IMG-20180301-WA0012.jpeg
| Totul despre vânătoare | Arme şi muniţii | Câini de vânătoare | Atlas cinegetic | La gura sobei | Reţete culinare vânătoreşti | Vânători din alte epoci |
unde pot gasi asa ceva?Moderator: liviur
5 mesaje • Pagina 1 din 1
Re: unde pot gasi asa ceva?s-a rupt tija care actioneaza cuiul la un ij 54 si nu mai ampartea rupta asta e de la un prieten care are la fel.
Re: unde pot gasi asa ceva?Eu cred (o sa verific)ca am asa ceva,parca ati mai avut cu un ij 43 ceva probleme mai demult din cauza cartuselor cu gramaj mare.Cred ca si la batranica asta ati folosit munitie cam tare pentru ea de au sarit bucati din piese.Eu la modelul asta de arma nu as folosi cartuse mai mari de 32max.34 grame la cal 12.daca nu vreti sa va faceti abonament la armurier.
Re: unde pot gasi asa ceva?Arma e a tatalui meu si s-a desfacut tocul cand urca pe scari,bascula s-a lovit de o scara si a pocnit tija.asa este am avut o problema cu un ij 43 dar s-a rezolvat era arcul de la bascula rupt si de aceea se deschidea.miltumesc anticipat as vrea sa-i salvez arma ca e atasat de ea.
5 mesaje • Pagina 1 din 1
Înapoi la Arme de vanatoare lise Cine este conectatUtilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori |
Publicitate
|