu morala, nu finaciara. Imi cer scuze daca s-au inteles ultima! A doua decurgea din sfaturi!
Deci nefiind intrunita prima, imi pot permite sa afirm: RUSINE!

PS Spetele vanatorilor sunt generate, in general din ce se posteaza, de nerespectarea unor legi, reguli, etc., in mare parte absurde. De fiecare in parte.

PSS La ce ma agit este vorba de toti!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7712
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde aghiuta pe 21 Sep 2020, 20:11

Mugurele eu nu mai zic nimic. Cand am initiat actiuni combatand, cat am putut, definitia vanatorului promovata de AGVPS nu m-a sustinut NIMENI. Am fost singurul care am scris petitii la Presedintie,la avocatul poporului,la Curtea Constitutionala. Am primit si raspunsuri. Si nu doar ca nu m-a sustinut NIMENI dar mi-am luat si ceva muie de la anumiti colegi de forum atat aici cat si pe minunatul forum AGVPS.
Acum sunteti DOI cu initiativa. S-a facut un mare pas inainte.
Avatar utilizator
aghiuta
Veteran
 
Mesaje: 1815
Membru din: 06 Ian 2009, 17:13
Locaţie: Suedia

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde zforis pe 22 Sep 2020, 00:06

aghiuta scrie:Mugurele eu nu mai zic nimic. Cand am initiat actiuni combatand, cat am putut, definitia vanatorului promovata de AGVPS nu m-a sustinut NIMENI. Am fost singurul care am scris petitii la Presedintie,la avocatul poporului,la Curtea Constitutionala. Am primit si raspunsuri. Si nu doar ca nu m-a sustinut NIMENI dar mi-am luat si ceva muie de la anumiti colegi de forum atat aici cat si pe minunatul forum AGVPS.
Acum sunteti DOI cu initiativa. S-a facut un mare pas inainte.


Asta inseamna o crestere de 100%. Sper, ca in momentul in care se interzice si la fazan si la iepure, vom fi 4 cu initiativa, iar cand se interzice la caprior si mistret, vom fi 8 (daca se mentine cresterea).

Lasand gluma la o parte, ma asteptam la mai multa implicare din partea membrilor avocati, juristi, etc. Dar las ca e bine si asa, ne descurcam cumva, daca continuam demersurile.

@pipabh: ce am reusit noi? nimic in plus fata de ce am scris aici. Am facut acest demers ca sa aparam drepturile noastre. Ce frumos era sa fie, daca si altii (vreo 5-600 de vanatori, 1%) depuneau cate o petitie la Curtea de apel Brasov... Acum statea treaba un pic diferit, cred.

Ar fi o solutie sa amanam cu 1-2 saptamani procesul, nu stiu in ce masura se poate. Oricum, mai avem doar o zi. Ma consult si cu celalat "erou" ;) , si vedem ce vom face.
CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Clujeanul pe 22 Sep 2020, 05:36

Re: Vanatoarea interzisa la... alte păsări
zforis scrie:
Arma clasica de vânătoare e arma cu țevi lise. De-a lungul timpului ea și muniția ei au fost îmbunătățite astfel încât face fata cu succes vânătorii la toate speciile, de la pasarele și până la elefant. Și atunci cum mama dracului să o excluzi de la vânătoare? E un non sens!


@laurul, lasa ma sa schimb votul, vreau sa votez "nu ma intereseaza". Pana la urma @teharau are perfecta dreptate. Sa vaneze fiecare cum isi doreste capriorul.


Te interesează ce te interesează și nu te interesează ce nu te interesează. Nu ești singur Colegule, suntem mulți din păcate.
Clujeanul
Veteran
 
Mesaje: 807
Membru din: 19 Iul 2009, 07:22
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde laurul pe 22 Sep 2020, 06:23

zforis scrie: Ce frumos era sa fie, daca si altii (vreo 5-600 de vanatori, 1%) depuneau cate o petitie la Curtea de apel Brasov... Acum statea treaba un pic diferit, cred..

