Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Iun 2024, 15:46

Examen membru vanator in 2016

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Examen membru vanator in 2016

Mesajde Bulversat pe 10 Aug 2016, 09:05

Stie cineva ce asociatie da examen pentru noi membri in septembrie 2016?
Bulversat
 
Mesaje: 3
Membru din: 09 Aug 2016, 18:58

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde the_mav pe 10 Aug 2016, 09:19

cauta-l pe nea Mircea de la Sadu, cre' ca iti poate spune el...
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3349
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde laurul pe 10 Aug 2016, 09:33

the_mav scrie:cauta-l pe nea Mircea de la Sadu, cre' ca iti poate spune el...

Mavule, m-a sunat nenea Mircica sa-mi spuna ca mi-a majorat calibrul la lisa si mi-a spus :
August:
BT , dar a fost pe 6
Septembrie GJ- 17, DJ-18, CT-24.

Nu vrea sa scrie pe forum de sila unor bulversati dinastia, care nici nu invata ca sa ia examenul din prima si carora le e lene sa foloseasca functia cautare....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3087
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde OVI762 pe 10 Aug 2016, 10:43

Bulversat scrie:Stie cineva ce asociatie da examen pentru noi membri in septembrie 2016?



Cum sa nu,stiu io:in Septembrie o sa dea examen asociatiile de vanatoare,culmea.Pana acum dadeau studentii restante dar anul asta i-am rupt pe micuti;nea Mircea zicea ca anul asta s-a reprofilat,da numai oral,scrisul pe alta data.La Craiova nu se mai da examen,au trecut cu totii inca de la poligon,atat de buni sunt oltenii.La noi nici cand dai de permis de conducere nu se mai face si ''orasul'',stiind cu totii sa scuipam seminte pe geamul masinii si sa injuram ca birjarii inca de pe la 2,3 anisori.Revenind,la GJ si CT vezi ca,inainte de a intra in sala,trebuie sa platesti o taxa de 498 ron la ANAF, conform noului Cod de Procedura Fiscala.Se cheama taxa6.9,''taxa de examinare ajvps'',se incaseaza la orice administratie financiara,din orice judet si este obligatorie pentru a putea intra in sala de examen,accesul facandu-se doar pe baza chitantei de 498ron stampilata si nu mai veche de 30 de zile.Eu lucrez la ANAF si am avut o gramada de cereri de acest fel de la vanatori care au venit sa plateasca taxa asta si colegii nu stiau cum sa o incaseze caci programul nu le-o arata automat.Cu Craiova am glumit,desigur,insa nu te sfatuiesc sa dai acolo...e pe pile si costa veo 500 de euro sa promovezi,din ce am auzit eu.Multa bafta pe viitor.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2524
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde Bulversat pe 10 Aug 2016, 11:12

Stiam...intri in troaca te mananca porcii...macar de ar fi mistreti. A nu se simti vizati cei care cu buna intentie au intrat pe topic sa-mi dea un raspuns la banala intrebare. Insa pentru cei care au intrat doar asa...ca nu au si ei o viata a lor si tot timpul cauta pricina sau sa faca "misto" le spun ca fac cinste acelui lucru pe care il urasc la vanatori: trufie, mandrie prosteasca si binenteles o superioritate total nefondata.
Baieti, inainte sa va dati cunoscatori, mai informativa si in afara universului propriu (blog si cel mult fondul cinegetic, pe care exercitati ceea ce voi numiti vanatoare).
Asadar daca stie cineva cu siguranta cand se da cel mai recent examen de vanator, altfel va rog politicos sa va abtineti. Multumesc.
Bulversat
 
Mesaje: 3
Membru din: 09 Aug 2016, 18:58

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde the_mav pe 10 Aug 2016, 11:26

nu vrei tu ca inainte sa deschizi thread-uri pe un subiect discutat de zeci de ori in ultimul timp, sa folosesti functia de cautare a formului, din dreapta sus?
nu mai zic ca ar fi fost oarecum politicos sa stim si noi cu cine stam de vorba, asta ca idee generala de educatie si comunicare, daca cumva cunosti aceste lucruri. pana la urma e la fel de usor, ca IP-urile se gasesc usor cu tehnologia de azi.

