Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Apr 2024, 07:47

Vertebrae Norvegia este o înșelătorie

Tot ce nu are legatura directa cu vanatoarea dar are legatura directa cu vanatorii : sport, bancuri, discutii " fierbinti, alte pasiuni.

Moderator: popaliviu

Vertebrae Norvegia este o înșelătorie

Mesajde AXP pe 21 Apr 2020, 14:55

Vertebrae Norvegia a devenit o inselatorie.
https://vertebrae.no/
Dupa cum puteti verifica pe recenziile lor de pe Facebook, firma Vertebrae Norvegia a devenit o mare escrocherie.
Eu personal, am facut o comanda la ei de peste 6 luni (20 Octombrie 2019). Am trimis banii si după aceea nici un raspuns pana in Ianuarie, cand au trimis un e-mail scurt, spunand ca comanda va fi livrata in cateva zile. Este Aprilie si acest lucru nu s-a întâmplat. Mi-am cerut banii inapoi, prin trei emailuri, desigur ignora fiecare e-mail / mesaj, nu mai dau nici un raspuns.
Fiti atenti la eventuale comenzi catre ei in viitor.
22LR; 9x19; 308Win; 9,3x62; 6,5x55; 12;
AXP
Veteran
 
Mesaje: 694
Membru din: 03 Iul 2014, 11:25
Locaţie: Cluj

Re: Vertebrae Norvegia este o înșelătorie

Mesajde Starik pe 21 Apr 2020, 22:06

AXP scrie:Vertebrae Norvegia a devenit o inselatorie.
https://vertebrae.no/
Dupa cum puteti verifica pe recenziile lor de pe Facebook, firma Vertebrae Norvegia a devenit o mare escrocherie.
Eu personal, am facut o comanda la ei de peste 6 luni (20 Octombrie 2019). Am trimis banii si după aceea nici un raspuns pana in Ianuarie, cand au trimis un e-mail scurt, spunand ca comanda va fi livrata in cateva zile. Este Aprilie si acest lucru nu s-a întâmplat. Mi-am cerut banii inapoi, prin trei emailuri, desigur ignora fiecare e-mail / mesaj, nu mai dau nici un raspuns.
Fiti atenti la eventuale comenzi catre ei in viitor.


Erm....sunt la a 4-a comanda si nu am avut probleme cu ei.
Club: Martorii lui Eld-X
Starik
Nou membru
 
Mesaje: 46
Membru din: 31 Dec 2017, 21:53

Re: Vertebrae Norvegia este o înșelătorie

Mesajde AXP pe 21 Apr 2020, 22:42

Poate esti tu mai norocos sau sunt eu mai ghinionist, ...
Cand ai avut ultima comanda?
Eu cand am facut comanda, in octombrie 2019, aveau ponderea recenziilor buna, pe pagina lor de facebook, insa daca te uiti acum, pe recenziile din ultimele 7 luni, majoritatea sunt negative.
Din pacate, compania este sub management nou, din august 2019, domnul Kåre Sundland (kaare@vertebrae.no) este acum noul CEO si proprietarul Vertebrae. La Vertebrae, problemele de livrari au inceput din toamna anului 2019, după schimbarile de propietar si conducere.
Situația mea nu este una singulara, dupa cum puteti, usor,verifica pe recenziile paginii lor de facebook, sunt mai multi clienti cu comenzi de mii de euro, la care nu s-au mai livrat comenzile, de multe luni,..., firma a devenit o mare inselatorie.
Acest domn, daca pot sa-i spun asa, mi-a dat ultimul răspuns, il puteți citi mai jos, pe 20 ianuarie:
“Sorry for late reply.
I just got your order delivered, it has been on backorder from supplier.
I will ship it as soon as possible later today.
Best regards, Kåre Sundland”

Produsul nu a fost livrat nici astazi, iar la mesajele / e-mailurile mele repetate, cererile de clarificare si restituirea banilor, nu mi s-a dat nici un raspuns, ci doar o liniste nesimtita.
Pe pagina mea de client, la ei pe site, statusul comenzii mele, la data de azi, dupa 6 luni, este in continuare, ... in asteptare, ..., iar raspunsuri, ...pauza totala.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
22LR; 9x19; 308Win; 9,3x62; 6,5x55; 12;
AXP
Veteran
 
Mesaje: 694
Membru din: 03 Iul 2014, 11:25
Locaţie: Cluj

Re: Vertebrae Norvegia este o înșelătorie

Mesajde Septimiu pe 22 Apr 2020, 07:14

Eu zic sa ii suni direct. La telefon ar trebui sa raspunda si poti clarifica situatia mult mai rapid decat prin mesaje sau mail.
12/76 | .30-06 Springfield | .223 Remington | 16/70
Septimiu
Veteran
 
Mesaje: 671
Membru din: 05 Ian 2009, 09:51
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Vertebrae Norvegia este o înșelătorie

Mesajde AXP pe 22 Apr 2020, 07:26

Multumesc de sugestie, dar s-a incercat si asta, in mod repetat, dar nu raspunde nimeni la telefon.
Ultima actiune, a fost ieri, sa notific inscris, protectia consumatorului de la ei, din Norvegia, ..., astept in cateva zile raspunsul lor.
22LR; 9x19; 308Win; 9,3x62; 6,5x55; 12;
AXP
Veteran
 
Mesaje: 694
Membru din: 03 Iul 2014, 11:25
Locaţie: Cluj


Înapoi la OFF-uri si OFF-uri : fotbal, bancuri, barfe si can-can

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

Publicitate