Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 03 Mai 2024, 19:21

boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Stiti un armurier bun, un mester care reconditioneaza paturi de arma sau un atelier de reparatii arme serios? Impartasiti si colegilor forumisti experientele voastre!

Moderator: liviur

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde the_mav pe 10 Aug 2015, 15:17

Krieghoff scrie:Desi am zis ca nu calc in viata mea in magazinul AGH, atras fiind de pretul cartuselor Nobel, merg astazi sa cumpar 2 cutii (am stoc de alte cartuse) sa vad cum se comporta cartusele. Surpriza mare dupa ce am cautat un loc de parcare vreo 20 de minute: Nu vindem decat la bax! (pe modelul Dragonul Rosu-Europa). Am zis doar sa va informez in cazul in care nu cumparati cu tirul/baxul.

:evil: :evil: :evil: :evil:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde laurul pe 10 Aug 2015, 20:10

Angro Hunting....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3079
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde violiv pe 18 Aug 2015, 19:45

Uite c-a venit si timpul FELICITARILOR!

http://www.arw.ro/

La prima vedere e un salt urias fata de vechea aparitie. Si merge si pe mobil :wink: :P
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8530
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde NicuNicuta pe 18 Aug 2015, 20:11

violiv scrie:Uite c-a venit si timpul FELICITARILOR!

http://www.arw.ro/

La prima vedere e un salt urias fata de vechea aparitie. Si merge si pe mobil :wink: :P

Categoric un mare pas in fata pentru ca poti gasi mai usor ce-ti doresti.
Reversul medaliei e faptul ca arata tot ca dracu'
Cu Stimă,
Nicolae
Avatar utilizator
NicuNicuta
Membru important
 
Mesaje: 284
Membru din: 23 Ian 2011, 23:10

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde biriuck pe 18 Aug 2015, 21:17

violiv scrie:Uite c-a venit si timpul FELICITARILOR!

http://www.arw.ro/

La prima vedere e un salt urias fata de vechea aparitie. Si merge si pe mobil :wink: :P


In sfarsit, era mai mare rusinea la ditamai lantul de magazine sa aiba site cum era cel vechi. :D :!:
Un pic de feedback, poate mai e loc de imbunatatit:
-la filtrarea cartuselor cu alice ar fi bine sa se poate filtra si dupa calibrul armei (12, 16, 20 etc)
-cand selectez o categorie de produse ar fi de preferat sa pot deschide acea categorie si in tab nou. Este o practica comuna sa deschizi mai multe sectiuni ale unui site pe tab-uri diferite;
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2699
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde violiv pe 18 Aug 2015, 21:35

Am scototcit si-n lung si-n lat. Functioneaza OK. Daca chiar as vrea sa fiu cusurgiu as gasi marunte-marunte si rare scapari preluate mot-a-mot de pe cel vechi.

In schimb, daca noul site ne costa 25% in plus la toate preturile afisate fata de cele de acum cateva zile .... prefer sa n-aiba site deloc :oops: :cry: Sper sa fie o greseala la afisare :mrgreen:
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8530
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde Sly_Fox pe 18 Aug 2015, 22:47

Se pare ca Arrow a devenit nu doar cel mai mare din parcare,dar si cel mai scump. Ma uitam acum la preturi si nu imi vine sa cred. In urma cu cateva luni un amic a luat un Benelli Rafaelo Crio Comfort de la ei cu 10 000 de lei,acum aceasi arma costa 12 558 de lei.
O cutie de cartuse Baschieri costa cam cu 16 lei mai mult decat la magazinele locale de prin zona,iar un amarat de IJ cu peste 1000 de lei mai mult decat magazinele de prin Ialomita. Ieri am vazut IJ-uri 27 la pretul de 2200 de lei,la Arrow este 3360 de lei. Rizzini Omnium la Slobozia este 5000 de lei, la Arrow 8293 de lei.
Saptamana trecuta am intrat pe la Arrow sa ma uit de niste bocanci,dar nu ii avea pe stoc,asa ca sa nu plec cu mana goala din magazin am luat un Ballistol. Sa imi pice fata cand am vazut bonul,39 de lei recipientul de 200 mililitri,in conditiile in care la magazinul de aici acelasi produs costa 21 de lei. Surpriza mare acum,acelasi flacon costa ...47,78 de lei. :shock: Mai mult decat dublu fata de magazinele de cartier.
La preturile acestea nu cred ca isi vor mai permite multi sa le calce pragul.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde ventura pe 19 Aug 2015, 07:26