Ce frumos era daca AGVPS si/sau FCIR depuneau petitii.....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3081
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Ghinda pe 22 Sep 2020, 06:44

Din pacate nu s-au depus. Sincer, nu ma asteptam.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7712
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde OVI762 pe 22 Sep 2020, 21:36

Nu cred.Agvps si FCIR sigur au depus petitii :)
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Ghinda pe 23 Sep 2020, 06:46

Foarte bine Ovi! Dar sa le si popularizeze, sa stie lumea.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7712
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde pipabh pe 23 Sep 2020, 11:47

Nu stiu ce au hotarat colegii sa faca mai departe. Daca se intampla ceva ...nu pot acum decat sa le tin pumnii!
Succes!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1660
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde dragosbahnea pe 24 Sep 2020, 16:10

Din ceva discutii purtate astazi, inteleg ca ar fi sursa sigura, se pare ca cei de la ONG -ul ce a contestat ordinul 1400, cred ca esta era numarul ordinului cu anexele suspendate, au fost consiliati de catre persoane chiar din cadrul ministerului mediului :oops: :oops: Consilierii acestui ministru, asa cum am mai spus un avorton distrofic, in majoritatea lor sunt ong-isti cu protectia faunei, drepturile animalelor, etc., asta din aceeasi sursa. E posibil sa ne indreptam incet-incet spre o incercare de suprimare a acestei indeletniciri vechi si nobile, o traditie de atatia si atatia ani, respectiv vanatoarea. Cred ca trebuie sa ne organizam cumva, asa cum am inteles ca s-a intamplat in Franta, si sa protestam cu adevarat si hotarat, atat timp cat se pare ca strada poate pune presiune pe cei de la butoane.
Totodata, cu tot riscul de a fi injurat, desi pana acum n-am mai facut-o, exceptie votarea lui Iliescu impotriva tribunului-nebunului, de data asta, tinand cont de tendinta de exterminare a vanatorii, voi vota pe linie PSD-ul :oops: :oops:
dragosbahnea
Veteran
 
Mesaje: 496
Membru din: 12 Iul 2009, 17:35

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde tehărău pe 24 Sep 2020, 17:25

dragosbahnea scrie:Din ceva discutii purtate astazi, inteleg ca ar fi sursa sigura, se pare ca cei de la ONG -ul ce a contestat ordinul 1400, cred ca esta era numarul ordinului cu anexele suspendate, au fost consiliati de catre persoane chiar din cadrul ministerului mediului :oops: :oops: Consilierii acestui ministru, asa cum am mai spus un avorton distrofic, in majoritatea lor sunt ong-isti cu protectia faunei, drepturile animalelor, etc., asta din aceeasi sursa. E posibil sa ne indreptam incet-incet spre o incercare de suprimare a acestei indeletniciri vechi si nobile, o traditie de atatia si atatia ani, respectiv vanatoarea. Cred ca trebuie sa ne organizam cumva, asa cum am inteles ca s-a intamplat in Franta, si sa protestam cu adevarat si hotarat, atat timp cat se pare ca strada poate pune presiune pe cei de la butoane.
Totodata, cu tot riscul de a fi injurat, desi pana acum n-am mai facut-o, exceptie votarea lui Iliescu impotriva tribunului-nebunului, de data asta, tinand cont de tendinta de exterminare a vanatorii, voi vota pe linie PSD-ul :oops: :oops:


+1
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Clujeanul pe 24 Sep 2020, 17:35

Daca stam ca AGVPSD sa ne reprezinte, stam degeaba.
Vanatorii romani sunt putini si rusinos de pasivi. Ramane sa luam cateva picioare in cururi ca sa ne trezim.
Clujeanul
Veteran
 
Mesaje: 807
Membru din: 19 Iul 2009, 07:22
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde zforis pe 24 Sep 2020, 18:52

pipabh scrie:Nu stiu ce au hotarat colegii sa faca mai departe. Daca se intampla ceva ...nu pot acum decat sa le tin pumnii!
Succes!


Momentan am hotarat sa continuam, asa ca am cerut amanarea, care s-a si intamplat. Am cerut amanare, pentru ca nu am reusit sa obtinem de la CAB / ICCJ documentele cerute de ei, pentru ei (culmea). S-a amanat pana in 7 octombrie. Sper ca putem obtine pana la data respectiva documentele.

