Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 11 Mai 2024, 20:06

Moderatorul este DICTATOR ?

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde blackcrotal pe 06 Noi 2015, 13:08

Salut,
Prietenii, supun atentie dvs o situatie pe care eu o consider destul de grava . Pe topicul de aici : viewtopic.php?f=84&t=15721 am avut o discutie "prieteneasca " cu Dl. Biriuck care daca el nu are notiuni elementare de Anatomia si Morfologia Cainilor considera ca toata lumea trebuie musai sa fie la fel de ignorant ca si d.lui.
Initial discutia a fost civilizata dar dl. Biriuck terminandu-si foarte repede argumentele pe care le considera logice sau intelepte si nefiind in stare sa sustina discutia la obiesc a trecut la expresii de genul "reguli de bun simt" afirma ca am "dus topicul in balarii "cand de fapt eu am raspuns exact la subiect si predicat. Apoi incearca sa-mi bage pumnul in gura amenintand cu "voalate, de la obraz si OFICIALE " pentru lucruri inventae de dlui deoarece atat in raspunsul dat de mine colegului CRISTI73 cat si in cele oferite dl-ui Biriuck au fost la obiect . A am fost sarcastic cate o data cu dl Biriuck , este adevarat dar mult mai putin decat merita .
In sfarsit ma ameninta cu .. dara mai folosesc culoarea rosie in postarile mele de parca ar fi Imparatul Chinei si folosesc o culoare care de fapt i se cuvine numai Imparatului .
In ultimul post am explicat ca am folosit culoarea rosie pentru ca sa se poate face diferenta intre postarile mele si ale d.lui dar culmea culmilor d.l Biriuck a sters ultima mea postarea.
Prieteni eu nu sunt omul caruia cineva sa-i inchida gura numai si numai pt ca se crede mai musculos, asa ca am postat un nou mesaj pe forum in topicul respectiv in care i-am solicitat explicatii , scuze sau pur si simplu sa-mi acorde bam permanent pentru ca eu nu pot sa accept ca cineva sa-mi inchida gura numai si numai pentru ca are functia pe MODERATOR si m-am pronuntat candva referitor la ciorile dragi ale dlul Biriuck altfel decat doreste d.lui
Se intelege ca si acel post al meu a fost sters si mi-a trimis si un mesaj personal oficial de atentionare.
In aceste conditii i-am explicat si eu tot printr-un mesaj personal unde il sfatuiesc sa-si bage ATENTIONAREA OFICIALA.
Dupa cum vedeti eu nu ma ascund dupa tufis si imi asum barbateste gesturile mele . In schimb sunt convins ca dl. Biriuck are sa vorbeasca pe langa drum si pe langa adevar asa cum a facut-o in topicul incriminat .

In aceste conditii eu un simplu membru care dupa cum afirma Biriuck " Cum iti permiti sa iti dai cu presupusul pe un asemena subiect daca nici macar nu esti vanator " fiind in contre cu ditamai vanatorul vechi de peste aproape 2 ani si care in plus mai este si modrator am hotarat sa inchei discutiile pe acest forum si sa-l las pe dl biriuck cu ciorile d.lui
Respect colegi si prieteni , multumiri celor foarte multi de la care am avut multe de invatat si de la care in mod sigur asi mai fi avut in continuare multe de invatat .
Pentru dl Biriuck un mesaj personal " Dle Biriuck , dupa cum am mai spus sunte-ti beneficiarul dispretului meu "
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde biriuck pe 06 Noi 2015, 13:26

Asa, "domnule", aici poti sa faci cat taraboi vrei (sau cat iti permite administratorul sa te maimutaresti) ca nu poluezi topicul nimanui.

Nu ma obosesc sa-ti raspund la nicio acuza, cine citeste topicul acela se lamureste... Chiar daca ti-as raspunde, nu ai fi in stare sa intelegi pentru ca esti un pensionar taliban si orice nu este ca tine e impotriva ta. O fi defect de la munca in MI? Sanatate sa ai.

Pentru ca oamenii sa inteleaga si mai bine modul in care intelegi tu comunicarea atasez mesaje private de la tine:
Nr 1.
blackcrotal scrie:
biriuck scrie:Următorul este un avertisment emis de un administrator sau un moderator asupra dumneavoastră.
Acesta este un avertisment asupra următorului mesaj publicat de dumneavoastră: viewtopic.php?f=84&p=228369#p228369

Te rog sa-ti bagi acest avertisment direct in cur domnule Biriuck


Nr 2.
blackcrotal scrie:
biriuck scrie:Este ultima aroganta pe care ti-o mai tolerez!
Daca nu esti in stare sa comunici civilizat si sa respecti topicul unui om esti liber sa te duci pe planeta maimutelor pe Facebook...