Ieri am intrat si eu sa verific niste produse si ... am remarcat ceva scumpiri....
Jacheta Blaser RAM2 winter mai scump cu 600 lei decat in alte magazine.
Flees-ul de la Blaser aproape dublu la pret...
Teava de schimb ( vreau sa-mi iau una in 6.5x55) mai scumpa cu 1.000 lei decat in alte parti.
Si ... nu am mai continuat navigarea, ca ... nu are sens....
Ori sunt gresite preturile ori sunt exagerat de scumpe produsele, deci oricare varianta ar fi adevarata, nu are rost sa caut pe acolo...
Sper totusi ca este o greseala.
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde the_mav pe 19 Aug 2015, 07:41

violiv scrie:In schimb, daca noul site ne costa 25% in plus la toate preturile afisate fata de cele de acum cateva zile .... prefer sa n-aiba site deloc :oops: :cry: Sper sa fie o greseala la afisare :mrgreen:

+1 :!: :idea: :!:
eu am zis ca nu vad bine, asta inca de acum 2-3 zile de când cineva la vanzari arme a ridicat pretul unui mp bazandu-se pe "noile preturi la arme"...
:!: :idea: :!: :idea: :evil:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde laurul pe 19 Aug 2015, 08:25

Site-ul subtire cu cheltuiala se tine....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3079
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde bogus pe 19 Aug 2015, 08:51

In sfarsit! Chiar asteptam schimbarea asta la Arrow, sincer ma bucur
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde laurul pe 19 Aug 2015, 09:03

bogus scrie:In sfarsit! Chiar asteptam schimbarea asta la Arrow, sincer ma bucur

Te referi la aspect si functionalitate sau la preturi?
Citez un amic
.....
adica de aia tacea APIDAV-ul malc :!: :!: :!: daca tot trebuie sa fii membru vanator cu japca, ia sa ne pisham noi pe toti si sa marim preturile cu 30% in masa, ca in Botswana...
simpla ecuatia: nu iei de la mine cu baxul (agh), trebuie sa iei mai scump cu 30% de la arw. ca si restul se vor alia in a creste preturile, stiind ca au monopol pe piata.
.....
Frumoasa atitudine, felicitari arrow.
...de urmarit Oradea
Stia violiv ce zice cand a pus primul cuvant din titlu
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3079
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde Clujeanul pe 19 Aug 2015, 09:31

bogus scrie:In sfarsit! Chiar asteptam schimbarea asta la Arrow, sincer ma bucur

:?: :?: :?: :shock:

Mie sincer mi se rupe de saitul lor nou - imi pare tot un gunoi de sait, doar in alta culoare. Si de scumpiri chiar nu ma bucur.
Cu un pic de chibzuinta eu imi pot reduce consumul (munitie, echipament, etc) in proportie cel putin egala cu saltul preturilor de la arrow.
Avem un motiv in plus sa studiem mai bine piata si sa nu aruncam aiurea cu banii.
Clujeanul
Veteran
 
Mesaje: 807
Membru din: 19 Iul 2009, 07:22
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde laurul pe 19 Aug 2015, 10:28

Eu tot mai sper ca preturile sunt gresite.....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3079
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde bogus pe 19 Aug 2015, 10:38

Acum m-am uitat la preturi, au pus 27% in plus la munitia Blaser de exemplu, acum o luna si ceva am luat o cutie cu 19.93 bucata iar acum pe site apare 25.21lei adica exact 27 de procente mai mult. Sper sa fie o greseala de introducerea a datelor si nu o scumpire la "smecherie" in ideea ca in scurt timp va intra noul cod fiscal care va scoate acciza la arme si munitii iar eu si-au pregatit nou pret din care sa o scoata din buzunarul nostru
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde bogus pe 19 Aug 2015, 10:42

