Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 27 Apr 2024, 14:55

Caut armurier distribuitor GLOCK

Stiti un armurier bun, un mester care reconditioneaza paturi de arma sau un atelier de reparatii arme serios? Impartasiti si colegilor forumisti experientele voastre!

Moderator: liviur

Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 28 Feb 2024, 11:04

Daca poate recomanda cineva un distribuitor sau armurier care colaboreaza cu Glock...
Am nevoie de un Glock19 gen5 MOS la pret rezonabil.
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde CCM pe 28 Feb 2024, 13:13

Pai atunci, cauta frate.
O simpla cautare pe google cu subiect Glock Romania ar trebui sa iti dea raspunsul si un eventual numar de telefon, email, etc.
Din cate stiu eu.
Succes.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 783
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde yoghi pe 28 Feb 2024, 14:51

Exista un singur vanzator/reprezentanta Glock in Ro. Dar gen5 nu cred ca gasesti decat nou...undeva la 5000 si un pic lei.

https://www.pistoaleglock.ro/contact
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde octav pe 28 Feb 2024, 21:45

Salut!
Gasesti la importatorul oficial Glock. Ii gasesti pe strada Paris, nr. 67. Sunt deschisi si comunicativi.
Anul trecut un Glock 17, generatia 5, era 3600 lei. Posibil sa fi crescut pretul. Tot anul trecut cu MOS nu aveau.
Spor!
octav
Nou membru
 
Mesaje: 34
Membru din: 13 Feb 2011, 21:31

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde yoghi pe 28 Feb 2024, 23:50

Mai domn @octav tu citesti toate mesajele.
E aceasi si Unica firma .

Are in link adresa tel si locatie
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 29 Feb 2024, 06:12

octav scrie:Salut!
Gasesti la importatorul oficial Glock. Ii gasesti pe strada Paris, nr. 67. Sunt deschisi si comunicativi.
Anul trecut un Glock 17, generatia 5, era 3600 lei. Posibil sa fi crescut pretul. Tot anul trecut cu MOS nu aveau.
Spor!


Am sunat
4800 ron pt un.Gen5 g19MOS...
Im america sunt 550 dolari si vin cu 3 mags
Aici 1200 dolari.si vin cu 2 magazines.
Mai caut.
Un gen 4 G19 fara MOS e 3600 lei local l am gasit in Cta nou. Nu inteleg.dc un gen5 ar fi cu 1200 peste.deoarece ele nu difera la pret asa mult de la gen4 la gen5 nici MOS de la non MOS

Mi se pare ca e putina talharie la mijloc.
Am vb cu un alt domn, alt distr Glock si mi a promis un pret resonabil, nu 4800 ron.
Il primeste cu multe altele pe 14 martie. Pos sa iau si un g47 MOS daca tot o sa primeasca toata gama de gen5
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 29 Feb 2024, 06:14

CCM scrie:Pai atunci, cauta frate.
O simpla cautare pe google cu subiect Glock Romania ar trebui sa iti dea raspunsul si un eventual numar de telefon, email, etc.
Din cate stiu eu.
Succes.


Am.scris la 3 diferite firme care spuneau ca au. In stoc nu are nimeni si unele firme sunt prin Lugoj prin.Oradea si nu am chef sa bat 8 ore pe drum pt un pistol.
Am crezut.ca poate.stie cineva aici o sursa mai resonabila dar se pare ca am dat de una. Ramane de vazut.ce.inseamna resonabil pt ei.
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde pipabh pe 29 Feb 2024, 06:42

Crehtu scrie:
octav scrie:Salut!
Gasesti la importatorul oficial Glock. Ii gasesti pe strada Paris, nr. 67. Sunt deschisi si comunicativi.
Anul trecut un Glock 17, generatia 5, era 3600 lei. Posibil sa fi crescut pretul. Tot anul trecut cu MOS nu aveau.
Spor!