Dupa cum spuneam esti infatuat , prost si nesimtit asa ca parerea ta este valabila numai si numai pentru tine .
Incearca numai sa scoti in spatiu public ceva denigrator la adresa mea si-ti promit ca ai sa ai parte de un proces de are sa te usture si in cur

De unde mama dracului o fi scos-o pasta cu "scos in spatiu public ceva denigrator" ? Dracu sa va pieptene, a murit nebunul de Vadim dar tara e inca plina de din astia ca el...

@alin30.06 Sugerez sa maresti limita de mesaje private salvate pentru moderatori (pentru toata lumea stiu ca ar manca prea multa memorie). Mai avem niste mesaje similare pe care le pastrasem epntru amuzament dar le-am sters ...
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2699
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde Alin3006 pe 06 Noi 2015, 13:39

Bai, ia potoliti-va, ce dracului aveti?
@Biriuck - nu mai fii atat de abrupt, ca omul a fost doar pe langa subiect, nu a jignit pe nimeni in topicul initial. Fii mai tolerant. Nu esti nici tu detinatorul adevarului superm!

@blackcrotal - te rog sa postezi la subiect si preferabil pe subiecte la care te pricepi. Rolul moderatorului nu e sa fie dictator, ci taman sa pastreze topicurile la subiect. Daca fiecare ar bate campii cum ar vrea pe subiecte pe care de fapt nu le stapaneste, s-ar alege praful de forum. FOARTE important si te rog sa primesti avertismentul cu toata seriozitatea: NU toleram jigniri de genul asta, nici in public nici in privat. Daca se repeta, ne despartim, cu toata parerea de rau. Regulile sunt valabile pentru toti
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde pipabh pe 06 Noi 2015, 13:42

D-lor!!! Credeti ca ati procedat "vanatoreste"? Si unul si altul!!!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1660
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde Alin3006 pe 06 Noi 2015, 13:43

pipabh scrie:D-lor!!! Credeti ca ati procedat "vanatoreste"? Si unul si altul!!!


+1! :evil:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde biriuck pe 06 Noi 2015, 13:55

Pai asta i-am zis si eu dar omul nu vrea sa priceapa - derapaje spre off topic :lol:
Cu jignirile a luat-o dupa si ma lasa rece, poate sa zica ce doreste ca se ridiculizeaza singur. Numai sa o faca aici nu la altii pe topic.

@pipabh Din pacate, nu suntem la vanatoare :) Am vazut un topic ce o lua pe aratura si am facut ceea ce am considerat ca trebuie sa faca un moderator astfel incat cel care a intiat topicul (si noi ulterior) sa beneficieze de discutii cat mai productive. De persoana respectiva nu imi place deloc si am ignorat-o aproape un an (chiar am ajutat-o din cand in cand) dar cu sindromul persecutiei e greu de luptat...

Consider ca trebuie sa tinem la calitate si sa nu lasam trolii sa duca discutiile in derizoriu (dupa cum s-a mai incercat pe la "Vanatorul alege" si altele in trecut) Asta este perspectiva mea si doar pentru continutul de calitate si efectele pe care le poate produce un forum civilizat in media am alocat din timpul meu pentru acest forum, altfel nu as pierde vremea si as prefera sa mai citesc cate ceva pentru incultura mea generala sau sa fac bani :)
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2699
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde pipabh pe 06 Noi 2015, 16:09

D-lor, fiecare avem "stolurile" noastre. Haideti sa dati dovada de maturitate, rabdare, intelegere si chiar daca nu suntem la vanatoare suntem intre noi, cei care vanatori sau nu iubim vanatoarea.
Fac apel la o strangere de mana virtuala intre voi doi si sa puneti sabiile in teaca.
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1660
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde yoghi pe 07 Noi 2015, 00:24

blackcrotal scrie:..... am hotarat sa inchei discutiile pe acest forum si sa-l las pe dl biriuck cu ciorile d.lui
.... "


@biriuck creste ciori ?? :mrgreen:
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3763
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde laurul pe 07 Noi 2015, 14:41