Am vorbit chiar acum cu cineva de la Arrow si a spus ca e o greseala si ca va anunta imediat pe cei responsabili
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde bogus pe 19 Aug 2015, 10:51

Am fost sunat acum de Nicu, directorul magazinului din Cluj care mi-a spus ca dupa o discutie cu directorul lor general transmite scuze deoarece noul site este dat peste cap si ca s-au decalibrat majoritatea preturilor iar acum se lucreaza la punerea lor in ordine.
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde iliealexandruionut pe 19 Aug 2015, 13:47

daca asa stau lucrurile salutam,avem rabdare si felicitam pt noua fata(desi nu e chiar asa de noua...).in cazul in care isi bat joc cu preturile alea NOI toti ar trebui sa avem ,,grija'' si sa nu mai luam nimic de la ARW...NOI I AM FACUT MARI NOI II FACEM MICI..(nu tin minte cine dreacu a zis asta prima data..)
salutari.
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde Sly_Fox pe 19 Aug 2015, 20:16

Krieghoff scrie:Desi am zis ca nu calc in viata mea in magazinul AGH, atras fiind de pretul cartuselor Nobel, merg astazi sa cumpar 2 cutii (am stoc de alte cartuse) sa vad cum se comporta cartusele. Surpriza mare dupa ce am cautat un loc de parcare vreo 20 de minute: Nu vindem decat la bax! (pe modelul Dragonul Rosu-Europa). Am zis doar sa va informez in cazul in care nu cumparati cu tirul/baxul.

Ma intreb de ce mai fac reclama acestor cartuse pe forum,daca tot nu vand la cutie? Vanzarea cu baxul nu se poate adresa decat comerciantilor,nicidecum vanatorilor,asa cum sunt pe forum. :roll:
Bine ca ai scos in evidenta acest fapt,sa nu mai bata drumul lumea pana acolo,mai ales cei care nu sunt din Bucuresti.
In schimb au preturi bunicele pentru cei ce cumpara de la ei in cantitati mari,cum ar fi magazinele locale. Stiu la mine in judet doua magazine care au preturi bune (atat cat pot fi de bune in conditiile actuale) la munitia adusa de la AGH.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde Marius pe 20 Aug 2015, 17:09

Buna ziua,
Nu am anuntat aici inca lansarea site-ului pentru ca este in perioada de probe. Sper sa se rezolve cat de curand neajunsurile aparute.
Multumim pentru observatiile pe care le-ati facut sau pentru cele ce vor urma si vom incerca sa tinem cont de ele.
Marius (Arrow)
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3243
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde bogus pe 20 Aug 2015, 18:02

Fara suparare si cu respect va spun ca e o greseala majora, un site se tine in probe pe o o alta adresa decat cea uzuala, era extrem de simplu sa luati orice domeniu .com sau sa creati un subdomeniu la arw.ro si sa-l folositi mult si bine pt probe iar cand siteul era cu adevarat gata sa-l puneti la dispozitia publicului,
...dar nu cred ca vanatorii vor fi asa de suparaciosi si nu au sa va ierte :P da cu pescarii cine se stie
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde Sly_Fox pe 20 Aug 2015, 20:35

Pai cred ca asa au si facut,parca am dat in ultimul timp de un site proba al celor de la Arrow pe alta adresa.Ceva cu www.arw.while1.ro sau cam asa ceva,nu mai stiu sigur,poate Marius sa ne spuna daca am dreptate sau am visat.
Preturile de pe site-ul de incercare erau insa mult mai mari decat cele afisate pe site-ul oficial (cel vechi acum),ca ma si miram de ce are Arrow doua site-uri cu niste preturi afisate ce difera semnificativ.
Speram cu totii ca preturile afisate acum sa fie o ramasita a site-ului de incercare,si nu cele reale,altfel ne-am ars la portofele.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde Marius pe 21 Aug 2015, 11:37

Sly_Fox scrie:Pai cred ca asa au si facut,parca am dat in ultimul timp de un site proba al celor de la Arrow pe alta adresa.Ceva cu http://www.arw.while1.ro sau cam asa ceva,nu mai stiu sigur,poate Marius sa ne spuna daca am dreptate sau am visat.
Asa este, in perioada de dinaintea lansarii a fost gazduit pe o alta adresa provizorie. Din pacate, iata ca au aparut erori si dupa lansare. Daca si Toyota a rechemat in service cate zeci de mii de masini pt remedierea unor erori de fabricatie :D , sper ca veti trece cu vederea micile balbieli trecute sau viitoare.

