Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 11 Mai 2024, 11:02

Ajutor barca gonflabila

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Ajutor barca gonflabila

Mesajde Ghinda pe 31 Mai 2016, 09:12

Am nevoie de o barca cauciuc, capabila de mers pe rau(nu rafting), panzata, 2-4 persoane, cu imprumut, chirie sau mana a doua de cumparat, cum erau cele de la rusi intr-o vreme.
Fac o expeditie cu copiii in iulie.

Multumesc de ajutor, sfaturi etc.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7710
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Ajutor barca gonflabila

Mesajde vinatorul iscusit pe 31 Mai 2016, 11:48

nu ai vazut anuntul meu de saptamana trecuta?
vinatorul iscusit
Veteran
 
Mesaje: 421
Membru din: 02 Mar 2008, 17:18
Locaţie: bucuresti

Re: Ajutor barca gonflabila

Mesajde Ghinda pe 31 Mai 2016, 11:52

Nu. Ma uit.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7710
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Ajutor barca gonflabila

Mesajde blackcrotal pe 31 Mai 2016, 18:42

Ghinda scrie:Am nevoie de o barca cauciuc, capabila de mers pe rau(nu rafting), panzata, 2-4 persoane, cu imprumut, chirie sau mana a doua de cumparat, cum erau cele de la rusi intr-o vreme.
Fac o expeditie cu copiii in iulie.

Multumesc de ajutor, sfaturi etc.

Salut,
Barca de pescuit din panza cauciucata "cum erau cele de la rusi intr-o vreme " nu este buna pentru ca este foarte sensibila la rosaturi si taieturi. Practic acele barci aveau numai podeaua dintr-un cauciuc compact si ceva mai gros care era ceva mai rezistent decat restul materialului.
Acea barca era buna in principiu la pescuitul ( sau agrementul ) pe ape statatoare sau maximul pe ape curgatoare in zona de ses cu conditia sa nu aiba viteza apei prea mare pt ca nu mai putea fi controlata. Nu stiu pe ce ape vrei sa o pui dar pe ape cum sunt Oltul sau Argesul din motivele mai sus expuse nu este buna.
Respect,
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori

Publicitate