Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 14 Mai 2024, 08:11

Catare fibra optica !

Discutii despre arme lise, munitii, calibre, etc . Multiple compartii intre arme, munitii pentru arme, tipuri de vanat, balistica, samd.

Moderator: liviur

Catare fibra optica !

Mesajde NEO pe 21 Aug 2017, 21:46

Buna seara, as dori sa imi cumpar o catare pentru o lisa juxtapusa , am gasit cateva variante si sunt nedumerit de cele cu adeziv,cine mai are asa ceva se tine bine pe sina daca il mai ajuti si cu putin poxipol !
Daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi in legatura cu ceva catare buna pe care o recomndati in special pentru fazani !

Multumesc !
NEO
Nou membru
 
Mesaje: 37
Membru din: 30 Apr 2017, 14:08

Re: Catare fibra optica !

Mesajde pipabh pe 21 Aug 2017, 22:18

Ooooo, buna seara colegu! Nu-ti fie cu suparare pt urmatoarea intrebare, dupa cum se vede citesti forumul, ne dam de ceasul mortii sa gasim un raspuns la ce s-a intamplat in problema ta cu carabina Heym SR30? si tu Batman , Batman!
Macar din respect pt cei ce au scris in acel topic!
Cat despre catare, cea de alama, tritiu sau ce o fi sub forma de "bumb" sa fie si e ok. Nu catarea urmareste vanatul! E un simplu reper, important ce-i drept!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1660
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Catare fibra optica !

Mesajde NEO pe 21 Aug 2017, 22:25

In legatura cu Heym-ul au venit cei de la care am cumparat arma (Lonard) si au constantat ca intradevar arma era "defecta" au luat inapoi si urmeaza un raspuns concret de la fabrica !
NEO
Nou membru
 
Mesaje: 37
Membru din: 30 Apr 2017, 14:08

Re: Catare fibra optica !

Mesajde the_mav pe 22 Aug 2017, 06:18

E Lorand, nu cum ai scris tu...
Zici ca au constatat ca arma e defecta? Ihim... ar fi prima de care eu am auzit in acest sens. Defecta la ce mai exact?!? Sau ce e stramb / gresit la ea?
Era ok mecanic si optic? Avea optica in regula? Munitia ca munitia... ca spartura de tuci nu incape in ea, dar mentenanta i-o facusei corect si la timp?
Intreb ca ne intereseaza pe mai multi aceste detalii pe marca Heym.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3349
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova


Înapoi la Arme de vanatoare lise

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Gaidos şi 250 vizitatori

Publicitate