vezi ca forumul are sectiuni pentru fiecare dintre aceste subiecte.

nu vrei sa incercam si invers?!?
tu faci prezentarile, spui cine esti, etc, etc - citeste la sectiunea respectiva cum se face, noi te primim corespunzator...apoi adresezi intrebarea, la care poti primi nu doar raspunsul mult asteptat, dar chiar si ajutor dezinteresat (cum s-a mai intamplat anterior, tot pe acest forum, de mai multe ori).
:text-welcomeconfetti:

PS: @chestia cu troaca... ti-ai aprins fitilu' ;) :D ;)
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3349
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde OVI762 pe 10 Aug 2016, 11:47

Bulversat scrie:Stiam...intri in troaca te mananca porcii...macar de ar fi mistreti. A nu se simti vizati cei care cu buna intentie au intrat pe topic sa-mi dea un raspuns la banala intrebare. Insa pentru cei care au intrat doar asa...ca nu au si ei o viata a lor si tot timpul cauta pricina sau sa faca "misto" le spun ca fac cinste acelui lucru pe care il urasc la vanatori: trufie, mandrie prosteascaa nu m-am abtinu? si binenteles o superioritate total nefondata.
Baieti, inainte sa va dati cunoscatori, mai informativa si in afara universului propriu (blog si cel mult fondul cinegetic, pe care exercitati ceea ce voi numiti vanatoare).
Asadar daca stie cineva cu siguranta cand se da cel mai recent examen de vanator, altfel va rog politicos sa va abtineti. Multumesc.




Ce baiat finut esti tu...manca-te-ar porcii ...aia civili :mrgreen: .Ete ca mi se rupe pu.a ca ma rogi tu politicos sa te informez despre pu.a mea si cum se mananca ea:twisted: Daca tot urasti tu atatea la vanatori nu mai bine stai acasa sa papi gris cu lapte dupa soba,cu pisicile?Cu timpul iti vei dezvolta si piz.a si totul va fi bine.
On topic:cel mai recent examen se va da dimineata,in jur de ora 10-nu ca te bucuri ca nu m-am abtinut?Mai afli si tu ceva cu ocazia asta.Si sa nu uita,daca tot te iei cu noi in gura,macar scrie corect.INFORMATI-VA.Intotdeaua apreciem omul sau ceva asemanator care ne injura corect ca suntem cultivati si educati,ce pu.a mea.Haidi pa!
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2524
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde laurul pe 10 Aug 2016, 12:49

Bai nene, dar chiar ca esti bulversat....
Nu imi esti simpatic, ca nu-mi plac agramatii , dar o sa iti traduc:

August: BT=BOTOSANI , dar a fost pe 6
Septembrie: GJ=GORJ- pe17, DJ=DOLJ-18, CT= CONSTANTA-24.
Cifrele reprezinta data. :ymsmug:

Si vezi ca au modificat grilele...un sfert din ele sunt despre ortografie, ortoepie , semantica si punctuatie... L-) :ymdevil:
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3087
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde Bulversat pe 10 Aug 2016, 13:00

Tu asta, care dai lectii de gramatica, treci intai tu pe la scoala, mai apoi te apuci de corectat forumurile. In al doilea rand, informatiile tale sunt eronate (la Botosani s-a dat deja examen). Iar in al treilea rand, cretinel, daca imi spuneai datele de la inceput, poate le si citeam.
Cat despre oligofrenul ,care injura pe forum ca o femeie la telefon, nu am ce sa mai comentez, doar ca face de ras pe toata lumea care posteaza aici.
Si nu mai faceti front comun pentru orice idiot.
@bulversat
Cam asa patesti cand intri cu bocancii in sufrageria omului.
Puteai cauta si gasi ceea ce te intereseaza dar ai preferat sa pui pe alti la treaba. Ca si cum era cineva dator sa faca asta
Si cand ti s-au dat pana si datele exacte ptr fiecare judet, ai continuat cu jigniri....
In trei mesaje ai reusit sa dai cu mucii in fasole rau de tot.

