Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Apr 2024, 23:35

Cineva de la AJVPS Sitarul?

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Cineva de la AJVPS Sitarul?

Mesajde Canny pe 30 Ian 2017, 22:49

Buna seara dragi colegi,

Numele meu este George, am 36 de ani si sunt vanator de 8 luni. Odata cu venirea zapezii in Bucuresti, au inceput sa apara si problemele mele.
Fondul de vanatoare la care sunt arondat este situat langa Slatina, in concluzie, sunt nevoit sa parcurg aproape 300km la fiecare iesire colectiva.
Problema cea mare este sotia, care a gasit cateva poze la mine pe calculator in care apar peisajele de la mine din biroul de la serviciu:
https://www.flickr.com/photos/95978315@ ... ed-public/
https://www.flickr.com/photos/95978315@ ... ed-public/
Da, ati vazut bine, pe Bd. Barbu Vacarescu, in incinta unui club, se plimba 2 fazani.

Sotia: ia uite, si tu trebuie sa conduci 300Km ca sa impusti un fazan.

Am rugamintea, daca ma poate ajuta cineva, as vrea sa ma mut la o asociatie de langa Bucuresti ( am vazut ca AJVPS Sitarul este destul de ok).

Va multumesc.
PS: jumatate din problema am rezolvat-o, mi-am schimbat jobul, ca nu mai rezistam sa ma intorc si sa-i vad in spatele meu. :)
Avatar utilizator
Canny
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Sep 2011, 14:58
Locaţie: Bucuresti

Re: Cineva de la AJVPS Sitarul?

Mesajde Ghinda pe 01 Feb 2017, 08:51

Salut!
Pentru prezentare ai alta pagina.
Pentru doleanta ai nimerit cat de cat bine. Da Sitarul are fonduri langa Bucuresti, mai incearca la Califarul Alb, Lunca, Unirea si Diana.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7695
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Cineva de la AJVPS Sitarul?

Mesajde cifsan pe 01 Feb 2017, 11:46

Salut. Numele meu este Fane si sunt membru la AVPS Sitarul . Daca doresti inscrierea la AVPS Sitarul, trebuie sa mergi la sediul din Calea Mosilor si sa te interesezi. Eu m-am interesat pentru cineva pentru aceeasi situatie anul trecut ( luna Octombrie) si nu era nici o problema cu inscrierea la aceasta asociatie. Dar lucrurile se pot schimba. Datorita faptului ca suntem aproape de final de sezon de vanatoare, cel putn pentru vanatul de interes cinegetic de pe fondurile AVPS Sitarul, ( fazan, mistret, rata, iepurele este deja Pa), merg mai rar pe la asociatie, asa ca, daca chiar te intereseaza aceasta mutare, trebuie sa mergi la asociatie sa te interesezi. Este adevarat ca poti da si un telefon, dar cel mai bine este sa discuti cu directorul fata in fata, deoarece, daca nu cunosti pe nimeni de la aceasta asociatie care sa-ti certifice calitatea de om si vanator OK, trebuie sa incerci sa o faci singur. Nu cred sa intâmpini probleme. In cazul in care te vei inscrie la AVPS Sitarul Bucuresti, putem discuta pe tema maririi grupei din care fac parte, pentru a putea participa la vanatoarea la picior impreuna cu colegii mei. Stimă.
cifsan
 
Mesaje: 6
Membru din: 07 Iul 2011, 12:26


Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

Publicitate