Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Mai 2024, 23:04

O sa avem iepuri anul asta?!?!

Vanatoarea de iepure la goana, in cerc sau la picior e subiect de aprige discutii! Iepurele e numit pe drept cuvant ¨contabilul asociatiei¨ pentru ca e vanatul cel mai comun si mai raspandit, pe care si-l permite tot vanatorul roman

Moderator: CCM

Re: O sa avem iepuri anul asta?!?!

Mesajde the_mav pe 09 Ian 2015, 13:45

radubichis scrie:
Ursus2006 scrie:Multam la Dumnezeu, avem iepuri anul asta. Si o sa avem si mai multi. Cauzele sunt mai multe.S-a facut combatere la greu, de cand s-a preluat fondul. Nu s-a facut din 2011 pana acum nicio vanatoare colectiva la iepuri. Membri nostri nu sunt interesati de aceasta specie. Si cea mai importanta: la cum trag eu de vreo saptamana incoace, vor muri de batranete toti iepurii. Chiar am vrut sa fac un calcul privind procentajul ( chestia aia cu focul si piesa ). Iese zero absolut. :mrgreen: M-am enervat si am probat si cu iepurele stand pe loc :shock: ( mi-am bagat ceva in toata etica ) , parca erau surzi. Si n-am tras la 80-100m, cartusele eu zic ca n-au fost chiar proaste ( JK 6 Nr.0 ) de-alea 10 buc/ cutie, galbene.

La cite BK -uri ai tras cu arma aia ,probabil are socul ca trompeta :D
Incearca sa tragi de la distanta mai mica de 4-5 m ,poate cine stie le spargi timpanele :lol: :lol:

sa fim specifici: TARAGOT!!! :mrgreen: :D :mrgreen: :mrgreen: :lol:

stii cum e chestia asta Ursule? intreaba-l pe..... (nu spun cine :mrgreen: ) sa iti confirme cum se loveste prepelitza de arma si lesina :mrgreen: :D :lol: :mrgreen: :mrgreen:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3349
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: O sa avem iepuri anul asta?!?!

Mesajde Ursus2006 pe 14 Ian 2015, 11:21

Eu il stiu pe unul la care i-a zburat socul de la pusca. :mrgreen: Se intampla pe langa Pitesti. Si a zis ca l-am luat eu. A crezut ca-mi foloseste pe post de mustiuc. Mai stii, MAV-ule ?? :lol:

P.S. In continuare, avem iepuri!
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Anterior

Înapoi la Vanatoarea de iepure

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Publicitate