De asemenea, probabil din greseala, au gresit numele meu, astfel am cerut corectare date, am si obtinut.

Detalii dosar:
https://www.scj.ro/1094/Detalii-dosar?c ... 0000329654
CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde zforis pe 24 Sep 2020, 19:14

dragosbahnea scrie:Din ceva discutii purtate astazi, inteleg ca ar fi sursa sigura, se pare ca cei de la ONG -ul ce a contestat ordinul 1400, cred ca esta era numarul ordinului cu anexele suspendate, au fost consiliati de catre persoane chiar din cadrul ministerului mediului :oops: :oops: Consilierii acestui ministru, asa cum am mai spus un avorton distrofic, in majoritatea lor sunt ong-isti cu protectia faunei, drepturile animalelor, etc., asta din aceeasi sursa. E posibil sa ne indreptam incet-incet spre o incercare de suprimare a acestei indeletniciri
vechi si nobile, o traditie de atatia si atatia ani, respectiv vanatoarea.


Lumineaza -ne! Spune ce ai aflat, cine sprijina pe cine? Care sunt acele surse sigure?

dragosbahnea scrie:Cred ca trebuie sa ne organizam cumva, asa cum am inteles ca s-a intamplat in Franta, si sa protestam cu adevarat si hotarat, atat timp cat se pare ca strada poate pune presiune pe cei de la butoane.


Organizeaza-ne :-)! Orice initiativa (nu vorbe) reala trebuie apreciat.

dragosbahnea scrie:Totodata, cu tot riscul de a fi injurat, desi pana acum n-am mai facut-o, exceptie votarea lui Iliescu impotriva tribunului-nebunului, de data asta, tinand cont de tendinta de exterminare a vanatorii, voi vota pe linie PSD-ul :oops: :oops:


Nu cred ca te injura nimeni, dar daca se poate, hai sa nu amestecam aceasta problema cu politica. Voteaza fiecare cum vrea cand ajunge in cabina de vot.
CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde dragosbahnea pe 25 Sep 2020, 08:11

zforis scrie:
dragosbahnea scrie:Din ceva discutii purtate astazi, inteleg ca ar fi sursa sigura, se pare ca cei de la ONG -ul ce a contestat ordinul 1400, cred ca esta era numarul ordinului cu anexele suspendate, au fost consiliati de catre persoane chiar din cadrul ministerului mediului :oops: :oops: Consilierii acestui ministru, asa cum am mai spus un avorton distrofic, in majoritatea lor sunt ong-isti cu protectia faunei, drepturile animalelor, etc., asta din aceeasi sursa. E posibil sa ne indreptam incet-incet spre o incercare de suprimare a acestei indeletniciri
vechi si nobile, o traditie de atatia si atatia ani, respectiv vanatoarea.


Lumineaza -ne! Spune ce ai aflat, cine sprijina pe cine? Care sunt acele surse sigure?

dragosbahnea scrie:Cred ca trebuie sa ne organizam cumva, asa cum am inteles ca s-a intamplat in Franta, si sa protestam cu adevarat si hotarat, atat timp cat se pare ca strada poate pune presiune pe cei de la butoane.


Organizeaza-ne :-)! Orice initiativa (nu vorbe) reala trebuie apreciat.

dragosbahnea scrie:Totodata, cu tot riscul de a fi injurat, desi pana acum n-am mai facut-o, exceptie votarea lui Iliescu impotriva tribunului-nebunului, de data asta, tinand cont de tendinta de exterminare a vanatorii, voi vota pe linie PSD-ul :oops: :oops:


Nu cred ca te injura nimeni, dar daca se poate, hai sa nu amestecam aceasta problema cu politica. Voteaza fiecare cum vrea cand ajunge in cabina de vot.

