Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Iun 2024, 16:58

Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde Ghinda pe 25 Aug 2016, 15:49

Dar nu mai bine le razi cate un ban? Mai gros lui Ventura, ca el de cate ori se baga, baga si zazanie. Valeriub zicea in tihna lui.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7720
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde ventura pe 25 Aug 2016, 17:06

Nu-i BAI (era sa spun BAN) :lol:
...mai ales daca esti chitit sa combati pe oricine sustine ori este membru AJVPS (in special pe mine ca-s mai vehement) :wink:

Acum pe bune...
Nu bag zazanie. Doar ca toata vorbaria de cateva luni incoace a unui membru s-a dovedit a fi doar demagogie. A spus ca face, ca drege iar cand a avut ocazia... a stat in banca si a aplaudat pe cel ce-l tavalise pana mai deunazi.. Asta a fost tot...
Daca se considera greseala (in grupul vostru de moderatori), eu mi-o asum, primesc fara suparare BAN-ul si-mi cer si scuze. Doar ca la momentul asta, chiar nu vad sa fi gresit...
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde laurul pe 25 Aug 2016, 17:22

Ventura....
Ca sa zic asa... tu ai cazier. ... ai mai fost banat pe forumul asta...
De ce pana mea nu are nimeni nimic cu Salus, Biriuck et co?!
Las-o dracu de treaba si nu te mai victimiza.
Ai zis o data, de doua ori...de noua ori...ajunge!
Colegii au priceput, Valeriub ti a raspuns cum a stiut.
Ce mai vrei sa demonstrezi?!
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3087
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde ventura pe 25 Aug 2016, 17:37

Nimic. Încetasem. Doar i-am răspuns lui Ghinda.
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde biriuck pe 25 Aug 2016, 20:30

laurul scrie:De ce pana mea nu are nimeni nimic cu Salus, Biriuck et co?!

Laur, in privinta mea as putea sa dau niste exemple ca nu ai dreptate :)))
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2703
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde laurul pe 25 Aug 2016, 21:11

Da incoa, ca-i banez rau de tot =))
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3087
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde Sly_Fox pe 25 Aug 2016, 22:10

Nu ai voie, nu ai verde la profil. :D
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5690
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde valeriub pe 25 Aug 2016, 22:27

Daca tot nu s-au mai tinut alegeri pentru conducerea Agvps ce ziceti de un nou subiect despre alegerile din aprilie 2017 ?
Eu il deschid repede ca sa avem continuitate.
valeriub
Membru important
 
Mesaje: 132
Membru din: 04 Feb 2016, 11:39

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde laurul pe 26 Aug 2016, 13:43

Sly_Fox scrie:Nu ai voie, nu ai verde la profil. :D

Deh, unii e mai egali ca altii....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3087
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde tehărău pe 11 Sep 2016, 22:23

valeriub scrie: Forumul AGVPS, deschis doar "dezirabililor" este un alt loc de dezbatere si reflexie. .


Afirmatie neadevarata. Daca va referiti la banarea dumneavoastra, ea a luat sfarsit.

http://www.agvps-forum.ro/viewtopic.php ... 3229#p3229

Va invit sa va continuati si acolo, daca simtiti ca este necesar, dialogul cu colegii forumisti.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3480
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde valeriub pe 12 Sep 2016, 19:12

tehărău scrie:
valeriub scrie: Forumul AGVPS, deschis doar "dezirabililor" este un alt loc de dezbatere si reflexie. .


Afirmatie neadevarata. Daca va referiti la banarea dumneavoastra, ea a luat sfarsit.

http://www.agvps-forum.ro/viewtopic.php ... 3229#p3229

Va invit sa va continuati si acolo, daca simtiti ca este necesar, dialogul cu colegii forumisti.


Eu nu sunt de acord cu afirmatia dumneavoastra, decat in parte. Interzicerea accesului nu poate fi trecuta cu vederea, cele doua luni de " stop acces" regasindu-se negru pe alb in forumul Agvps, iar motivele se mai pot analiza. Nu vreau sa cred ca m-i s-a facut un favor prin deblocarea accesului. Ar fi trist daca acesta este unicul motiv.
valeriub
Membru important
 
Mesaje: 132
Membru din: 04 Feb 2016, 11:39

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde tehărău pe 12 Sep 2016, 20:58

valeriub scrie:
tehărău scrie:
valeriub scrie: Forumul AGVPS, deschis doar "dezirabililor" este un alt loc de dezbatere si reflexie. .


