Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 27 Apr 2024, 16:51

Armurier transfer UE

Stiti un armurier bun, un mester care reconditioneaza paturi de arma sau un atelier de reparatii arme serios? Impartasiti si colegilor forumisti experientele voastre!

Moderator: liviur

Armurier transfer UE

Mesajde DCT pe 23 Feb 2022, 19:19

Ma poate ajuta cineva va rog, cu datele de contact ale unui armurier care aduce la comanda arme din EU?
Multumesc anticipat.
DCT
Membru activ
 
Mesaje: 80
Membru din: 06 Iul 2017, 00:26

Re: Armurier transfer UE

Mesajde yoghi pe 23 Feb 2022, 20:39

Ce arme? Noi- vechi? din ce tara?
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Armurier transfer UE

Mesajde DCT pe 23 Feb 2022, 20:45

DCT
Membru activ
 
Mesaje: 80
Membru din: 06 Iul 2017, 00:26

Re: Armurier transfer UE

Mesajde yoghi pe 24 Feb 2022, 01:48

La Sig e discutie veche despre dealer cu exclusivitate. Mai demult era Transcarpat srl. (Nu stiu daca mai vinde catre persoane fizice) acum e Arrow .



Mai simplu o cumperi tu direct din ce tara vrei.



Ps. Asta daca ai reusit in ultimi doi ani sa devi posesor de permis. Atunci nu erai si tot deschideai discutii .

Daca mi-ai atras atentia ,m-am uitat un pic in spate si am vazut ca """te-am dazamagit."""

yoghi scrie:
DCT scrie:Ma dezamagesti. ....

:lol: :lol:

Parca ai fi psiholog la protectia martorului.
""Ma dezamagesti daca nu ne spui unde...." si martorul cu mustrari de constiinta zice tot.

Asta e coleguu mai traim si dezamagiri

Bafta!


Ps.
""""Ma dezamagesti""" :lol: :lol: :lol:



In nemernicia mea iar am gresit....ca am raspuns ,de data asta! :mrgreen:
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Armurier transfer UE

Mesajde DCT pe 25 Feb 2022, 16:39

@yoghi
Bre dom director, tu nu te poti abtine tata sa nu dai cu kkt in ventilator?
Pentru ce? Chiar nu te inteleg. Te-am ofensat vreodata cu ceva sau doar esti troll-er? Pentru simplul fapt ca am indraznit sa am alta parere decat a ta?
Am respectat intocmai regulile forumului si pe cele de bun simt.
Poate nu ai inteles subiectul. Iti mai explic o data. Armurier care aduce la comanda.
Informatiile tale le stiam si eu. Transcarpat nu a fost autorizata niciodata sa vanda catre piata civila, numai OPSNAJ. Arrow nu aduce o bucata la comanda.
Iti trebuie variante de raspuns la subiect? Poftim!
1. Da. Asta:...
2. Nu.
3. Nu exista.
Daca tot te-ai decis sa trolezi topicul, ca sa se aleaga praful de el, atunci bal sa fie!
Nici atunci, nici acum, tu nu faci diferenta intre cutuma si norma. Desi in discutiile private ai recunoscut cu jumatate de gura ca da, nu e tocmai conform legii dar asa se face, in cele publice ai ramas mut lasandu-l pe bietul om care vroia sa cumpere arma pe colectie de la un vanator in ceata.
Situatia e oarecum similara cu cea a armelor pentru care a fost eliberata autorizatia de import/transfer inainte de 04.11.2019 cand au intrat in vigoare modificarile la 295 si importul a fost realizat dupa aceasta data. Armele au fost inscrise in permise "ca asa se face". Asta pana cand un politist "prost si cu capsa pusa" a constatat ca armele nu au fost puse pe piata legal. Procurorii au inceput sa faca dosare, oamenii au ramas fara ele si importatorul si-a pus coada pe spinare. Cutuma versus norma.

P.S. Acum doi ani si mai bine am batut palma pe un bock pentru care ti-am platit 700 de lei (500 arma si 200 actele). Cand am venit la tine dupa o luna cu autorizatia de cumparare, arma era la fel de imputita cum o vazusem, desi mi-ai promis ca o cureti, te uiti in "mate" si ii pui bumbul lipsa. Nimic. Am renuntat si nu am mai pomenit nimic de banii platiti.
Pentru ca tu iti faci regulile in pravalie (si e normal sa fie asa) si le-ai expus aici:
yoghi scrie:Asa ca acum e simplu.Platesti e arma ta .dupa 2-3 luni te razgandesti ...o punem la vanzare si primesti banii cand se vinde.

ia pune tu tata arma aia la vanzare (daca nu ai vandut-o intre timp) si cand se vinde imi dai banii. Daca nu, zi si tu bogdaproste!
DCT
Membru activ
 
Mesaje: 80
Membru din: 06 Iul 2017, 00:26

Re: Armurier transfer UE

Mesajde yoghi pe 25 Feb 2022, 19:43

Coleguu
In primul rand nu stiu cine esti dupa nickname.
In al doilea rand nu stiu despre ce arma zici ""de acum doi ani""
Daca exista o astfel de problema ,nu stiu de ce ai asteptat atat.vino in poligon cu o poza/hartie/seria armei ceva
si rezolvam.

Totusi ,nu am zis niciodata ca voi pastra arme la nesfarsit fara plata custodiei.
Intelegerile facute sunt pe 3_5luni gratis.


Ps. Ma indoiesc ca am vreo arma ..imputita ,de.vanzare.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Armurier transfer UE

Mesajde vasileneagu pe 25 Feb 2022, 19:55

Oameni buni , CALMATI-VA !
O fi viata chiar asa usoara sa ne certam din orice ... Nu cred.
Scuze de interventie , totusi un pic de atentie la limbaj nu strica . O seara faina , Vasile Neagu
vasileneagu
Membru important
 
Mesaje: 120
Membru din: 31 Iul 2009, 17:17

Re: Armurier transfer UE

Mesajde yoghi pe 25 Feb 2022, 23:46

@DCT
In prima discutie ti-am explicat ceva, am vazut ca nu iei de bun ce explic si am zis ca renunt la discutie.Tu ai fost cel care vroiai dovezi, citate din lege ..etc, te-ai afuscat ca ramai in urma si ai afirmat ca ""ma dezamagesti"" .in continuare am zis ca ma doare in cot de dezamagirea ta si am renuntat la topic.

Acum ai pus o intrebare am raspuns si dupa am recitit si am inteles ca vrei sa-mi atragi atetia ca....ceva..nu stiam ce....m-am uitat in urma , si aducandu-mi aminte am postat ca """"imi pare rau ca am raspuns nestiind cine esti."""(sustin in continuare parerea)

Asta a fost toata ofensa mea catre tine.

Promit ca voi tine minte nick name-ul sa nu mai (ma) deranjes

Ps.in ambele topicuri raspunsurile mele sunt corecte .iar fraza cu ventilatorul este o exprimare ce te (re)prezinta.
Va rog sa reveniti la subiectul topicului si daca aveti rufe de spalat, sa o faceti in privat.
In cazul in care doriti sa puneti in discutie o tranzactie eșuată din varii motive si una dintre părți rti se simte nedreptățita, deschideti un subiect la topicul potrivit si folositi un limbaj adecvat.
ADMIN.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania


Înapoi la Armurieri, ateliere de reparatii, produse de intretinut armele

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Publicitate