Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 27 Apr 2024, 14:55

Notiuni de eticheta vanatoreasca

Sectiune dedicata normelor de etica vanatoreasca , scrise si nescrise , comentarii , gesturi etic regretabile , relatari , obiceiuri vechi , etc

Moderatori: liviur, MAsterD

Re: Notiuni de eticheta vanatoreasca

Mesajde Sly_Fox pe 20 Oct 2023, 23:33

unknown scrie:
Sly_Fox scrie:Un alt link sau un fișier are cineva? Este vorba de legea armelor? Ce anume se modifică?


Sper ca acest link sa mearga si sa poti citi una alta:

https://www.cdep.ro/proiecte/bp/2023/500/20/0/pl520.pdf


Din păcate nu merge. Am încercat de pe mai multe dispozitive și nu am reușit. Posibil să fie ceva restricții în funcție de locul de unde se încearcă accesul. Oricum, mulțumesc! Poate are cineva timp să enumere ce se modifică. Ceva serios sau doar fărâmituri? De exemplu dreptul la autoapărare cu armă de foc scurtă letală s-a extins și la alte categorii (vânători, sportivi de tir, colecționari) sau a rămas doar pentru „speciali”? Dar dreptul de a deține componente pentru a se putea reîncărca legal muniția? Dacă nu se modifică nimic în acest sens, înseamnă că este praf în ochi!
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Notiuni de eticheta vanatoreasca

Mesajde Ghinda pe 21 Oct 2023, 07:22

Praf!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7693
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Notiuni de eticheta vanatoreasca

Mesajde RaduCR pe 21 Oct 2023, 10:49

Sly_Fox scrie:
unknown scrie:
Sly_Fox scrie:Un alt link sau un fișier are cineva? Este vorba de legea armelor? Ce anume se modifică?


Sper ca acest link sa mearga si sa poti citi una alta:

https://www.cdep.ro/proiecte/bp/2023/500/20/0/pl520.pdf


Din păcate nu merge. Am încercat de pe mai multe dispozitive și nu am reușit. Posibil să fie ceva restricții în funcție de locul de unde se încearcă accesul. Oricum, mulțumesc! Poate are cineva timp să enumere ce se modifică. Ceva serios sau doar fărâmituri? De exemplu dreptul la autoapărare cu armă de foc scurtă letală s-a extins și la alte categorii (vânători, sportivi de tir, colecționari) sau a rămas doar pentru „speciali”? Dar dreptul de a deține componente pentru a se putea reîncărca legal muniția? Dacă nu se modifică nimic în acest sens, înseamnă că este praf în ochi!


Schimbă browserul. La mine din Opera nu se deschide link-ul dar se deschide cu Chromium.
Succes!

RaduCR
Cal 12, 9,3x62, 30-06
Avatar utilizator
RaduCR
Membru important
 
Mesaje: 127
Membru din: 29 Mar 2017, 22:36
Locaţie: Constanța

Re: Notiuni de eticheta vanatoreasca

Mesajde Sly_Fox pe 21 Oct 2023, 13:42

Nu merge cu nimic! Indiferent de browser-ul utilizat îmi spune că https://www.cdep.ro/ nu poate fi găsit. Este singurul site la care întâmpin această problemă. Posibil să fie vreo restricție dacă este accesat din afara țării, nu știu! :roll:
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Notiuni de eticheta vanatoreasca

Mesajde aghiuta pe 21 Oct 2023, 13:58

Sly_Fox scrie:...Posibil să fie vreo restricție dacă este accesat din afara țării, nu știu! :roll:

Posibil sa ai dreptate. Nici la mine nu deschide.
Avatar utilizator
aghiuta
Veteran
 
Mesaje: 1815
Membru din: 06 Ian 2009, 17:13
Locaţie: Suedia

Re: Notiuni de eticheta vanatoreasca

Mesajde giorgel pe 22 Oct 2023, 23:15

Poate il puteti deschide asa?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
giorgel
Nou membru
 
Mesaje: 24
Membru din: 17 Oct 2022, 11:14
Locaţie: Bucuresti-Berceni

Re: Notiuni de eticheta vanatoreasca

Mesajde Sly_Fox pe 23 Oct 2023, 11:06

Mulțumesc, a funcționat!
Niște modificări nesemnificative! În continuare este o lege foarte stufoasă, restrictivă și inechitabilă, unii fiind mai egali ca alții.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Anterior

Înapoi la Etica si legi nescrise

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori

Publicitate