Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 12 Mai 2024, 04:26

Predictii despre Ucraina si noua "re-aranjare" globala

Tot ce nu are legatura directa cu vanatoarea dar are legatura directa cu vanatorii : sport, bancuri, discutii " fierbinti, alte pasiuni.

Moderator: popaliviu

Re: Predictii despre Ucraina si noua "re-aranjare" globala

Mesajde CCM pe 24 Mar 2024, 21:13

Aici m-ai avut. Pentru mine tot ce este la est de Nistru sunt muscali, o apa si-un pamant. Cu cat isi sparg capetele mai multi, cu atat mai bine. Daca ar ramane teren gol nici macar n-ar fi rau. Ne-am lua pasnic inapoi Basarabia si Bucovina, Cetatea Alba, Insula Serpilor, Maramuresul istoric...Vise maica.

Un alt argument din arsenalul rusesc.....
Nu o sa mai postez pe acest topic.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 796
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Predictii despre Ucraina si noua "re-aranjare" globala

Mesajde aghiuta pe 24 Mar 2024, 21:31

CCM scrie:Un alt argument din arsenalul rusesc.....
Nu o sa mai postez pe acest topic.

Acum chiar nu inteleg eu. Ce-am spus gresit ?
Daca nu vrei sa postezi pe topic poate ma lamuresti in MP. Chiar sunt curios unde naiba ai vazut declaratia mea ca pe un argument rusesc.
Avatar utilizator
aghiuta
Veteran
 
Mesaje: 1815
Membru din: 06 Ian 2009, 17:13
Locaţie: Suedia

Re: Predictii despre Ucraina si noua "re-aranjare" globala

Mesajde Sly_Fox pe 24 Mar 2024, 21:40

aghiuta scrie:Nu se spune "oameni mai in varsta". Se spune oameni experimentati si (prea)curviti. Asta asa, ca sa stii bai Tinerete Zvapaiata. Sfat de la Umbra Veche.
Cu TikTok-ul asa am zis si eu la inceput, dar nu stii ce pierzi. Sursa infinita de distractie.

Bine, am vrut și eu să fiu mai galant și să nu o spun într-un mod care să se apropie prea mult de ce este după paranteză! Acum ce să mai zic! Știu că i-ai spus lui popa că nu cumperi cruci când a venit cu boboteaza și ți-a întins obiectul sfânt la pupat, dar să spun așa public că singura diferență între aghiuță și Aghiuță este o biată majusculă a literei A? Vrei să te ridic la rang de „(prea)”? Nicio problemă, o să țin minte Umbră Veche! Promisiune de la Tânărul Zvăpăiat! Pardon, de la Tinerețe Zvăpăiată! Hai la topic, mai spune cum este cu Rusia, care între timp a ocupat locul 1 la nivel european și locul 1 la nivel mondial. :mrgreen:
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5678
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Anterior

Înapoi la OFF-uri si OFF-uri : fotbal, bancuri, barfe si can-can

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori

Publicitate