Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 27 Apr 2024, 01:28

Romania, 2019 e.n.

Un subiect de exceptie si care poate genera multe discutii ! Cum facem vanatoare la urs: la panda sau la dibuit? Cat costa o autorizatie la urs? Care sunt cele mai bune tehnici de vanatoare la urs, cand e mai potrivit sa-l vanezi, primavara sau toamna? Poate reusim ca prin aceste discutii ca si vanatorii romani sa poata impusca urs fara sa-si vinda casa !

Moderatori: Ghinda, CCM

Re: Romania, 2019 e.n.

Mesajde pipabh pe 12 Dec 2019, 15:42

tehărău scrie:Nu mai citez punctual căci e oricum pierdere de timp.
Câteva comentarii de mai sus dac parte din categoria:

Hai sa ne apucam sa faceți!

20 de bețe la curul altuia, e ușor de primit. Aștept ca peste ani, cei cu bunele intenții și soluții sa ne povestească și ce au pus în practica, personal. Și cu ce efecte.

Mai reiau odată, ca să nu zică vreun cititor mai nou ca n-a știut: nu cunosc niciun menbru forumist cu funcție în AGVPS. Sunt câțiva prinși în comisii. Și fac pro bono mai mult decât fac mulți dintre cei plătiți ;).
PS1 Ideea cu scolarii și urmașii a pus-o în practica în urma cu câțiva ani @biriuck. Pliante, bla bla. Nu a pus nimeni umărul. Ba și-a luat și înjurături și caricaturi de la lumea pura (am citit de 2 ori, am scris corect).
PS2 Cine are ceva de comentat despre @ventura, să meargă la el la o vânătoare. Îl primește omul ca-i de treabă. Dacă nici la el nu e fondul gospodarit și grupa grupă...
Dar așa-i în viață: cât o fi pâinea de rea, tot ți-o fura cineva!
Mai reciti peste ani și vedem cine a avut dreptate...


Cu tot respectul, afirmatia de mai sus evidentiata cu rosu de mine si scrisa de tine cu ironie mi se pare mai mult decat adevarata! DA , aia care sunt platiti si care o fac pro bono sa faca ceva! Asta e rolul lor, de aceea sunt pusi acolo sau s-au ofert! Care e problema? SA NE REPREZINTE!!!
Cum o fac? Din punctul meu de vedere EXTREM de putin si fara vlaga! Daca pot sa ma contrazica, nu doar pe mine ci si pe o sumedenie de vanatori sa o faca, aici ,in literatura de specialitate editata in Romania despre vanatori si vanatoare (oare care?) sau in mediul on line.
PS 2 ce vrea sa reprezinte? Ce ma intereseaza pe mine cum face @ventura vanatorile? Poate sa faca ceva? De ce nu face. A facut? Ce? Ca gestioneaza eficient un fond de vanatoare, nu cred ca ne intereseaza aici, in acest topic. BRAVO si FELICITARI. Poate ne deschide un topic separat si ne spune ce si cum. Dar atat
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1658
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Romania, 2019 e.n.

Mesajde tehărău pe 12 Dec 2019, 16:33

Demult n-am mai râs așa la un topic. Las-o așa, ne-om întâlni vreodată la un pahar de vin și-ți explic și de ce...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Romania, 2019 e.n.

Mesajde Ghinda pe 12 Dec 2019, 17:16

Nu stie crestinu! =))
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7693
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Romania, 2019 e.n.

Mesajde pipabh pe 12 Dec 2019, 19:35

tehărău scrie:Demult n-am mai râs așa la un topic. Las-o așa, ne-om întâlni vreodată la un pahar de vin și-ți explic și de ce...

Palinca o dau eu (de Bihor), doar sa facem sa aiba loc intalnirea!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1658
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Romania, 2019 e.n.

Mesajde Ghinda pe 13 Dec 2019, 06:33

Hai incoa!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7693
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Romania, 2019 e.n.

Mesajde pipabh pe 13 Dec 2019, 10:15

Ghinda scrie:Hai incoa!

Marti am fost, miercuri am revenit in Bihor! In prima saptamana din februarie de luni pana joi. Poate atunci daca se aliniaza planetele.
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1658
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Romania, 2019 e.n.

Mesajde Ghinda pe 22 Feb 2021, 19:17

Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7693
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Vanatoare de urs

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Publicitate