Tenebrosi de Mizil....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3080
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde blackcrotal pe 08 Noi 2015, 08:51

yoghi scrie:
blackcrotal scrie:..... am hotarat sa inchei discutiile pe acest forum si sa-l las pe dl biriuck cu ciorile d.lui
.... "


@biriuck creste ciori ?? :mrgreen:

Nu frate , a fost foarte suparat cand am discutat ceva despre combaterea ciorilor , m-a facut albie de porci pe privat si de atunci a tot incercat sa ma "vaneze la gaurica" .
in rest atata timp cat mi-a sters mesajele de pe forum in schimb pune aici mesajele mele private fara sa aiba bunul simt sa-si puna si mesajele lui private practic consider ca s-e descalifica singur.
Oricum din pmdv valoarea lui ca si OM tinde catre zero barat iar la capitolele EDUCATIE si BUNA CRESTERE se ridica exact la genunchiul broastei.
Alin ti-am promis ca incetez discutia dar azi am vazut ca au continuat persiflarile si jignirile neandertalianului aici asa ca , sorry sunt obligat sa raspund.
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde biriuck pe 09 Noi 2015, 10:51

biriuck scrie:@alin30.06 Sugerez sa maresti limita de mesaje private salvate pentru moderatori (pentru toata lumea stiu ca ar manca prea multa memorie). Mai avem niste mesaje similare pe care le pastrasem epntru amuzament dar le-am sters ...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Adu-mi aminte care e treaba cu ciorile ca eu nu imi amintesc :) Stiu ca ti-am facut niste observatii pe marginea unor comentarii rasiste si altele legate de lipsa de etica a metodei de combatere prin otravire :roll: ...

Un pic de off-topic fac si eu. Mai jos o poza cu recordul meu la rinocer lanos, 680 puncte CIC.
Imagine
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2699
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde blackcrotal pe 09 Noi 2015, 11:50

biriuck scrie:...........

Adu-mi aminte care e treaba cu ciorile ca eu nu imi amintesc :) Stiu ca ti-am facut niste observatii pe marginea unor comentarii rasiste si altele legate de lipsa de etica a metodei de combatere prin otravire :roll: ...


La varsta ta ai probleme cu memoria ? ! ? este ingrijorator mai cu seama ca tu esti deja vanator si lipsa de memorie poate deveni periculoasa pentru cei din jurul tau .
Si acum hai sa rememoram :
Tu ai scris undeva pe forum ceva referitor la momeli otravite pentru ciori iar eu mi-am permis sa-ti spun ca inainte de ' 90 vanatorii aveau norma de 10 ciori pe an in contravaloarea picioarelor aduse ca dovada primind de la AGVPS 10 cartuse. Si tot eu ti-am povestit ca prin 1973 sau '74 am vazut intr-o primavara niste vanatori care trageau cu pusca in CUIBURILE de ciori care era un varfurile salcamilor pt ca sa omoare pui din cuib.
Ref la comentarii rasiste este aiurea aceasta afirmatie a ta . Eu m-am nascut si am trait in Chibrit si cartierele adiacente ( Chitila, Damaroaia, Giulesti chiar si Pajura ) erau pline de tigani. Am copilarit cu ei, m-am jucat cu ei, i-am avut colegi la scoala, am mers impreuna la pescuit sau la strand, am jucat barbut la coltul strazii cu ei, pe scurt am avut prieteni intre ei. Sa spui ca eu sunt rasist este o dovada ca intr-adevar te-a lasat memoria.
Daca ai fi spus ca am spus bancuri cu tigani nu te-asi fi contrazis pentru ca stiu multe bancuri cu tigani , cu evrei , cu Bula si cu alte personaje celebre dar aceste bancuri se spuneau in mod curent in cercul meu de prieteni unele din ele chiar de tigani sau de evrei fara ca vreunuia dinre noi sa ne treaca prin craca mintii ca suntem xenofobi sau rasisti.
Nu Biruck , tu ai sarit in sus cand am spus ca ciorile s-au imultit foarte mult ca si tiganii si asa cum ciorile napadesc campiile si fac prapad in puietul de vanat si tigani au ajuns sa-i faca pe romani sa se tiganeasca .
Acesta nu este o afirmatie rasista ci una sociologica care explica decaderea din punct de vedere al educatiei, al culturii si a valorilor civilizatiei in randurile populatiei tinere din Romania.
Ce ai inteles tu din asta te priveste dar de atunci ai devenit total ostil in dialog cu mine . Recunosc cu rusine in glas si-n priviri ca plang in fiecare seara cand ma pun la colt pe coji de nuca si regret ostilitatea ta . Dar sa transformi propriile tale esecuri asa cum ai facut chiar pe ACEST topic un motiv de ati ridica singur statuia este chiar culmea uituceli.
Astfel tu ai afirmat :
Consider ca trebuie sa tinem la calitate si sa nu lasam trolii sa duca discutiile in derizoriu (dupa cum s-a mai incercat pe la "Vanatorul alege si altele in trecut)