Daca pana maine la aceeasi ora nu prezinti scuze oligofrenilor si cretinilor, ne despartim.
Adminul

Bulversat
 
Mesaje: 3
Membru din: 09 Aug 2016, 18:58

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde the_mav pe 10 Aug 2016, 13:03

laurul scrie:Si vezi ca au modificat grilele...un sfert din ele sunt despre ortografie, ortoepie , semantica si punctuatie... L-) :ymdevil:

cu 2 din 3 nu poa' sa treaca, daca se descurca bine la restul, si face cumva sa fie bine si frumos? :D :mrgreen: :ymcowboy: :mrgreen:
poate se da si Toma Alimos anul asta la examen... ori Nuvele si schite :D
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3349
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde the_mav pe 10 Aug 2016, 13:05

Bulversat scrie:Tu asta, care dai lectii de gramatica, treci intai tu pe la scoala, mai apoi te apuci de corectat forumurile. In al doilea rand, informatiile tale sunt eronate (la Botosani s-a dat deja examen). Iar in al treilea rand, cretinel, daca imi spuneai datele de la inceput, poate le si citeam.
Cat despre oligofrenul ,care injura pe forum ca o femeie la telefon, nu am ce sa mai comentez, doar ca face de ras pe toata lumea care posteaza aici.
Si nu mai faceti front comun pentru orice idiot.

ceri tu (si poate mai scapi candva), sau iti dam noi (si scapi definitiv)?

cat? fii sincer, ca doar ne stim deja....
:mrgreen: :D :mrgreen: :D :mrgreen:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3349
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde salus pe 10 Aug 2016, 13:08

Nu dati cu parul, maine il aveti vecin de stand! Omul a recunoscut ca este bulversat!
TOATA STIMA PENTRU ASTA!
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde laurul pe 10 Aug 2016, 13:29

Bulversat scrie:Tu asta, care dai lectii de gramatica, treci intai tu pe la scoala, mai apoi te apuci de corectat forumurile. In al doilea rand, informatiile tale sunt eronate (la Botosani s-a dat deja examen). Iar in al treilea rand, cretinel, daca imi spuneai datele de la inceput, poate le si citeam.
Cat despre oligofrenul ,care injura pe forum ca o femeie la telefon, nu am ce sa mai comentez, doar ca face de ras pe toata lumea care posteaza aici.
Si nu mai faceti front comun pentru orice idiot.
@bulversat
Cam asa patesti cand intri cu bocancii in sufrageria omului.
Puteai cauta si gasi ceea ce te intereseaza dar ai preferat sa pui pe alti la treaba. Ca si cum era cineva dator sa faca asta
Si cand ti s-au dat pana si datele exacte ptr fiecare judet, ai continuat cu jigniri....
In trei mesaje ai reusit sa dai cu mucii in fasole rau de tot.

Daca pana maine la aceeasi ora nu prezinti scuze oligofrenilor si cretinilor, ne despartim.
Adminul


Da' da-i nene un warn ceva.... macar pentru: "cand se da cel mai recent examen de vanator"
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3087
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Examen membru vanator in 2016

Mesajde OVI762 pe 10 Aug 2016, 18:47

Nu omorati maimuta ca face si ea ce poate,nici el nu ar vrea sa fie asa,dar...de.Asta e o parte din viitorul nostru,asta va sta maine cu arma in stand(burdihanul invers proportional ca dimensiuni cerebelului oprindu-l a face vreun soi de miscare) si va trage in tot ce misca :oops: ,vai de mama ei de vanatoare.Du-te si da examen,tu ne lipseai,duce-te-ai...
@bulversat - esti banat doua saptamani pentru a-ti revizui limbajul.
Dupa aceea, la prima abatere , banarea este definitiva.

este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2524
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11


Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 105 vizitatori

Publicitate