Am sunat
4800 ron pt un.Gen5 g19MOS...
Im america sunt 550 dolari si vin cu 3 mags
Aici 1200 dolari.si vin cu 2 magazines.
Mai caut.
Un gen 4 G19 fara MOS e 3600 lei local l am gasit in Cta nou. Nu inteleg.dc un gen5 ar fi cu 1200 peste.deoarece ele nu difera la pret asa mult de la gen4 la gen5 nici MOS de la non MOS

Mi se pare ca e putina talharie la mijloc.
Am vb cu un alt domn, alt distr Glock si mi a promis un pret resonabil, nu 4800 ron.
Il primeste cu multe altele pe 14 martie. Pos sa iau si un g47 MOS daca tot o sa primeasca toata gama de gen5

4800 ron la cursul BNR...-965 dolari!! No offence!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1658
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 29 Feb 2024, 12:00

pipabh scrie:
Crehtu scrie:
octav scrie:Salut!
Gasesti la importatorul oficial Glock. Ii gasesti pe strada Paris, nr. 67. Sunt deschisi si comunicativi.
Anul trecut un Glock 17, generatia 5, era 3600 lei. Posibil sa fi crescut pretul. Tot anul trecut cu MOS nu aveau.
Spor!


Am sunat
4800 ron pt un.Gen5 g19MOS...
Im america sunt 550 dolari si vin cu 3 mags
Aici 1200 dolari.si vin cu 2 magazines.
Mai caut.
Un gen 4 G19 fara MOS e 3600 lei local l am gasit in Cta nou. Nu inteleg.dc un gen5 ar fi cu 1200 peste.deoarece ele nu difera la pret asa mult de la gen4 la gen5 nici MOS de la non MOS

Mi se pare ca e putina talharie la mijloc.
Am vb cu un alt domn, alt distr Glock si mi a promis un pret resonabil, nu 4800 ron.
Il primeste cu multe altele pe 14 martie. Pos sa iau si un g47 MOS daca tot o sa primeasca toata gama de gen5

4800 ron la cursul BNR...-965 dolari!! No offence!


Poate cand cumperi dolari. Ieri am schimbat o gramada.de dolari, 4.59 ron/$1
Iese $1050 totusi.
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde pipabh pe 29 Feb 2024, 20:59

Pana la 1.200 mai ai!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1658
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde popaliviu pe 29 Feb 2024, 21:37

Eu am luat acum 3 ani Glock 45 MOS cu 870€, când un gen.5 era cam 700€(Austria). Deci e normal să fie mai scump pentru că l-au frezat un pic. Și cred eu, în România este justificat prețul mai mare, pentru că nu se vând pistoalele ca pâinea caldă, cum e prin alte țări.
Iar dacă nu ești dispus să faci 8 ore pe drum pentru o armă pe care o dorești, înseamnă că nu o dorești cu adevărat.
Iar dolarul e cam cât euro. Are dreptate colegu' @pibabh.
Și în Europa toate Glock-urile vin cu 2 încărcătoare. Parcă!
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 986
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 01 Mar 2024, 23:52

Am gasit g19 MOS cu 4200...nou, deci nu costa 4800 ci aveam de aface cu "romani" (oameni care vor sa se imbogateasca intro zi).

Ms tuturor pt ajutor/pareri.

Popaliviu....
In America nu e nicio diferenta intre non MOS si MOS...si daca e, e o dif de maxim 40-50 dolari, nu 400 dolari
Nu era vorba de mers 8 ore pt o arma, imi plac plimbarile si nu era vorba ca "nu mi doresc pistolu destul" ca am avut 50 de Glocks din 1985 incoace, nu unu.
Era vorba sa gasesc unu local, chiar am nevoie de 3 nu doar unu. O sa iau si un g47 MOS si cumnatu vrea un gen4 mai ieftin ca nu are nevoie de MOS si lui ii plac finger grooves...

Adevarul e ca ma oftic pt ca doar ce am dat 5 glocks pe nimic, modificate frumos si nu pot lua nici 3 STOCK Glocks pt banii aia aici.
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde CCM pe 02 Mar 2024, 00:09

Am gasit g19 MOS cu 4200...nou, deci nu costa 4800 ci aveam de aface cu "romani" (oameni care vor sa se imbogateasca intro zi).

Ms tuturor pt ajutor/pareri.

Popaliviu....
In America nu e nicio diferenta intre non MOS si MOS...si daca e, e o dif de maxim 40-50 dolari, nu 400 dolari
Nu era vorba de mers 8 ore pt o arma, imi plac plimbarile si nu era vorba ca "nu mi doresc pistolu destul" ca am avut 50 de Glocks din 1985 incoace, nu unu.
Era vorba sa gasesc unu local, chiar am nevoie de 3 nu doar unu. O sa iau si un g47 MOS si cumnatu vrea un gen4 mai ieftin ca nu are nevoie de MOS si lui ii plac finger grooves...

