Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 05 Mai 2024, 00:45

Sitar

Nu mai putin importanta aceasta sectiune - de fapt este painea noastra de toata zilele - a acelora care pot accesa rata , gasca sau sitarul mai rar . Totusi trebuia sa scoatem in evidenta importanta nobila a acelor specii . Va ascultam pe aceste subiecte si va asiguram ca suntem la fel de interesati !

Moderator: Sly_Fox

Sitar

Mesajde Ghinda pe 03 Apr 2024, 04:58

Mai merge careva primăvara la sitar? Măcar să îl vadă și să îl audă. Mi-au sărit ceva sitari pe lunca Sabarului zilele astea.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7699
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Sitar

Mesajde mialxx pe 03 Apr 2024, 09:30

O vinatoare faină. Dar cum primăvară nu mă găsește pe meleagurile patriei-mamă, trebuie să mă mulțumesc cu poveștile voastre.
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 957
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: Sitar

Mesajde Ghinda pe 03 Apr 2024, 12:51

Doar povești. Nu ai voie primăvara, ca și la cocoș de munte. Dar farmecul de pândă seară nu poate fi egalat.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7699
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Fazan , potarniche , turturica , in general vanat mic cu pene cu sau fara pasaj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

Publicitate