Pai cu directorul asociatiei de la noi am vorbit iar el stie de la directorul executiv al AGVPS, in rest cred ca m-am exprimat clar cand am spus ca unii consilieri ai ministrului mediului, avortonul distrofic, i-au consiliat pe cei de la Alianta asociatiilor pentru combaterea abuzurilor din Brasov in actiunea lor de suspendare a ordinului privind cotele de vanatoare. Iar daca tu crezi ca politicul n-are de-a face cu aceasta problema, inseamna ca traiesti in "tara lui Andrei". Privind organizarea, ma gandeam chiar si la infiintarea unui partid, ceva cu protectia faunei, caci una din menirea vanatorii este cea de a proteja speciile de interes cinegetic, ceva de genul acesta, gandindu-ma ca totusi activeaza un numar destul de mare de vanatori in tara asta, care mai au si familii, si poate asa reusim sa ne protejam si sa ne impunem cumva. Este o chestie la care ar trebui sa ne gandim serios, si poate fi un mod de a ne apara interesele mult mai bine decat prin asociatii.
dragosbahnea
Veteran
 
Mesaje: 496
Membru din: 12 Iul 2009, 17:35

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde tehărău pe 25 Sep 2020, 15:28

Caldă, dacă nu cumva ați aflat.
Vânătoarea ^colectiva^ se poate desfășura. Sa mai zic ca numai dacă sunt mai puțin de 100 de participanți, n-are rost...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde laurul pe 25 Sep 2020, 19:11

Iaca asa....
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3081
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde jhonny pe 26 Sep 2020, 19:15

Din perspectiva tehnicii legislative, o adresa nu poate avea efecte normative asupra unei hotarari de guvern ...
Elaboram legi cu picioarele, pentru ca mai apoi sa ne batem in opinii ... :(
Avatar utilizator
jhonny
Membru important
 
Mesaje: 134
Membru din: 12 Sep 2007, 13:21
Locaţie: TG. MURES

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde zforis pe 26 Sep 2020, 20:27

tehărău scrie:Caldă, dacă nu cumva ați aflat.
Vânătoarea ^colectiva^ se poate desfășura. Sa mai zic ca numai dacă sunt mai puțin de 100 de participanți, n-are rost...


AGVPS: nu-i asa, ca vreti sa interziceti vanatoarea colectiva?
Arafat: nu.
CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde laurul pe 27 Sep 2020, 13:34

zforis scrie:
tehărău scrie:Caldă, dacă nu cumva ați aflat.
Vânătoarea ^colectiva^ se poate desfășura. Sa mai zic ca numai dacă sunt mai puțin de 100 de participanți, n-are rost...


AGVPS: nu-i asa, ca vreti sa interziceti vanatoarea colectiva?
Arafat: nu.

Hai, ca esti pricinos...
:lol:
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3081
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde zforis pe 27 Sep 2020, 21:36

laurul scrie:
zforis scrie:
tehărău scrie:Caldă, dacă nu cumva ați aflat.
Vânătoarea ^colectiva^ se poate desfășura. Sa mai zic ca numai dacă sunt mai puțin de 100 de participanți, n-are rost...


AGVPS: nu-i asa, ca vreti sa interziceti vanatoarea colectiva?
Arafat: nu.

Hai, ca esti pricininos...
:lol:


:lol: :lol: :lol:
CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Ghinda pe 28 Sep 2020, 09:12

Am, avem nevoie de o copie legalizata a hotararii de instanta de la Brasov ca sa o depunem la recurs.
Si, poate in baza ei, un avocat, jurist vanator ne spriljina cu intampinarea sau recursul, intocmit dupa cutumele judecatoresti. Si poate chiar sa ne reprezinte, benevol sper in data de 07.10.2020 la Inalta Curte de Casatie si Justitie.

Daca nu obtinem ce am scris mai sus, ne-am agitat DEGEABA!

Multumim
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7712
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatoarea interzisa la pasari!

Mesajde Remo pe 28 Sep 2020, 09:52

De unde rezulta ca ar fi termen de judecata in recurs in 07.10.2020? Dupa experienta mea cu ICCJ - sectia CA, ma asteptam la un termen de recurs fixat pe la mijlocul lui 2021, cel mai devreme.
Remo
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 02 Mar 2010, 18:34

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Unde-i lege nu-i tocmeala!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori

Publicitate