Adevarul e ca ma oftic pt ca doar ce am dat 5 glocks pe nimic, modificate frumos si nu pot lua nici 3 STOCK Glocks pt banii aia aici.
Crehtu

Aici ai dreptate, dar in acelasi timp nu ai dreptate; daca traiesti in US, da, inteleg ca e frustrant, dar cam asa e pe batranul continent; in general, in UE fata de US poti adauga linistit un 30% la pret, taxe vamale + transport; iar in Ro, mai merge un 10%, nu din hotie, ci din nevoie; iti pot confirma ca distribuitor de echipamente diverse; pur si simplu nu ai cum altfel, asta e piata; nu ma refer la arme sau munitii, ci la un domeniu care nu are legatura cu asta; revenind la Glock MOS/non MOS, daca te vei uita in Franta, UK, Norvegia sau Italia... exista o diferenta semnificativa de pret intre cele doua variante, aici pe batranul continent; e si in state, mai mica, dar e si acolo.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 783
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde CCM pe 02 Mar 2024, 00:18

daca trebuie neaparat un MOS sh, eu as privi pe e-gun sau similar; in Ro sanse minime sa gasesti un gen5 sh, io zic ca zero; nu e piata pt arme de genul asta in tara.
Nou, cred ca se poate discuta cu importatorul vis-a-vis de pret...
Succes!
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 783
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 02 Mar 2024, 00:25

Glocks sunt fabricate in mare parte in Austria (si in Georgia, USA)

Deci nu ar trebui sa coste mai mult in continentul unde sunt fabricate ci mai putin...dar probabil ca ai dreptate...si un Porsche 911 turbo costa mai putin la un dealer in America decat il poti lua direct de la fabrica in Germania...avand de aface probabil cu numarul mult mai mare de porsche uri alocate pt america si puterea de cumparare din America care se pare sa faca ca produsele Europene sa coste mai putin in US decat in EU unde's facute.

Dar nu am crezut ca pot costa DUBLU !
Si sa ti dea si un incarcator mai putin, lol...adica inca $20-25 in minus.
Bine ca mi am adus 10 incarcatoare ca dracu stie cat sunt aici, probabil 50 euro bucata. :think:
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 02 Mar 2024, 00:28

CCM scrie:daca trebuie neaparat un MOS sh, eu as privi pe e-gun sau similar; in Ro sanse minime sa gasesti un gen5 sh, io zic ca zero; nu e piata pt arme de genul asta in tara.
Nou, cred ca se poate discuta cu importatorul vis-a-vis de pret...
Succes!


Am gasit. Am scris mai sus cu careva postari.
4200 ron Nou.
Cred ca o sa iau si un g47 MOS la banii astia ca parca vad ca la anu vor fi 5200.
Pe 14 ajung la magazin, pe 15 ridic
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde yoghi pe 02 Mar 2024, 02:16

Ma repet Ultima data. Cei din str.Paris sunt singura firma din Ro care importa si vand Glock nou.

De ce vand la pret mare? Pt ca vanzarea se face catre institutii. 3pistoale vandute pe Luna catre persoane fizice ,doar ii incurca.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 02 Mar 2024, 02:20

Esti sigur?
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Ghinda pe 02 Mar 2024, 08:52

@crehtu. Pe persoană fizică nu prea ai cum cumpăra, decât dacă ești din poliție, armată, parlamentar și alte câteva categorii de persoane. Apoi, abia ai venit, așa zici, ca să poți profita de dreptul de mai sus, ar trebui ceva perioadă de vreme până obții aprobările.

Deci, care este rostul agitației tale?
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7693
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 02 Mar 2024, 09:18

Nu se agita nimeni dragul meu. Suntem pe un forum de arme unde se vorbeste despre arme si oamenii pun intrebari.
Clar ca daca nu exista autorizatie, nu eram aici sa mi pierd timpul cautand si sunanad la toti care vand Glockuri.
Eram un pic confuz de raspunsu colegului Yoghi deoarece am gasit Glocks NOI de vanzare
la multe gunshops, el spunand ca numai cei de pe Paris street aduc Glocks noi. Ca sa inteleg, DOAR ei le aduc in tara, apoi toti ceilalti cumpara de la ei...sa poata vinde in magazinele lor...

