Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 13 Mai 2024, 00:22

Festivalului Vânătorilor și Pescarilor din Caraș-Severin

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Festivalului Vânătorilor și Pescarilor din Caraș-Severin

Mesajde kilgor pe 04 Mai 2022, 15:33

Prezența dumneavoastră ne-ar aduce mare bucurie, având în vedere că obiectivul urmărit prin această manifestare este acela de a păstra tradițiile vânătorești și pescărești din zona Banatului de Munte, din cea a Dunării, dar și din regiunea transfrontalieră România — Serbia.

Importantă este și sensibilizarea și implicarea populației, dar și a organismelor de decizie politică și administrativă în asigurarea unei conviețuiri sănătoase și civilizate, prin ecologizarea mediului în scopul conservării responsabile a biodiversității. Ne dorim atragerea cetățenilor și în mod special a tineretului spre practicarea sportului pentru educație, sănătate și recreere.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
kilgor
Nou membru
 
Mesaje: 36
Membru din: 17 Oct 2012, 21:07

Re: Festivalului Vânătorilor și Pescarilor din Caraș-Severin

Mesajde Marius pe 04 Mai 2022, 17:11

Felicitari si distractie placuta!
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3243
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: Festivalului Vânătorilor și Pescarilor din Caraș-Severin

Mesajde pipabh pe 04 Mai 2022, 18:07

Felicitari! Frumoasa treaba!
Cum am mai spus cu alte ocazii ... ceva mai repede invitatia si poate se gasesc cativa sa va viziteze!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1660
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Festivalului Vânătorilor și Pescarilor din Caraș-Severin

Mesajde Ghinda pe 06 Mai 2022, 06:40

Cam târziu cu invitația! Distracție faină să aveți!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7710
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Festivalului Vânătorilor și Pescarilor din Caraș-Severin

Mesajde kilgor pe 06 Mai 2022, 09:08

Da, într-adevăr așa este! Dar eu fiind un simplu membru vânător la unul din cluburile de vânătoare care o să pregătească 2 din cele 50 de ceaune, chiar nu m-am gândit să postez mai devreme. Navigam într-o zi pe forum și am văzut o postare nouă la topicul "Rețete culinare vânătorești" și așa mi-a venit ideea.

Țin să menționez că textul și imaginea postate de mine nu îmi aparțin. Le-am preluat dintr-un ziar local online unde mă gândesc că au plătit articolul cei de la AJVPS CS... măcar atât pe partea de promovare, chiar și pe ultima sută de metri. Articolul a apărut în 1 mai.

P.S. Anul viitor dacă se mai organizează am să încerc să fiu puțin mai prompt cu invitația! Scuzele mele pentru întârziere!
kilgor
Nou membru
 
Mesaje: 36
Membru din: 17 Oct 2012, 21:07

Re: Festivalului Vânătorilor și Pescarilor din Caraș-Severin

Mesajde ventura pe 09 Mai 2022, 13:55

Daca puneau si solistele pe afis, nu mai era loc in parcare :-)

Una peste alta, a fost un eveniment reusit, la care au participat (fara sa exagerez) peste 1500 de persoane.
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani


Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 41 vizitatori

Publicitate