Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 05 Mai 2024, 05:11

TABLOUL DE VANATOARE

Sectiune dedicata normelor de etica vanatoreasca , scrise si nescrise , comentarii , gesturi etic regretabile , relatari , obiceiuri vechi , etc

Moderatori: liviur, MAsterD

Re: TABLOUL DE VANATOARE

Mesajde biriuck pe 19 Mai 2014, 23:00

Vanatul culcat pe partea dreapta, ramurele, ultime imbucaturi, alea alea.... La noi in tara se practica pozitia "rodeo salbatic" :|
Imagine

sursa : http://www.uzart.ro/sites/vanatoare/foto_mamifere.html
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2699
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: TABLOUL DE VANATOARE

Mesajde Gabriell pe 20 Mai 2014, 07:26

Ha...si eu care credeam ca parul alb ar trebui sa reflecte intelepciune si cumpatare! :oops:
Avatar utilizator
Gabriell
Membru activ
 
Mesaje: 95
Membru din: 07 Sep 2012, 10:02
Locaţie: Romania

Re: TABLOUL DE VANATOARE

Mesajde Zeres Ciprian pe 20 Mai 2014, 09:04

Probabil ca e alt parvenit facut vanator ca asa e la moda si intelege ce vrea el din vanatoare, ca doar el e destept, de aceea a ajuns unde este. Imi e sila...
Zeres Ciprian
Veteran
 
Mesaje: 413
Membru din: 07 Oct 2008, 16:59

Re: TABLOUL DE VANATOARE

Mesajde scirocco pe 20 Mai 2014, 12:43

Din pacate pentru asociatia respectiva,cred ca acest obicei de a "calari"vanatul este bine inradacinat,intrucat deruland pozele,observ ca mai este un dobitoc,care se crede John Wayne. :? Jalnic...
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: TABLOUL DE VANATOARE

Mesajde Corco pe 10 Iun 2014, 21:19

Ca s-a gasit unul care sa "incalece" mistretul nu ma mira, sunt tot felul de parveniti care au ajuns vanatori, ca nici unul din cei prezenti nu i-au atras atentia, pot sa inteleg, caci sunt multi parveniti ajunsi vanatori, dar sa mai pui si poza pe site-ul asociatiei, mi se pare deplasat de-a dreptul. Chiar nu este nimeni in cadrul asociatiei care sa le ataraga atentia? Mai ales ca sunt o gramada de astfel de poze pe site.
Corco
Membru important
 
Mesaje: 145
Membru din: 06 Ian 2012, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Etica si legi nescrise

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

Publicitate