Nu negam aceasta chestie, doar spuneam ca cei de pe strada Paris mi au dat un pret f mare comparat cu altii.
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde yoghi pe 02 Mar 2024, 11:43

Gasesti arme secondhand cu 2500...3000 lei.

PS. Daca cumperi comparand preturile americane cu cele din Romania....iesi in pierdere :D
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 02 Mar 2024, 12:04

Domnu yoghi fama sa inteleg...
Am vb cu 4 diferite magazine, toti pe data de 14 primesc Glockuri noi. Presupun ca toti comanda si primesc in acelasi timp...

Dar ziceai ca doar cei de pe strada Paris au Glocks noi.
Cum de toti cu care am vb asteapta si ei livrarea acelor Glocks noi?
Cei de pe strada Paris sunt importatorii si ei distribuie la toata Romania Glocks?
Si daca DA...cum de si ei si toti cu care am vb primesc in aceasi zi comenzile?
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde yoghi pe 02 Mar 2024, 14:57

Eu am scris ceea ce stiu.
e posibil sa se fi schimbat regulile reprezentatului? Nu cred dar cine stie!
In rest tu oricum cauti pretul cel mai mic !
Bafta
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 14 Mar 2024, 22:23

Imagine
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 15 Mar 2024, 00:26

Before
Imagine

Parts
Imagine

Imagine


After
Imagine

Inside the pants holster

Imagine

Imagine
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde CCM pe 15 Mar 2024, 21:36

Impresionant!
Nou? din Ro sau din Bulgaria?
Lampa nu imi spune nimic, habar nu aveam de marca asta, dar presupun ca e de top; eu folosesc doua Olight pe care le recomand oricand... unul micut cu laser verde si altul mai maricel (dar nu chiar ca al tau), cu laser rosu.
Cat costa asa ceva, orientativ bineinteles?
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 783
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 16 Mar 2024, 05:15

Nou, cumparat ieri din Buc de la singurul importator in Romania.
Paul e nr.1 :ymhug:

Lampa e destul de comuna, dupa cum vezi Inforce produc si holstere pentru produsele lor.
In America.sunt 3...Surefire, Streamlight si Inforce
Olight e ceva mai nou, mai recent iesit pe piata.

Pret? La ce? Lampa? Aprox $200+
Johnny Glock trigger kit $270
Ameriglo tritium sights $70
Holosun 508 Ti reddot $350
Binenteles pretul Glock ului (secret).
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 16 Mar 2024, 05:26

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde CCM pe 16 Mar 2024, 18:34

Trigger Johnny Glock - e sensibil diferit de cel standard? cursa mai scurta cumva sau numai mai usor? Break mai crisp? Eu ma impac bine cu glock 17, fara insa sa fie arma mea preferata (care e SIG 226 Legion SAO, ca pistol, ca revolver e MR 73). Tragaciul e unul din lucrurile care nu imi plac f tare, ceea ce e firesc comparativ cu orice 1911; dar arma imi place si daca upgrade-ul e sensibil, cred ca mi-as lua - fie 19, fie 45;
Tritium sights: stiam ca in Europa nu ai avea voie cu tritium, e gresita informatia mea? tare mi-ar placea, diferenta fata de standard e mare-mare; plus ca 70 de usd sau EU nu e un cap de tara.
Pistolul e tare frumos! sa il folosesti cu placere!
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 783
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Caut armurier distribuitor GLOCK

Mesajde Crehtu pe 16 Mar 2024, 20:05

Johnny Glock e night and day diferenta de stock Glock trigger.
3 lb break si pretravel (creep) mult mai scurt...reset mai scurt.
Ce e bun la el este ca e inca 100% glock fara nimic adaugat decat un arc diferit pe striker.
Kitu include polished stock striker si plunger. Orice este suprafata care se atinge este highly polished si ttagaciu este doar ajustat un pic pentru pretravel si reset...dar nimic nu se compara cu a good 1911 trigger (single action)

Poate fi folosit pentru competitie deoarece nu e aftermarket. E glock part.
Sights nu prea conteaza cat timp e un reddot pe slide...in legatura cu tritium stiam ca doar France and Germany nu importa.

19/45 sunt preferatele mele also. Si mai nou 47
Crehtu
Membru activ
 
Mesaje: 73
Membru din: 25 Noi 2023, 09:33

Următorul

Înapoi la Armurieri, ateliere de reparatii, produse de intretinut armele

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori

Publicitate