Biriuck tare uituc esti tinere. Tu atunci luptai sa convingi lumea sa mearga la vot sa dea jos pe hotii de la DA si sa-i punem in locul lor pe cei de la PSD .
Eu am spus ca mai bine nu iese nimeni la vot si se pomenesc aia cu maxim 1 milion de voturi la alegerile locale si parlamentare si ca acest lucru are sa-i puna pe toti pe ganduri .
M-ai luat cu lozinci de genul ca " cine nu-i cu noi este impotriva noastra " ( asta este o exagerare voita ca sa-ti dai seama cat de ilar erai pt mine ) te-ai dus sau nu la vot este problema ta . Au iesit cei la care te gandeai tu si au furat si mai tare decat cei dinaninte .
Nu stiu daca eu aveam sau nu dreptate si daca clasa politica s-ar fi sinchisit de lipsa crasa de interes pentru ei, dar iata ca azi cat timp au existat 30.000 - 60.000 de oameni la Universitate si alti zeci de mii in tara, politicienii nostri si-au udat nadragii si poate poate ca se putea schimba ceva . acum s-a dus din nou totul in deriziriu pentru ca . . traim in Romania si toti romanii sunt cei mai buni antrenori ai nationalei de fotbal.
Deci draga coleg uituc , lasa grija mea si incearca sa faci o vizita la doctorul de memorie sau baga si cu acolo , la calculatorul central un cip de memorie ca sa putem discuta pe lucruri concrete nu pe ceea ce ai uitat tu.
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde biriuck pe 09 Noi 2015, 12:16

Memoria o am foarte buna, numai ca nu mi-o incarc cu aiurelile trolilor de pe internet :wink:

Ai avut comentarii rasiste si xenofobe atunci si ti-am atras atentia (nici nu mai stiu daca ti le-am si moderat la acel moment).Ostilitatea de care spui este in capul tau pentru ca, in ciuda derapajelor si insultelor tale publice sau din privat, eu te-am tratat cu indiferenta.
Este evident insa ca in tine a fiert tare treaba aceasta :mrgreen:

P.S. Imi plac comentariile de genul "Nu sunt rasist/xenofob/homofob daaar...." :lol: :lol:
P.S.S. Te inseli amarnic cu PSD-ul (sau orice alt partid) si cu "indemnul la vot" :wink: Atat ai putut tu sa intelegi...
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2699
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde Alin3006 pe 09 Noi 2015, 14:58

blackcrotal scrie:Oricum din pmdv valoarea lui ca si OM tinde catre zero barat iar la capitolele EDUCATIE si BUNA CRESTERE se ridica exact la genunchiul broastei.
Alin ti-am promis ca incetez discutia dar azi am vazut ca au continuat persiflarile si jignirile neandertalianului aici asa ca , sorry sunt obligat sa raspund.


NU! NU esti obligat sa raspunzi si daca o faci, fa-o civilizat! Daca faci omul neandertalian si ii spui ca la educatie e zero barat, meriti sa ti se raspunda pe masura! Si nu esti cu nimic mai bun.

Va rog pe amandoi sa considerati ca v-ati rafuit destul si sa va potoliti, ca sa nu fiu silit sa fac ceva ce nu-mi place! :evil: Si cand spun asta, o fac extrem de serios!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde madalin122582 pe 09 Noi 2015, 16:26

Un topic care nu face cinste nimanui...si foare mult rau forumului in general
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Moderatorul este DICTATOR ?

Mesajde Alin3006 pe 09 Noi 2015, 17:35

Asta spun si eu. Tocmai din acest motiv am sa-l inchid/ mut la arhiva. Sa va potoliti amandoi si sa va purtati ca doi adulti!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti


Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 65 vizitatori

Publicitate