Sly_Fox scrie:Preturile de pe site-ul de incercare erau insa mult mai mari decat cele afisate pe site-ul oficial (cel vechi acum),ca ma si miram de ce are Arrow doua site-uri cu niste preturi afisate ce difera semnificativ.
Speram cu totii ca preturile afisate acum sa fie o ramasita a site-ului de incercare,si nu cele reale,altfel ne-am ars la portofele.

Preturile au fost sau vor fi corectate.

bogus scrie:Fara suparare si cu respect va spun ca e o greseala majora, un site se tine in probe pe o o alta adresa decat cea uzuala, era extrem de simplu sa luati orice domeniu .com sau sa creati un subdomeniu la arw.ro si sa-l folositi mult si bine pt probe iar cand siteul era cu adevarat gata sa-l puneti la dispozitia publicului,
...dar nu cred ca vanatorii vor fi asa de suparaciosi si nu au sa va ierte :P da cu pescarii cine se stie

Multumesc!

Numai bine!
Marius
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3243
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde scirocco pe 22 Aug 2015, 18:49

Marius,daca tot te-am prins aici,vreau sa fac si eu publica o nemultumire.
Ca multi altii si eu sunt client de ani buni al magazinului Arrow,cu care am avut o relatie foarte buna. Din pacate am fost neplacut surprins sa constat ca lucrurile nu merg tocmai bine la magazinul de la Gara de Nord, de unde ma aprovizionam de obicei.Am cumparat recent o arma cu teava scurta pe colectie in calibrul 9x19 si desi aveam autorizatie de cumparare unde era specificat ca pot cumpara cinci cartuse pentru amprentare,am fost refuzat pe motiv ca..."noi nu vindem munitie pe colectie".Am intrebat de ce,mai ales ca era perfect legal dar aceeasi atitudine,neputand sa mi se argumenteze logic pentru ce am fost refuzat.Stiu ca nu este vreo paguba pentru magazin sau vreun capat de tara dar sa vii cu document oficial,perfect legal,si sa fi refuzat de parca esti vreun infractor,asta mi se pare mai presus de puterea mea de intelegere.Am plecat foarte revoltat si cu un gust amar....
:( :?
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde madalin122582 pe 24 Aug 2015, 10:02

La fel am patit si eu. Tot arma de colectie. Aveam pe autorizatie drept de cumparare 25 de cartuse si mi s-a spus ca nu se poate
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde Marius pe 19 Feb 2016, 00:42

Cu mare intarziere si cu scuzele de rigoare va anunt ca noul nostru site www.arw.ro este functional. As zice ca merita vizitat.
Veti gasi intreaga noastra gama de produse din stoc, cu descrieri si fotografii. Motorul de cautare a produselor este de ajutor, intrucat avem in jur de 12.000 de articole diferite.
Link-uri catre paginile noastre de facebook, twitter si youtube, catre producatorii cu care colaboram, noutati, promotii, stiri, cataloage in limba romana si multe altele veti gasi daca accesati site-ul.
Va sugerez sa va abonati la newsletter pt ca veti primi astfel saptamanal informatii privind ofertele sau promotiile noastre.

Daca ceva nu functioneaza ok, va rog sa-mi spuneti.
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3243
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: boicot impotriva magazinelor virtuale, relicve din stoneage

Mesajde Sly_Fox pe 19 Feb 2016, 01:16

Este un site mult mai bun decat cel vechi.
Am reusit sa gasesc pe noul site niste bocanci si cateva jachete faine. Cum de obicei cumpar inca de pe vremea studentiei de la magazinul din Constanta, de la doamna Ana, am sunat acolo sa vad daca au produsele pe stoc.
Nu le aveau, dar le-au adus intr-o saptamana din depozit. Am fost, le-am probat, apoi cumparat.
Un mare pas inainte.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Anterior

Înapoi la Armurieri, ateliere de reparatii, produse de intretinut armele

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Publicitate