Afirmatie neadevarata. Daca va referiti la banarea dumneavoastra, ea a luat sfarsit.

http://www.agvps-forum.ro/viewtopic.php ... 3229#p3229

Va invit sa va continuati si acolo, daca simtiti ca este necesar, dialogul cu colegii forumisti.


Eu nu sunt de acord cu afirmatia dumneavoastra, decat in parte. Interzicerea accesului nu poate fi trecuta cu vederea, cele doua luni de " stop acces" regasindu-se negru pe alb in forumul Agvps, iar motivele se mai pot analiza. Nu vreau sa cred ca m-i s-a facut un favor prin deblocarea accesului. Ar fi trist daca acesta este unicul motiv.


Nu a fost banat nimeni pe acel forum pe motiv de "indezirabil". Au fost interpretari in acest sens, dar mai rar am vazut ca cineva ce intra intr-o confruntare directa cu altcineva, in momentul in care este redus la tacere, sa ramana obiectiv.
Daca as fi fost acasa in acea perioada, puteam sa imi dau cu parerea asupra motivului banarii. Pentru ca numai in timpul discutiilor poti intelege ceea ce se doreste cu adevarat. Am citit cele scrise la momentul respectiv pe ambele forumuri si sincer nu am priceput mare lucru. Am constientizat totusi ca din domeniul meu de activitate, unul cu mari dedesubturi si chichite, nimic urat mirositor nu a iesit in presa. Si asta in cazul in care am avut un coleg de breasla, Presedinte. Si inca unul nu prea iubit. In afara de ceva mistocareala ieftina, cu blugi si whisky, Kent si fetite cu fundite, nimic despre nimeni din bransa. Asta pentru ca inca din stagiatura, tinerii sunt educati sa stie cand sa vorbeasca, dar mai ales cand sa taca. Ca divertisment, ca sa ne distram si sa ne culcam bine dispusi, sa "dau din casa": un marinar se considera indreptatit sa fie considerat ca si-a depasit perioada de practica, dupa ce a primit "Botezul Trecerii Ecuatorului". Asta e un ritual de initiere, deloc bland. La un moment dat, frizerul barbiereste nemilos neofitul cu un brici cat toate zilele. Si il articuleaza cu briciul pana ce neofitul tipa sa fie auzit de toti cei prezenti cele doua indemnuri stantate pe cele doua fete ale briciului care, alaturi de altele, fac parte din limbajul zilnic folosit la bord:

- NU FI CURVA!
- NU MANCA CACAT!

Bine ar fi daca si la botezul vanatoresc ar fi incluse legamintele astea...

M-a luat tastatura pe dinainte si am uitat subiectul. Neintelegand eu de ce ati pierdut dreptul de a scrie pe forumul la care, prin natura meseriei sunteti (din punctul meu de vedere) dator sa scrieti (alaturi de toti ceilalti directori ai asociatiilor afiliate), am facut o cerere catre domnul Presedinte Executiv Selaru prin care cer ca dumneavoastra sa reprimiti dreptul de a scrie. Probabil ca argumentele au fost convingatoare, pentru ca am primit raspuns favorabil. A fost initiativa mea, aprobata de dansul si nimic mai mult. Acum nu stiu daca demersul va produce tristete sau nu. Consider ca v-am inveselit destul cu povestirile marinaresti de mai devreme, asa ca va invit sa (va) reveniti si sa trecem la dezbateri cu adevarat importante.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3480
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde Ghinda pe 13 Sep 2016, 08:08

Bine ai revenit Liviu!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7720
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Alegeri in AGVPS - 20 August 2016

Mesajde valeriub pe 15 Sep 2016, 18:13

Citesc acum mesajul lui @teharau. Multumesc pentru sprijin si sper sa aveti rabdare cu mine. Dupa Moldova Noua am facut o raceala severa din care nu mi-am revenit inca.
valeriub
Membru important
 
Mesaje: 132
Membru din: 04 Feb 2016, 11:39

Anterior

Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 45 vizitatori

Publicitate